Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Güngören'de patlama

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında zwank tarafından paylaşıldı.

1. zwank

zwank Yeni Üye

2. Yalçın Çanak

Yalçın Çanak Forum Demirbaşı

Seviye:
    Olay hemen bizim üst mahallede gerçekleşti. Bütün her keze büyük geçmiş olsun. Bu bombalar falan suçsuz insaları etkiliyor hep.Bombanın patladığı yerde trafiğe kapalı insanların serinlemek için oturduğu yürüyüş yolu gibi birşey.Çoluk çocuk orada oyun oynuyor.Anneleri babalarıda banklarda oturuyor ve bugün pazar olduğu için oranın kalabalık olduğunu biliyorlar ve hayince böyle bi saldırı düzenlediler.Tüm herkeze geçmiş olsun diyorum

3. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bombayı patlatan şahsın Ellerine hiç birşey geçmedi olan aslında kendilerine oldu (psikolojik olarak rahatsız insanlar aramızda yaşıyor yazık!!) yakanlandıklarında insallah öldürülmezler ama ölene kadar acı çektirilirler inş !!
    Böyle bir olaya ne denilebilir ki acımız bir parça daha arttı. İnsanlık adına kötü bir ilerleme oldu ( aslında gerileme) :( Bütün bu olayda zarar görenlere acil şifalar, ölenlerin ailelerine sabır diliyorum..
    Sözün bittigi yer..

4. encralis

encralis Forum Demirbaşı

Seviye:
    Arkadaşlarımdan 2si msn'sine
    biri şerefsizler yine yaptı yapacağını
    diğeri son çırpınışları yazınca hemen
    www.zaman.com.tr'ye girdim
    Hangi terör örgütü yaptıysa bunu amaçları belli.
    Pazar günü, çocukların hedef alındığı, Türkiye'nin de diken üstünde olduğu bir dönem.
    Onlar için gayet iştah açıcı.
    PKK da eylemlerini haziran ayında yoğunlaştırırdı, YAŞ toplandığı için
    Allah hepimize sabır versin

İnsan böyle durumda bir yanı kalk ayağa diyor ama diğer yanı da amaçlarının bu olduğunu söylüyor.
    Amaçları insanları sokağa dökmek.
    Çok da ince oynuyorlar.
    Dikkat etmek gerek

5. Anıl Kuşaksız

Anıl Kuşaksız Forum Bağımlısı

Seviye:
    Allah rahmet eylesin :(

6. AydınGünaydın

AydınGünaydın Bisikletkolik

Seviye:
    allah rahmet eylesin yaralılarada acil şifalar diliyorum

7. enis57

enis57 Forum Demirbaşı

Seviye:
    kahrolsunlar inşallah,
    bu nasıl bir zihniyet
    hiçmi mantık
    hiç mi Allah korkuları yok bunların ya.......

8. gokhancan

gokhancan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Gerçekten bu saldırıyı yapanlar hangi amaçla yaptılar bilmiyorum ama resmen moralim bozuldu bir an için kendimizi bu ailelerin yerine koyalım. Bu talihsiz kazayı yaşayan insanlar bu gun hayatta değiller.

Onlar hayatlarını kaybetmediler. ONLARIN HAYATLARI ÇALINDI. Dunyanın en aşşağılık eylemidir bu.

Hayatını kaybetti diye bir ibareyi kabullenemiyorum.

Onlar trafikte araba kullanırken emniyet kemerini takmadıkları için kaza yapıp yaptıkları hata sonucu hayatlarını yitirmediler.

Onların hayatları çalındı.

Bu patlama olmasaydı bu arkadaşlar hala yaşıyor olacaktı.

Bu işe bi son vermek lazım.

Bakınız bir not daha.

Güngören gibi bir yerde gariban insanlara yapılan planlı, haysiyetsiz, canavarca bir saldırı. Menderes caddesi gece onbire kadar işlek olan ve insanları yaz vakti banklarında oturmayı, çocuklarını dolaştırmayı pek sevdiği sosyal bir alandır.( bu insanlar gelir durumu gayet düşük kimseyi zararı olmayan insanlar) özellikle akşam saat 9-10 arası gayet işlektir. değil bomba patlaması burada kavga bile çıkmazdı. insanlar yaz akşamları serinlemek, havuz etrafında oturmak, çekirdek yemek ve hava almak için çıkıp gezerdi. Bu adi insanlar böylesine basit bir aktiviteyi bile acımasızca emellerine alet ettiler. bu nasıl kafa yapısı, bu nasıl insanlık anlayamıyorum.
    hepimizin başı sağolsun, bu son olsun.

