Günübirlik İzmir-Çanakkale (300 km)

D. Oğuz

Daimi Üye
Tepki
600
@Furkan BOZKUR
@İsa Yavaş

Evet uzun yolculuklar hiçbir zaman kolay olmuyor. Yorgunluk ve kötü hava koşulları devreye girdiğinde iş baya sarpa sarıyor.

Hocam sırt çantası demişsiniz, aşırı temel ihtiyaçları alın. Cüzdan, yedek kıyafet, yiyecek tipi şeyler 2 kiloyu geçmez. 3 üstü totoya çok yük bindiriyor hele 200+ üstünde. Ama galvanize olmuş bir toto ise o tto, 5 e kadar yolu var :D :D

Scudo

OsmaniyeRehber

Forum Bağımlısı
Tepki
869
İsim
ibrahim
Bisiklet
b'Twin
Helal olsun denir başka ne denir ki daha nice güzel turlara çıkasın emi :)

phrygian

Halaybaşı
Tepki
559
İsim
Ali Burak
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
aynı yolu ben 5 günde geçeceğim, vallahi helal olsun. :)

D. Oğuz

Daimi Üye
Tepki
600
@aliburak

Tadını çıkarın, bahar günlerinde behramkale tarafları daha hoştur. :)
Uzun günlerde daha da güzel bir tur olacaktır sizin için. Çok teşekkür ediyorum.
@aliburak eğer bilgiye ihtiyacın olursa çadır, konaklama işi hakkında @Osman Kıtay ve @skapilar o rotayı gittiler. kalacak yer konusunda yardımcı olabilirler hatta forumda konuları var idi. Şu an linkini bulamadım :D
@OsmaniyeRehber

İyi dilekleriniz için çok sağolun. :) kış da bitti artık, havalar da düzeldi düzelecek. Daha güzellerine, daha zorlularına inşallah.

phrygian

Halaybaşı
Tepki
559
İsim
Ali Burak
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@D. Oğuz teşekkür ederim tavsiyeler için, rotadan geçen ne kadar konu varsa okudum zaten aklımda. :)

• Beğen
Tepkiler: D. Oğuz

BF Okuru

Üye
Tepki
2
17 saatte 300 km'yi 22.5 km/s ortalama ile yapmak... şapka çıkarıyor, tebrik ediyorum.
Ben 50 km yolu 20 km/s ortalama ile yapınca seviniyorum :)

Gökhan BİROL

Forum Demirbaşı
Tepki
794
İsim
Gökhan Birol
Bisiklet
Lapierre
Vay be, memleketim benim oaralar.

keyifle baktım fotoğraflara, sanki kendim gezmiş gibi oldum, çok güzel, harika.
Gidip turlamayı düşünenlere en önemli önerim: Küçükkuyu rampaları havası temiz, manzarası güzel, ama eğimi yamandır.

onun dışında deniz kenarı dümdüz mis gibi yol.

D. Oğuz

Daimi Üye
Tepki
600
@EK-73

20km yolu 2 saatte gidemediğim günler geldi aklıma. Anadan doğma fişek gibi çıkmıyor ki insanlar, zamanla hepsi :) Çok sağolun.

@Gökhan BİROL

Daha çok fotoğraf alınırdı aslında ama yazdan kalma fotoğrafları da yükleyemedim ayıp olur diye. Yoksa burası baya şen bir konu olurdu yani. :)
Babakaleden deniz manzarası daha güzel de yolu düşündürüyor. Hem günler de uzadı. Yılın en kısa gündüzlerinden birinde yapınca böyle bir şeyi, çoğu fotoğraflık manzara kaçıyor ister istemez.

Bahsetmeyi unutmuşum yeri gelmişken, Burhaniye'de durduğum yer Bölge Trafiğin karşısındaki benzinlik. İstasyon operatörünün ismi ile soyismi aynı idi, Çeçan Çeçan. Anlamını söylemişti fakat unutmuşum, keşke yazaydım. Sağolsun orada çok fazla çay ikram etti, kafadan 8 tane vardır. Belki görür :) 400 gram pestil yemek gibi bir anım da cabası.

Bu arada bilmeyenler için Burhaniye Bölge Trafik'in yanındaki yol sahilden Akçay'a çıkar, Edremit üzerinden gidilene göre 15 km daha kısadır. :)

• Beğen
Tepkiler: Gökhan BİROL

karaduman61

spor&sohbet&seyahat
Tepki
640
İsim
emin
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bir günde 284 km. helal olsun.

D. Oğuz

Daimi Üye
Tepki
600
@karaduman61
Hocam çok sağolun. Geçen hafta aynı yolu motosikletle giderken bu yazı aklıma geldi hep. Yine iki teker, ama bu sefer, ters istikametten. Bisiklete zorunlu ara vermiş olmamın verdiği hüzün. Hepsi bir aradaydı.

Ama şunu söyleyebilirim.

O yolu motosikletle mi, bisikletle mi gitmek istersin deseler, yine bisiklet derdim.

Şu anlık tek düşüncem, iki tekerden uzaklaşmamak. Hep iç içe olmak.

Biraz iç döktüm, fakat hayatta her şey yolunda gitmiyor. Belki vardır bunda da bir hayır diyo ve keyifle okuduğunuzu ümit ediyorum. :)

• Beğen
Tepkiler: karaduman61

anilimaca

Aktif Üye
Tepki
126
İsim
H. Anıl İMACA
Bisiklet
Specialized
Mükemmel performans :harika::harika::harika: Hep uzun soluklu sürüşler istiyorum. O ortalama çıkar mı bilmem ama işim hafiflerse bir hafta sonu ben de Çanakkale - İzmir yapacağım =) Tekerine sağlık, muhteşem bir seyahat olmuş, Allah kaza bela vermesin @D. Oğuz

• Beğen
Tepkiler: D. Oğuz