Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Günlük kullanım yol bisikleti ve şehir bisikleti

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında kubilay katmerci tarafından paylaşıldı.

1. kubilay katmerci

kubilay katmerci Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar

Günlük kullanım işe gidip gelmek için bisiklet bakıyorum kıyafet olarak günlük giydiğim kıyafetlerim olacak gönlüm yol bisikletinden yana ama bilgilerinize ihtiyacım var kafamda 2 seçenek var

carraro 052 rc
    sedona 410

varsa farklı tercihler teşekkür ederim yol düz asfart çukur yok fatih davutpaşa yıldızteknik arası kullanacağım

Teşekkürler.

2. reddflag

reddflag Yeni Üye

Adı:
    Burak Albayrak
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Performans olarak cok fark etmez sanirim bisiklet farklari duz yolda sureceksen, bence hosuna giden modeli al, yani görünüş olarak hangisi daha guzel geliyorsa onu al, iki bisikleti de gor ciplak gozle oyle kararini ver bence. Teknik ozellikleri hakkinda bilgim yok malesef

3. kubilay katmerci

kubilay katmerci Üye

Seviye:
    Görsel olarak yarış tarzı 1 tık önde zaten daha önce kullanmadığım için bu tarz bisiklet çekincelerim var genelde bu tür bisiklet sürenleri gördüğümde kıyafet olarak günlük kıyafet kullanmadıkları için kafama takılan sıkıntı bu.

4. _cihanbey_

_cihanbey_ Yeni Üye

Adı:
    Cihan Bey
    Seviye:
    Benim pek yol bisikleti deneyimim yok. Ondan ne zaman denk gelsem eşten dosttan "bi tur" istiyorum, genelde de günlük kıyafetlerimle oluyorum ve gerçekten de pek rahat olmuyor. Gerçi günlük kıyafetle rahat edilen bisiklet var mı onu da bilmiyorum :)

5. Yalchinosis

Yalchinosis Aktif Üye

Adı:
    Yalçın
    Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Ben de konuyu görür görmez kıyafet sorununu düşünüverdim, rahatsız olur musunuz bilmiyorum almadan önce üzerinde oturma şansınız olursa fikir verebilir. Günlük kıyafet ile rahat edilen bisikletler şehir bisikletleridir, oturuş pozisyonu daha dik, seleleri genelde daha rahat, zincir koruması olması kolaylık sağlayan bazı ayrıntıları. tabi bu senin önünde bir kural teşkil etmesin baktın yol bisikletinde rahatsın 15 kg lık şehir bisikleti almana da gerek yok, dediğim gibi en iyi yol denemek, bisikletçi belki deneme imkanı sağlamaz yada bineceğin bir iki tur yanıltıcı olabilir bu yüzden bir arkadaşında aynı özelliklerde bisiklet varsa onu denemen (mümkünse en az 5 km yokuşlu çıkışlı sürmen) en iyi fikri, sağlayacaktır.

Son bir ekleme, katlanır bisikletler de hem hafif hem de şehir bisikleti pozisyonunu sağlar ayrıca seleleri de yol bisikletine nazaran daha rahattır ki zaten seleyi yükseltmeniz her bisiklette mümkün.

_cihanbey_ bunu beğendi.
  6. kubilay katmerci

kubilay katmerci Üye

Seviye:
    @Yalchinosis Teşekkür ederim verdiğin bilgiler için ama katlanır bisiklet düşünmüyorum görüntü olarakta tatmin etmesi gerekiyor beni.Çevremde malesef kullanan yok ama sedona 410 kilo olarak 11 12 kilo diye hatırlıyorum çokta ağır bir bisiklet değil. Yol bisikletini günlük kullanım da kullanan varsa en iyi o yardımcı olur sanırım :) Gönüller yol dan yana akıl şehirden :)

7. Yalchinosis

Yalchinosis Aktif Üye

Adı:
    Yalçın
    Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    E o zaman sizin gönlünüzden geçen doğru bisiklettir, içinize sinen heves ettiğiniz neyse onu alın bana kalırsa. Rahatlık konusunda şüpheleriniz varsa da dediğim gibi deneyerek görmeye çalışın. Benim söylediklerim sadece bir fikir, belki gözden kaçırdığını ama önemli olan bir ayrıntıyı size hatırlatır diye düşünebilirsiniz. karar sizin ;)