Olaydan çarpıcı bir not.

Şeyma ÖZKAN. 12 yaşında bir kız çocuğuydu. bahçelievler refik saydam ilköğretim okuluna gidiyordu. dün akşam evinde otururken dışarıda bir gürültü duydu. dışarıda ne olduğunu merak ettiği için ailesiyle beraber balkona çıktı. o sırada bir bomba patladı. şeyma 4. kattaki evinin balkonuna gelen parçalar yüzünden hayatını kaybetti.

27 temmuz 2008 güngören patlaması'nı şimdiye kadar kimse üstlenmedi. herhalde şimdi hiç bir suçu olmadan ölen 12 yaşındaki bir kızı gördükçe haklı davaları için ne kadar faydalı bir iş yaptıklarını düşünüyorlardır.

allah belalarını versin.

:((((

9. Süleyman Onur Dülger

Süleyman Onur Dülger Bisikletkolik

Seviye:
    alçakça,haince yapılan bir saldırıdır.birçok masum insan hayatını kaybetmiş ve yaralanmıştır.ALLAH inşallah belalarını verir onların.ölenlerin yakınlarına başsağlığı,yaralılara acil şifalar diliyorum.
    televizyonda verilmedi.cep telefonu videosunda bile anlaşılıyor ne kadar büyük bir patlama olduğu
    http://www.klipmekani.com/2008/07/28/gungoren-patlama-ani-saniye-saniye/

10. gokhancan

Seviye:
    Arkadaşlar çok şaşırtıcı bir biçimde olayla ilgili büyük oranda sansür uygulanıyor.

Ayrıca patlama hakkında hiç bir şekilde tam anlamı ile bilgi sahibi olamadık.

Bombaların yapısı hakkında kayda değer bir açıklama yapılmamıştır.

Kesinlikle bu olayın suçluların bilinebilmesi için gerekli.

Bomba yapımı çok zor olmayan birşey ve her terör örgütünün kendisine has kullandığı bomba yapıları var.

Olay çok bilinmeyenli bir denklem gibidir.

Güngören'de iki ayrı patlamada kullanılan bombanın içeriğinde, RDX maddesinin bulunduğu öğrenildi. Uğur Mumcu, Ahmet Taner Kışlalı, Bahriye Üçok suikastleri, Ulus Anafartalar ile Diyarbakır'da bir dershanenin önünde patlayan bombalarda da RDX hammaddesi bulunmuştu. Bu yüzden RDX "Gizli servis bombası" olarak niteleniyor. RDX maddesi, A-3, C-4 gibi plastik patlayıcıların hammaddesi olarak kullanılıyor. TNT'den 1.5 kat daha güçlü ve ateşlenmesi çok daha kolay olan RDX, taşınması da kolay olduğundan, ordular, gizli servisler ve terör örgütlerince tercih ediliyor. 1.55 gram RDX'in, tek başına saniyede 8.5 kilometre hızla patladığı hesaplanıyor. Bu da ses hızının 30 katı olarak açıklanıyor. Kuzey Irak'tan Türkiye'ye 3-4 ton RDX'li plastik patlayıcı sokulduğu değerlendiriliyor.

olay çok üzücü olmakla beraber olayın uzerinin örtülmemesi ve sorumluların bulunması gerekiyor.

saygılar.

11. lord

lord Üye

Seviye:
    ben o civara yakin oturuyorum.ses 4 5 km rahatca duyulabiliyordu.benim aklimda soru isaretleri var kimin yaptigi hakkinda.

12. gokhancan

Seviye:
    Türkiye Cumhuriyeti devleti sınırları içerisinde gariban varoş semtlerdeki vatandaşların gerek asker olsun gerek normal vatandaşlar olsun unutulduğu patlamalardan bilmem x kaçıncısıdır.

Gündemden silinmiştir. Uzeri x bilmem kaçıncı patlamalar gibi sonsuza dek örtülmüştür.

Kesinlikle saldırıyı kimin yaptığı asla çözülemicektir.

Artık hepimiz gönül rahatlığı ile eğlenebiliriz coşabiliriz taki YENİ BİR PATLAMAYA KADAR....

ZekiAlper bunu beğendi.