Günlük tur beslenmesi nasıl olmalı?

Tepki
1
@HBCİZMECİ

Müsaadenizle ufak bir dip not belirtmek istiyorum. Süt ürünlerinde laktik asit fermantasyon işlemi ile olur (sütün içindeki laktozun probiyotik bakteriler aracılığı ile laktik asite çevirilmesi). Kaslardaki laktik asit birikimi ise daha çok fizyolojik bir süreçtir ve oksijenlenme başta olmak üzere bir kaç mekanizma ile alakalıdır. Hızlı soluma veya aerobik kapasiteden daha yoğun bir şekilde aktivite yapılması buna başlıca nedendir.
Peynir altı suyundan elde edilen whey proteinleri antrenman sonrasında alınması kana karışımı hızlı (60-90 dakika) olduğu için kas dokusu artışında kullanılabilir.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Hamit E.

Konu biraz eski ama nacizane tecrübemi anlatmak isterim.

Bir arkadaşımla maltepe - polonezköy yapalım dedik. Ortalama 80 km. İçtiğim suyun haddi hesabı yok. Ne olur ne olmaz diye yanıma muz da almıştım.

Dönüş yolunda bir noktaya geldim ki ellerimin titremesi halsizlik neredeyse düşmeme sebep olacaktı. Derhal inip muz attım 2 tane 10 dakika oturup devam ettim.

Bu konuda zaten '' beslenme tavsiyeleri '' konuları açılmış. Onlarıda okumakta fayda var.

Hamit E.

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Mosso
En son 109kmlik turumda 48-50km gibi 160gr ton baliği ve 90km de bir 160gr ton baliği daha yedim. Yol boyunca 300gr ceviz kaju antep karisimi, 1sise powerade ve su tukettim.
Ruzgarin siddetli ve surekli karsidan estiği turda yorulmama rağmen el ayak kesilmesi, titremesi yasamadim

LG-P500 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

• Beğen
Tepkiler: bforummurat

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
pazar günü 175 km pedalladım. Sabah tereyağ,bal,yumurta,peynir zeytin,dpmates kahvaltı; tur boyunca 2 çikolata(Bim'deki kare olandan), 1 adet albeni, 1 kek (220 gr) 1 powerade sporcu içeceği, 3 lt üzerinde su tükettim. Turun bitiminde 1.5 kıymalı pide ve şekersiz kola içtim...

Turdan bir gün önceki akşam balık yedim. (Turdan önceki akşam bol miktarda makarna yiyebilirsiniz, tur sonunda ise bol proteinli yiyecekler tüketilmeli... Tavuk ce süt ürünleri olabilir..)

Tepki
787
İsim
yakup
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ortalama 40 km de 1 litre su tüketmekte fayda var.... tabi performansa göre değişir ama arada kuru meyve hurma muz takviyeleri mantıklı seçim elbette.... magnezyum takviyesi 80 km civarlarında bence alınabilir.