Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Günlük kullanım için bisiklet seçimi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında guneyali0695 tarafından paylaşıldı.

1. guneyali0695

guneyali0695 Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar, başlıkta da belirttiğim gibi günlük kullanım için bir bisiklet almayı düşünüyorum, aynı zamanda sporla ilgilendiğim için ara sıra spor amaçlı yapacağım gezilere de cevap verebilecek bir bisiklet almak istiyorum. Fiyat sınırım 700 liradır. Öneriye ihtiyacım var, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Iyi forumlar.

2. 7haiku

7haiku Kıdemli Üye

Adı:
    Ömür
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @guneyali0695 Merhabalar. Yaklaşık iki buçuk ay evvel Mosso Legarda 1521 MSM V aldım. Satış fiyatı 740 lira; fakat 630-660 lira arası fiyatlara alınabiliyor. Bunu alırken 1000 liraya kadar olan bisikletlere baktım, eksik bir şeyini göremedim desem yeridir. Mosso' nun bu modeli ile ilgili başlık açıldı, oradan kullanıcı yorumlarını okuyabilirsiniz. Olumsuz yanları, selesi sert, kimi kullanıcılar lastiklerle ilgili sıkıntı yaşamışlar, patlama gibi. Ben aldığımdan beri hiçbir sıkıntı yapmadım, epeyce de bindim. Günlük kullanım için çok çok iyi. Bir günde ortalama 70 km. kadar yol yaptım. Toplamda da 400 km.' yi buldum gibi. Kadrosu, fren-vites kolları, aynakolu gayet iyi. Tavsiye ederim. 1.jpg

Ayrıca maşa kiliti de var, düz yolda ve yokuş çıkarken kilitlenebilir.

M.Fatih bunu beğendi.
  3. hi-men

hi-men Üye

Seviye:
    @7haiku hocam ng450 ile farkı nedir ikisi 3aşağı 5yukarı aynı fiyatlarda. Mosso kadro olarak daha kaliteli ama arasında başka ne farkı var?

4. guneyali0695

guneyali0695 Yeni Üye

Öneri için teşekkürler, araştıracağım bir süre, bu da aklımda olsun :)

5. 7haiku

7haiku Kıdemli Üye

Adı:
    Ömür
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Merhaba. Her şeyden önce, NG450 dağ bisikleti, Mosso' nun bu modeli ise şehir bisikleti. Mosso' nun aynakol (krank) takımı Shimano, NG450' ninki Suntour, vites kolları aynı, arka aktarıcı aynı modelin farklı serisi ama fiyatları aynı gibi. Aralarında aman aman fiyat ve kalite farkı olduğunu sanmıyorum da, aynakolun Shimano olması ve Mosso' nun kadro kalitesinden birçok kişinin bahsetmesi insanın aklını çeliyor gibi. Ayrıca Mosso' nun maşası kilitlenebilir maşa. NG650' de bu yok. Şehirde günlük kullanım için düşünüyorsanız ince lastiği tercih etmenizi tavsiye ederim. Kilitlenebilir maşa alıp gerekirse düz yolda ve yokuşta maşayı kilitleyerek daha az da efor sarf edersiniz.

6. hi-men

hi-men Üye

Seviye:
    Aradaki 80-100liralık farka değer mi?

Ng 450 625tl
    Mosso legarda 1521:740 lira pazarlıkla falan 700olur

7. M.Fatih

M.Fatih Mosso Legarda

Adı:
    M.Fatih
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Ben geçen kış dönemi boyunca araştırdım bisikleti arkadaşlar bakın bir gram şüphe duymadan alın Mosso'yu @7haiku ya da ben aldırdım işte sorun kendisine bir gram pişmanlığı var mı. Para kolay kazanılmıyor değmeyen bisikletlere para dökmeyin. Mosso parasının fazlasını hakediyor içiniz rahat şekilde alabilirsiniz. @hi-men @guneyali0695