Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Güney Akdeniz Seyahat ile Bisiklet Taşıma

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında brdtl tarafından paylaşıldı.

1. brdtl

brdtl Üye

Adı:
    Bora Dutal
    Seviye:
    Kardeşimiz ısrarları üzerine tamam bir soralım bakalım dedim. Cuma akşamı Antalya'ya gidip sonraki pazar günü dönmek üzere G.Akdeniz'den bilet aldım. Bugün de bisikletimi nasıl getirebilirim diye nabız yokladım. Önce müşteri hizmetlerini aradım. Bilgi vermek istemeyince muhterem kaptanımızla, muavinimizle direk muhatab olacağımı ve onların inisiyatifinde olacağını anlamama rağmen harem şubeyi aradım. Aynen aktarıyorum.
    ...
    -Yalnız benim bisikletim var. Taşımak için nasıl paketlemem, nasıl hazırlamam gerekiyor. Var mı bir kuralınız bisikletle ilgili? (Taşıyor musunuz diye özellikle sormadım)
    -Onu sen ayarlayacaksın artık.
    -Nasıl yani mesela?
    -Saracaksın bi muşambaya işte. Tekeri sökülmüyo mu onun?
    -Tamam ben hallederim. Anladım.
    -Yalnız ona para alırlar. (Alıyoruz değil, alırlar!)
    -Kaç lira alıyorlar peki?
    -50 lira.
    -Ne 50 lirasıymış o. İki tane bavuldan daha az yer kaplayan paketlenmiş bisiklete ne parasıymış? Neden para alıyor peki? Sebebi nedir?
    -Sen onu sürmüyo musun kardeşim?
    -Peki arkadaşım teşekkür ederim.

Baktım çok anlayışlılardı (!) dayanamadım. Zahmete sokmayayım dedim ve vazgeçtim.
    Mesele 50 lira 100 lira değil. 1 lira dahi olsa gereksiz avanta vermedim hayatımda vermem de.
    Antalya'da özellikle yol bisikleti kiralayabileceğim bir yer bakıyor kardeşim. Bilgisi olan varsa, paylaşabilirse sevinirim.

nonsteril ve Deniz bunu beğendi.