Günlük 15 km. için bisiklet!

yvzock

Üye
Tepki
1
Havalimanında çalışmakta ve normalde arabayla gidip gelmekte olduğum 7 km mesafeyi spor maksadıyla bisiklet ile almak niyetindeyim.

Kendimce yaptığım araştırmalardan en az 500 tl'lik bir bilgisayar almam gerektiğine kanaat getirmekle; hangi bisikletin bana tam olarak uygun olduğundan emin olamadım.

Bu noktada tecrübeli arkadaşlarımdan fikir almak isterim.

Bisikler konusunda amatörüm, hayatımda hiç binmedim desem yeridir, 7 km gidiş 7 km geliş yaklaşık 14-15 km yol yapmam gerekiyor bisikletle.

Ank.da pek alternatif yok ya da ben bilmiyorm performans bisikletten salcano astro 241 (525tl) almayı düşünüyorm.

Hafif ve sağlam mı acaba ya da daha etkin bir bisiklet önerilebilir mi aynı fiyata?
İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Scudo

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sadece asfalt yolda mı kullanacaksınız? Eğer araziye girmeyecekseniz şehir-tur bisikleti almanız daha iyi olur, daha az yorulursunuz.
Kullanacağınız yol, asfaltmı, rampa var mı, işe geliş gidiş dışında kullanacakmısınız (bisiklet alışkanlık yapar)
"500 tl'lik bir bilgisayar almam" demişsiniz sanırım buradaki "bilgisayar" "bisiklet" olmalıydı :)

yvzock

Üye
Tepki
1
üstadım yol çok engebeli değil, düz sayılır, ank. havalimanı yolu asfalt fakat arasıra arazide de kullanırım aldıktan sonra muhtemelen. dediğiniz gibi çok yeni bisiklet olayına ilgi duymaya başladım ama oldukça sürükleyici dediğiniz gibi alışkanlık yapacak gibi görünüyor.

evet söylediğiniz gibi bisiklet demek istemiştim :)

Burak B

Aktif Üye
Tepki
43
Bütçenizi biraz artırıp Sedona 321'e bakabilirsiniz peşinde 600 TL civarı bir fiyata alınır sanırım.

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
500TL ye Salcano 240 olabilir, Kron XC250 bütçeyi 100-150 lira daha arttırırsanız, salcano 241, Kron XC500, Sedona 711V, Sedona Borla olabilir

yvzock

Üye
Tepki
1
forumda satılık ilanlarda ankarada olanları tespit etmekte zorlanıyorum, filtre var mı şehir seçeneği için acaba?

yvzock

Üye
Tepki
1
bisiklet hususunda ank.da performans bisiklet ön plana çıkıyor anladığım kadarıyla?

cihan celik

Aktif Üye
Tepki
62
guvenerek alisveris yapabilirsiniz performanstan. Tavsiye ederim..