Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Güneydoğu turu metruk binada son buldu

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Turan Babacan tarafından paylaşıldı.

1. Turan Babacan

Turan Babacan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:

Motosikletle İstanbul’dan Güneydoğu turuna çıkan ve Şanlıurfa’nın Halfeti İlçesi’ne geldikten sonra kendilerine ulaşılamayan emekli öğretmen 51 yaşındaki Abdullah Türk ile bir uluslararası petrol şirketinde çalışan 33 yaşındaki Engin Öksüz’ün, metruk bir evde cesetleri bulundu. Engin Öksüz’ün yeğeninin ise 12 saat önce Facebook üzerinden çağrı yaptığı ortaya çıktı.

Yakınlarının kayıp başvurusunda bulunduğu Türk ve Öksüz’ün başları taşla ezilerek öldürüldüğü tahmin edilen cesetleri otopsi için Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Olay, dün gece geç saatlerde Halfeti’nin birkaç kilometre uzağındaki Çeken Mahallesi’nde meydana geldi. Bölgeden geçenler, kullanılmayan metruk bir binadan kötü kokular geldiğini fark edince durumu polise bildirdi. İhbar üzerine eve sevk edilen polisler, evde başları taşla ezilerek öldürülen 2 erkek cesedi bulunduğunu fark etti. Yapılan incelemede, cesetlerin 3 gün önce yakınlarının kayıp başvurusunda bulunduğu ve bir gece önce motosikletleri bulunan Güneydoğu turuna çıkan Öksüz ve Türk’e ait olduğu saptandı.

Her ikisi de evli ve birer çocuk babası olan Öksüz ve Türk’ün cesetleri, olay yerinde yapılan incelemenin ardından otopsi yapılmak üzere Adana Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Polis, motosiklet ile tura çıkan Türk ve Öksüz’ü başlarını taşla ezerek öldüren şüpheli ya da şüphelilerin bulunması için çalışma başlattı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

kaynak : http://www.hurriyet.com.tr/gundem/26876783.asp

2. mustafa burak

mustafa burak Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Allah rahmet eylesin, ailesine sabırlar dilerim. İnşaallah bunu yapan cani veya caniler canlarını aynı acıyla kaybederler.

3. Levent S.

Levent S. Aktif Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Bunlara insan diyorlarsa biz neyiz, biz insansak bunlar ne? Anlamak mümkün değil...

4. öner yıldırım

öner yıldırım Aktif Üye

Seviye:
    Bu beğenme (anlamayanlar için layklama ) meselesine de aklım ermiyor. Adam oraya vahim bir durum yazmış, altında 3 kişi beğendi. Geçenlerde bir arkadaşımın arkadaşı, vefat eden bebeği için facebook adresine bebek öldü yazmış. Altında 1 kişi beğendi yazıyordu. YUH dedim.

5. -Paşa-

-Paşa- askssy

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Gönlüm elvermese de bu ülkede yaşamayı hiç istemiyorum.

6. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    "Like" işlemini "okudum", "gördüm" anlamında anlamalısın. Başka türlüsü olamaz.

Olaya gelince çok feci bir şey olmuş. Söylenecek fazla bir şey yok. Ülkemiz güvenli değil. Allah rahmet eylesin, yakınlarına da sabır versin.

7. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    evet, malesef millet olarak barbar bi tarafımız var. ayrıca yabancı düşmanlığımızın dünyada örneği var mıdır bilmiyorum. yabancı düşmanlığından kastım sadece tc vatandaşı olmayanlar değil, kendi memleketimizden olmayanlara bile çoğu zaman iyi gözle bakmayan bi milletiz. türkümüz kürdümüz hepimiz aynı

8. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Kendi ülkemizi özellikle de doğu bölgesini gönül rahatlığıyla gezemiyoruz. Durum iyiye gideceğine her geçen yıllarda daha da kötüye gitti, bazen düşünüyorum bundan daha kötü olabilir mi diye, evet olabilir. Çünkü hiçbir zaman daha iyi olmadı maalesef :( Umarım yanılırım da memleketin daha da kötüye gittiğinine şahit olmayız.

Merickagantek bunu beğendi.
  9. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    bunlar gene motosikletli, tehlike anında kaçıp uzaklaşma imkanları daha fazla... buna rağmen katledilmişler.

ya bisikletliler? bisikletle tura çıkmak hele de hiç bilmediğimiz şehirleri gezmeye kalkmak ne kadar güvenli?

10. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Kahkaha atarak "beğen" butonuna tıkladığımı filan düşünüyorsunuz tahminimce. Sadece haber, ideal şekilde aktarılmış. LiveLeak.com'da filan yaparım sandığınız gibi şeyleri, burada değil.

Motorculara büyük saygım vardır. Her turumda, kuşamı tam, tura çıkmış bir motorcuya rastlarım ve hepsi selam vererek geçer. Belki Engin ve Abdullah abilerimle de selamlaşmışımdır, kim bilir?

Ruhları şâd olsun. Eminim ki motosiklet camiası bu işin peşini bırakmayacaktır.

11. Aytaç Öztürk

Aytaç Öztürk Aktif Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Allah rahmet eylesin. Allah geride kalanlara sabır versin.

Öyle yada böyle sebebi ne olursa olsun, gerekçe olarak ne öne sürülürse sürülsün bir insanın canını almak... Hemde bu şekilde...

Suçluların bir an önce bulunmasını, olayın aydınlatılmasını diliyorum.

12. Gültekin R. Demirkaya

Gültekin R. Demirkaya Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Okurken kanım dondu...

13. Melih Çolak

Melih Çolak Cyclist ♥

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    tanımıyorum ama çok üzüldüm. Allah rahmet eylesin :(

Samet Yurt bunu beğendi.
  14. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Al işte şimdi sıkıysa tur yap veya cesaret ettin diyelim bir tura çıkmayı bu amacını eşine, annene, babana, sevgiline kabul ettir. Zaten daha yakın bir dönemde baysal arkadaşımızı trafik terörüne kurban verdik, pek çok arkadaşımız faili meçhul saldırı ve şiddet gösterilerine maruz kaldı bundan sonra tura çıkacak olanlar 3 kez düşünecek. Diyelimki ıssız yolda manyağın biri geldi ezdi geçti kim bulacak kim kanıtlayacak. Barış gelini olayı daha unutulmamışken birde motorsikletlilerin cinayeti. Gidişatı hiçde iyi görmüyorum hemde hiç.

15. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Allah Rahmet Eylesin bugün öğle civarı Haber sitelerinde gezerken denk gelmiştim habere,kaza filan sandım'da olay bildiğin Cinayet kafa ezme nedir ya...Ne zaman tura çıksam yolda gören ekipmanlı Motosikletliler hep korna basar....

16. Turan Babacan

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    https://www.facebook.com/GurkanGENC...54554.167783556600459/792945774084231/?type=1

17. Adem Kaya

Adem Kaya Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Suriyeliler yapmıştır

18. Mehmet Yusuf Koçak

Mehmet Yusuf Koçak Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ya daha 2-3 ay önce arkadaşımla bisiklet turu yapmıştık halfetiye okuduktan sonra içim bi cız etti

19. GökhanRR

GökhanRR Kıdemli Üye

Seviye:
    Mekanları cennet olsun,kendi ülkesinin şehidine kelle diyen bir zihniyetin yürüttüğü politikanın sonucu olarak kendi içerisine yansıması bu gibi vahşetler,çığırından çıkmış mahlukatlar,insanlığını kaybetmiş böcek sırtlan sürülerinin çoğalmasına,üremesine neden olur ki buna ne yazık şahit olmaktayız.şunu görüyorum,inanç bir insanı kötülüğe,azgınlığa karşı dizginler eğer koltuğunu korumak için yürütülen politika inanç ve din gibi son derece hassas ve önemli bir olgu üzerinden yapılırsa zaten içinde kötülük tohumunu dizginleyen din'e vurduğun bu darbe sonrası toplum içinde şeytanın vücut bulmuş halleri görülecektir büyük şair Neyzen Tevfik'in de dediği gibi ''sizin yüzünüzden dinden de soğuyacak insanlar''tespitinin sonuçları şu an çok daha net görünüyor.Toplum olarak yürütülen politikaya bir dur denmez ise bunun önünü alamaz ve bu gibi toplumun kanını donduran olaylar ile karşılaşmak kaçınılmaz olur...Din üzerinden siyaset yapmak çok ama çok tehlikeli bir davranıştır üzülerek söylüyorum bu ülke bunun bedelini çok ağır ödeyecek!!!

20. Turan Babacan

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Muhtemelen altından suriyeliler çıkacak. Bu bölgede baya bir kişi suriyelilerden şikayetçi. Olay ciddi boyutlara varabilir gibi me geliyor.