Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Günlük Kullanım Sirrus Tavsiye (2000-5000TL)

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Cüneyt Yıldız tarafından paylaşıldı.

1. Cüneyt Yıldız

Cüneyt Yıldız Yeni Üye

Sirrus Elite Carbon Disc modeline kafayı takmış durumdayım. 181 boy 79 kiloyum. İşe gidip gelicem(Kot, kanvas,tshirt arada gömlek giyiyorum). (11-12km günlük yol kesin) Haftasonları da artık yakın mesafelere pedal çeviririm.(50-100km artık neyse) Sirrus Elite almaya niyetliydim fakat bu modelin kadrosu aklımı çeldi. Almışken bütçeyi aşıp bunu alayım diyorum. Ne dersiniz, ne tavsiye edersiniz? Bu modelin bir üstü Sirrus Comp Carbon Disc için ekstra 300-350 TL ödemeye değer mi? Bunun dışında başka model önerisi, işe giderken kullanan arkadaşlardan tavsiyeler alabilirim(çanta, giyecek vs.)
    Zaman ayırıp cevap yazan arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

2. S.Koca

S.Koca Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Günlük işe gidiş geliş için 12 km ise yaklaşık aynı mesafeyi gidiyoruz demektir. Kumaş pantalon ve gömlekle gidiyorum. Kullandığım bisiklet 600$. İşe gidişim 16 dk. sürüyor. Şimdi bu şekilde düşününce ne tavsiye edeceğim az çok belli olmuştur. Son olarak 50-100 km demişsin ama bu güzergahlarda tırmanışlar çoksa seni zorlayacaktır. Tabi kondüsyonun ne durumda bunu en iyi sen bilirsin. Ben de bir zamanlar Merida speder serisine takmıştım ama alsaydım yokuş falan çıkamazdım sanırım.

3. Cüneyt Yıldız

Cüneyt Yıldız Yeni Üye

@S.Koca Uzun süredir bisiklet kullanmıyorum abartı olmuş olabilir tabi o rakamlar :) ama 30-40km civarı zorlanmadan gidebilirim diye düşünüyorum.

4. S.Koca

S.Koca Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    @Cüneyt Yıldız Hayır abartı olarak düşünmedim, sadece şunu belirtmek istedim. Gideceğin parkur 100km düz yol ise bahsettiğin bisikletler seni memnun eder, fiyatı düşük olanı alın geçin derim. Ancak tırmanış bolsa ya da gelecekte şehirler arası falan düşünüyorsan o dişliler seni çok hırpalar. Bahsetmek istediğim buydu. Şöyle bir örnek vereyim 60 km hiç yorulmadan gidebiliyorken 5km lik bir yokuş geldiğinde canım çıkıyor. Buna en iyi kararı verecek kişi sensin. Ama sadece işe gidip gelmek için o paralar çok fazla.

5. Kahveci

Kahveci Kıdemli Üye

Adı:
    Cem Kahveci
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Aynakolundaki küçük dişlisi 34'ten büyük olmayan ve ağır olmayan bir bisiklet işinizi görür, yokuş çıkar iner o mesafeyi de gider.

Bisikletten biraz daha fazla önemlisi ise sizin kondüsyonunuz.

6. Cüneyt Yıldız

Cüneyt Yıldız Yeni Üye

@Kahveci @S.Koca Teşekkürler cevap için. Kullanım amacı sadece iş olmayacak sürekli kullanmayı düşünüyorum o yüzden kısa süre sonra üst modellere bakmak istemiyorum. Aldığım zaman donanım ve kadro olarak uzun süre beni tatmin edecek bir model almak istiyorum. O yüzden somut olarak model önerisi de alabilirim.

7. Kahveci

Kahveci Kıdemli Üye

Adı:
    Cem Kahveci
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @Cüneyt Yıldız Ben bisiklete o bütçeyi ayırsaydım 105 grupsetli, Specialized ya da Cannondale markalarından bir adet yol bisikleti alır, sonra bir daha da bisiklet alma derdine düşmezdim 20 sene. :)

KaanG bunu beğendi.
  8. Gknsahin

Gknsahin Yeni Üye

Adı:
    Gökhan Şahin
    Bisiklet:
    Merida
    Daha dün inceledim yüzeysel araştırdım görünüş olarak harika ötesi bir makina kalite ve sağlamlığı konuşmaya bile gerek yok,içim gitmişti görünce fakat Meridamı yeni aldığım için ve fiyat olarak şuan bana fazla olduğundan benim için hayal :) İmkanın varsa bence düşünme al derim harika bir seçim bence.. bir de görünüş olarak beğenebileceğin canyon commuter 7.0 modeline bak derim
    Canyon Commuter 7.0 | Commuter Bike Italia

9. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Karşılaştırdığınız bisikletlerin ikisi de 2015 model mi? Öyle ise daha iyi jantlar ve vites sistemi için fazladan 350 lira vermeye bence kesinlikle değer. Gene de Elite'in rengini daha fazla beğenmiş olmanız gibi birşey söz konusu ise tercih o yönde kullanılabilir.

Öte yandan; düşündüğünüz Sirrus Comp Carbon Disk, 2014 model ise, 2015 Elite Carbon Disk ile aynı kadroya sahip olmadığını bilmenizde yarar var. 2015 Elite ve Comp Carbon kadrolar aynı ve 2014'ten daha gelişmişler.

10. Cüneyt Yıldız

Cüneyt Yıldız Yeni Üye

Vakit ayırıp cevap yazdığınız için teşekkürler. @Kahveci Öyle bir teredütüm var evet ama 2012 yılından öğrencilik zamanlarından beridir bir Sirrus almaya kafayı koymuşum ki sorma. İşe girdikten sonra hemen nasıl alırım diye planlara giriştik tabi hazır ilkbahar da gelmişken.
    @Gknsahin hocam tam Specialized a niyetlenmişken ne yaptın sen :D o nasıl bir tasarımdır öyle tek kelimeyle muhteşem. Canyon un fitness modeli fiyat ve donanım olarak daha iyi gibi duruyor ama alma imkanı yok burada herhalde.
    @Murat B. 2015 model ikisi de evet. Comp carbon için bütün imkanları zorlamaya çalışıcam artık bakalım.