Günübirlik İzmir-Çanakkale (300 km)

erkan_harman

Daimi Üye
Tepki
177
İsim
Erkan Harman
Bisiklet
Salcano
@Oğuz Dilmaç
Okurken bende zevk aldim hakkikat bizde 1 haftalik veya 10 günluk istanbul canakkale turu dusunuyoruz bakalim temmuz ayında dogru hayallerimin uğruna gidiyorum artik ;)))

Scudo

D. Oğuz

Daimi Üye
Tepki
600
@erkan_harman

Kıyıdan kıyıdan gidiniz efenim. Yapabiliyorsanız Uçmakdere'de bireysel yamaç paraşütü atlayışı,
Uçmakdere'den gidecekseniz Kumbağ'da bir gece kalın. Yiyeceğinizi içeceğinizi alıp öyle çıkın rampaya, zorlu bir yol orası. Ardından Uçmakdere'de İstinyeli Ümit abiyi sorun. Baba adamdır vesselam O rotadan geçen bisikletçilerin hepsini misafir eder. Zamanında sağanağa yakalandığımda kamyonetinin arkasında uyumuştum :) size de yardımcı olur eğer yazın giderseniz, sadece yazın orada.Şarköy'de değil de, Güneyli köyüne de mutlaka uğrayın. Saros körfezinin en güzel kısımlarından birinde. Cillop gibi yer. Onun haricinde lapsekiden değil eceabattan feribota binin, Gökçeada'ya da gidebiliyorsanız gidin, ayrıca şehitlikleri gezin.

Ayaküstü bol bol öneri yaptım, hepsini değerlendirin derim :rolleyes:

erkan_harman

Daimi Üye
Tepki
177
İsim
Erkan Harman
Bisiklet
Salcano
@Oğuz Dilmaç
tesekkur ederim hepsini aklima kazidim

Latif Ç.

Aktif Üye
Tepki
130
Bisiklet
Specialized
Helal olsun. O kadar yolun üzerine bir de o rampayı çıkmak çok zorlu...

D. Oğuz

Daimi Üye
Tepki
600
@erkan_harman

@Latif Ç.

En iyi şekilde değerlendirmeniz dileğiyle. :rolleyes:

Çok teşekkür ediyorum. 200 pedaldan sonra kaz dağları pek güzeldi :D

Sıtamina1825

Aktif Üye
Tepki
208
Başlangıç
1958—59
Bisiklet
Atala
tebrik ederim, aynı rotayı bir günde tamamlamayı ben de düşünüyorum. Şu ana kadar 200 km yi aşan bir sürüşüm olmadı; 3 kere 180 km yi aştım sadece :) bakalım biz ne yapacağız..

• Beğen
Tepkiler: D. Oğuz

D. Oğuz

Daimi Üye
Tepki
600
Her şey düşük vites yüksek kadans, asla uyluk kaslarınızda ağrı hissetmeyeceksiniz.
Pedalınız rahat döndüğü sürece 180 değil 380 bile yaparsınız. :) yeter ki kendinizi zorlamayın, en ufak zorlanmada gıda takviyesi (kuru üzüm, kayısı, snickers, cevizli sucuk) yapın, bol su için. En az iki kişi olunca bu iş bir dişli çark mekanizması gibi sorunsuz ilerliyor, ama tek çıkarsanız sadece bunları durarak yapmış olacaksınız. özellikle fazla durmamak önemli, laktik asit birikimi yapar. Sevgiler, saygılar.

Şevket Akça

Daimi Üye
Tepki
206
Bisiklet
Kron
seneye daha uzun yapmanı bekliyorum. çanakkale'ye kadar gel. o zaman eve çıkmış olacağım ve misafirim olursun ardından tekrar yola çıkarız ya ben izmir'e seni bırakmaya gelirim ya da istanbul falan yaparız :D

D. Oğuz

Daimi Üye
Tepki
600
@Şevket Akça

Eve dönüşü o rotadan yapabilirim yazın, o zaman bu güzel fikir, kalsın burada :D

İbrahim Yurtseven

Forum Demirbaşı
Tepki
1.370
İsim
İbrahim YURTSEVEN
Bisiklet
Specialized
Oğuz gönülden tebrik ediyorum. Süper olmuş.

semih59

Forum Bağımlısı
Tepki
1.427
İsim
Semih Saygın
Bisiklet
Scott
Ayaklarına sağlık güzel tur yapmışsın küçükkuyudan sonra nusratlı,ayvacık,ezine rampaları bayağı serttir yazın o bölgede olduğum için iyi bilirim o yokuşları

• Beğen
Tepkiler: D. Oğuz

D. Oğuz

Daimi Üye
Tepki
600
@semih59

Daha aşılacak çok rampa var hocam, iyi dilekleriniz için sağolun :)

• Beğen
Tepkiler: semih59

D. Oğuz

Daimi Üye
Tepki
600
@Ebubekir

Obeziteden yeni kurtulmuş biri olarak, (1 sene) daha kırk fırın ekmek yemem lazım benim. Yarışmak gibi bir amaca gelince iş, bana ters. Neden derseniz hayattaki öncelik verdiğim şeyler yarışma disiplini ile çelişiyor. Ayrıca hızımı görmek istemediğimden kilometre saati bile takmıyorum bisiklete. Oturup yaptığım yolu not alır ne kadar sürede tamamladığıma bakar ona göre ortalama çıkarırım her yolculuğun sonunda. Tamamen kardiyovasküler denge + fit bir beden ve bunları sağlarken de gezmek asıl amacım, imkanın sınırlarını zorlayarak.

• Beğen
Tepkiler: YüzSürKoş

Furkan BOZKUR

Aktif Üye
Tepki
46
Tebrik ederim iyi yol gitmişsin. Performansın takdire şayan gerçekten. Böylece insanları Teşvik ediyorsun, yıllık iznimde yaza doğru bende bunun gibi bir tur düşünüyorum :)) Yazıp Paylaştıklarına göre yolda pek aksilikle karşılaşmamışsın. Zorlu ama bir o kadar da zevkli olduğu belli oluyor. Tekrardan Tebrik ederim devamını bekliyoruz :))

D. Oğuz

Daimi Üye
Tepki
600
@Furkan BOZKUR

Havalar düzelince, daha güzel yazılarla burada olmak ümidiyle. Ama aslında yazın değil de, baharda yapmak en mantıklısı.
Aksiliklerden biraz bahsedecek olursam:
Yolda karşılaştığım aksiliklerin arasında 3 defa köpek grupları tarafından kovalandığımı eklemeyi unutmuşum mesela, onlarda da depar atıp kaçtım.
Kaz Dağları inişinde çok sakat bir yer vardı, mıcırdan dolayı dengemi kaybedip karşı şeride meyillendim az, zor toparladım orda :D Tıra yapışıyordum anlayacağın.
Bir ara (Mahmudiye sapağında) açlık + susuzluktan transa geçip güvenlik şeridinin dibine kadar gelmişim. Farkında değilim, arkadan da tır geliyor. Korna atmasa büyük ihtimal o da ezerdi. Bir ara sadece ölü gibi pedal çevirdiğimi hatırlıyorum çünkü, yolculuğun o kesitinden hiçbir şey yok aklımda.
Kaz dağları bitişindeki benzinliğe vardığımda, avazım çıktığı kadar bağırarak küfür ettiğimi de eklemesem ölürüm.
Şekersiz çay içen birisi olarak küçük çaya 5 tane şeker karıştırıp içilebileceğini de öğrendim burada, o çay cidden çok güzel bir şey. Kendinize geliyorsunuz direk.
Bir de yanlış pedal çevirme tekniğim yüzünden aşırı bir bacak ağrısı çekmiştim. Sonra gittim bu işin doğrusunu öğrendim de oldu.
Aslında bir çok acemice yaptığım şeyi bu yolculukta gözden geçirme fırsatı buldum.
Suluk kullanmamak bunlardan biri. Her su içmek için durmak zorunda kalmak cidden sinir bozucu bir şey. 1 litrelik suluk her şeye devaymış. Geç öğrendim ama olsun.
Bir de cebinizde mutlaka kuru üzüm olması gerektiği. Yokuşta hayat kurtarıyor, deneyin ve görün :)

Furkan BOZKUR

Aktif Üye
Tepki
46
@D. Oğuz

Baya büyük riskler yaşamışsın amann dikkat.. Ama şu kısma bayıldım ;
"Bir ara sadece ölü gibi pedal çevirdiğimi hatırlıyorum çünkü, yolculuğun o kesitinden hiçbir şey yok aklımda."
"Kaz dağları bitişindeki benzinliğe vardığımda, avazım çıktığı kadar bağırarak küfür ettiğimi de eklemesem ölürüm." :krsn: :ssrtcbya::krsn:
Yokuşlar benide baya bi zorluyor kuru üzümü denicem :))

D. Oğuz

Daimi Üye
Tepki
600
@Furkan BOZKUR

Yokuşa başlamadan suluk + cepleri doldurmayı unutmayın :)
Amatör işi olduğu burdan belli oluyor hey yavrum hey. Ama o kadar yol gel (204 km) üstüne bunları çık, hoş değildi. İsyan ettim. :D

• Beğen
Tepkiler: Furkan BOZKUR

İsa Yavaş

Daimi Üye
Tepki
154
Bisiklet
b'Twin
Ben de sirt çantasiyla böyle uzun tur yaparsahm çok sORun olur mu?