Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Güney turu için çadır yerine uyku tulumu?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında sonsolo tarafından paylaşıldı.

1. sonsolo

sonsolo Yeni Üye

Adı:
    Göksel Hazer
    Herkese selam. Uzun süredir planladığım Marmaris'ten başlayıp Kemer'de bitirmeyi düşündüğüm güney turuma yarın itibariyle başlamak istiyorum. Tahmini olarak 7-8 günlük bir seyahat olacak ve bu 7-8 günün en az 3-4 gününü hostellerde,pansiyonlarda kalarak konaklamayı düşünüyorum. Bu güne kadar diğer günleri de çadırda kalarak geçiririm diye düşünüyordum.
    Acaba yanıma çadır yerine bir uyku tulumu alsam ve sessiz,sakin,uygun bir plaja çadır kurmak yerine matı serip üzerinde uyku tulumu ile uyusam olur mu? Hem çadırı yanımda taşımaktan kurtulurum hem daha pratik olur diye düşündüm. 3 gün için yanımda koca çadırı taşımak istemiyorum açıkçası.

Sizce olur mu? Plajlar çadır olmadan sadece uyku tulumu ile uyumak için uygun mu?

2. ersoy balcı

ersoy balcı Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Çadır olmadan sabah güneşinde kavrulursunuz. Bulunduğunuz civarda köpek varsa rahat vermeyebilir. Çadır hiç değilse bir miktar haşereyi de engeller diye füşünüyorum. Bunları da gözönünde bulundurun. Ve tüm kişisel eşyanız hırsızlığa açıkta olacaktır.

3. Üye Adı

Üye Adı Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @ersoy balcı +1 eklenti yapmayacağım. Çadırınızı yanınıza alın ve kurun.

ersoy balcı bunu beğendi.
  4. Ömer Murat

Ömer Murat Onursal Üye

Seviye:
    Arkadaşların söylediklerine ek; bu dönemde sabah yiyeceğiniz çiğ yüzünden sırılsıklam uyanabilirsiniz!

5. M.Cevat Bayhan

M.Cevat Bayhan Forum Bağımlısı

Adı:
    Cevat Bayhan
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Bir doğa gezgini, trekkingçisi, kampçısı ve bisikletçisi olarak diyorum ki; çadırsız olmaz, olmaz, olmaz...

yusufgs3625 bunu beğendi.
  6. gercek umurcan

gercek umurcan Aktif Üye

Adı:
    Umurcan E.
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Değişiklik olarak ben de çözüm önerisi ile geleyim, eğer taşıma istemiyorsanız duraklarınız arasında ptt kargoya verebilirsiniz çadırı.
    Biz motosiklet ile tura çıktığımızda 3 kişinin çadır,mat,tulum vb gibi eşyalarını rizeden ankaraya 20 küsür lira gibi bir bedele göndermiştik diye hatırlıyorum. Gönderdiğimiz kargonun boyuna oranla komik kalmıştı rakam. Bu şekilde her an ihtiyacınız olmayan yükleri taşıtabilirsiniz

ersoy balcı ve yusufgs3625 bunu beğendi.