kubilay katmerci bunu beğendi.
  8. Bülent Yanar

Bülent Yanar Yeni Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    @kubilay katmerci Kullanacağınız yolda tırmanmanız gereken yokuş varsa ve yokuş deneyiminiz yoksa kesinlikle Sedona 410. Tiagra'ların dişli dağılımını bilmiyorum ama standart ikili aynakol var, yokuşa gelirseniz iş kıyafetinizle sıfırın altında bile terlersiniz.
    Ben drop-bar dışında rahat frenliyemiyorum mesela. Boynuzlardan tutarak ilerlerken fren mesafem her zaman en az 2-3 misline çıkıyor. Bu nedenle kalabalıkta ilerlerken sürekli drop barda kullanmak zorunda kalıyorum. İş kıyafetiyle zor olabilir bu da. Keşke sürüp deneyebilseniz her ikisini de... Gerçekten birbirinden farklı bisikletler çünkü.

Yalchinosis bunu beğendi.
  9. mehmet.ali

mehmet.ali Bisikletkolik

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Yol bisikletinde bence kıyafet çok önemli. Görüntü olarak kötü duruyor yol bisikletinin yakışığı tayt ve jarse. Yani şort tshirt bile sırıtırken işe gidiş için giyilen kıyafet bence komple falso :D
    Ama tabi tercih meselesi pantolon gömlek giyip sürülmez diye bir şart yok.

Fırat Y. ve urkmez39 bunu beğendi.
  10. kubilay katmerci

kubilay katmerci Üye

Seviye:
    @Bülent Yanar Çok yokuş yok belki 1 2 yerde var oda çok kasıcak kadar değil bakalım biraz daha derinlemesine araştırıcam sonra pişman olmak istemiyorum :)

@mehmet.ali Bende ondan bahsediyorum bisikletin bütün havası gidiyor ve bence biraz da komik duruyor altında emanet gibi :) o yüzden bulunduğum bölgede ya kıyafet değiştirmek için bir yer bulucam yada mecbur olarak şehir alıcam :)

11. kubilay katmerci

kubilay katmerci Üye

Seviye:
    Arkadaşlar işe gidiş gelişimde kullanmaktan vazgeçtim günde 2 3 saat turlamak için alıcam ve yol almaya karar verdim :)

12. bua

bua Kıdemli Üye

Adı:
    Burak Akdağ
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    ben ya yol bisikleti edinin ya da katlanır bisiklet edinin derim :) şehir bisikleti ancak tur bisikletine çevirmeyi düşünülürse hoş geliyor bana :)

13. kubilay katmerci

kubilay katmerci Üye

Seviye:
    @bua Yola karar kıldım şimdi ki derdimizde marka model seçimi :)

bua bunu beğendi.
  14. Ulaş Çavuşoğlu

Ulaş Çavuşoğlu Onursal Üye

Adı:
    Ulaş
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @kubilay katmerci performans olarak 410 la 052 yi eş tutma biri yol biri şehir bisikleti yakından uzaktan benzerlikleri yok bence hangisiyle mutlu olcaksan al ... 410 alıpda ahlanıp vahlanma,pişman olma forumda şehir dağ vs alıp 2 ay sonra yol bisikleti bakan okadar çok insan varki

15. kubilay katmerci

kubilay katmerci Üye

Seviye:
    @Ulaş Çavuşoğlu Ben yol bisikleti almaya karar verdim şimdi sadece yol bisikletleri arasında tercih yapmam gerekicek varsa 1500 2000 tl ye kadar bir önerin dikkate alabilirim :)

16. Ulaş Çavuşoğlu

Adı:
    Ulaş
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @kubilay katmerci düşünmeden 0 alıcaksan salcano xrs030 tiagra... 2. El alıcaksan sahibindene bakabilirsin...

Fiyat performansın dibine vuran bi makine xrs030

17. kubilay katmerci

kubilay katmerci Üye

Seviye:
  18. Ulaş Çavuşoğlu

Adı:
    Ulaş
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    İncelemeden gözün kapalı al ... Ama bayiiye git kadro boyunu dene pazarlığını yap ... O bisiklette kendi fiyatında hiçbi bisiklete koymadıkları mavic aksium jantlar var.... Özelden yazarsan seve seve hertürlü sorunu cevaplarım...

19. kubilay katmerci

kubilay katmerci Üye

Seviye:
    @Ulaş Çavuşoğlu Tamam hocam kafama takılan bir soru veya sorular olursa yardım isterim :)

Ulaş Çavuşoğlu bunu beğendi.
  20. TolgaU

TolgaU Aktif Üye

Adı:
    Tolga
    Seviye: