Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Güneşten korunmak için uzun kollu forma

Konu, 'Giyim' kısmında xibabla tarafından paylaşıldı.

1. xibabla

xibabla Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Yazın sıcak günlerinde güneşten korunabilmek için uygun kıyafetler arıyorum ama yazlık formalar hep kısa kollu tasarlanmış. Ciddi güneş alerjim olduğu için 50 faktör kremler 2 saat sonra etkisini kaybediyor,sürekli krem sürmek zorunda kalınca, bu kez de toz pislik üstüme yapışıyor ve rahatsız oluyorum.

Uzun kollu uv koruyucu forma nereden bulabilirim?

2. Mehmet Ergene

Mehmet Ergene Forum Demirbaşı

Seviye:
    uzun kollu formayı bilmem ama kola ve bacaga takılan taytımsı şeyler var adını hatırlayamadım şimdi. basketçiler de takar ya bazen ona benziyor. onlardan kullanabilirsin.

xibabla bunu beğendi.
  3. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    farklı markaların koşu için olan üst kıyafetleri var. hem teri dışarı atıyor hem koku yapmıyor hem çabuk kuruyo vs vs...

eğer bisiklet formalarındaki arka cepler vazgeçilmeziniz değilse, nike, reebok gibi markaların koşu kıyafetlerine de bakabilirsiniz...

(ucuzlukta uzuca da kapatabilirsiniz diye de umuyorum ayrıca...)

xibabla bunu beğendi.
  4. Engin Sarı

Engin Sarı Canyon Ultimate CF SL

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yurtdışında ve yabancı bisiklet giyim sitelerinde satılan arm warmer ve leg warmer denen, sadece kol ve bacaklara giyilen parçalar var. Arama motorlarına yazdığınızda fotolarını görebilirsiniz. Ben Gore markasının ürünlerini görmüştüm. Türkiye'de satıldığını görmedim. isminden de anlaşılacağı üzere bunlar soğuk ve değişken havalarda kullanmak için daha çok. Yazın kullanımı nasıl sonuç verir bilmiyorum. Öte yandan, 2 saatten daha uzun süre koruyabilen yüksek koruma faktörlü güneş kremleri mevcut. deniz suyu ve plaj koşullarında bile tüm gün koruyabilen güneş kremleri var. güneş hassasiyeti yüksek olan arkadaşlarım sebamed'in 60-80 faktörlü güneş kremlerini kullanıyorlardı ve memnun kalıyorlardı.

xibabla bunu beğendi.
  5. ali yılmazzz

ali yılmazzz Yeni Üye

Seviye:
    kısa kollu forma kumaşından, ama uzun kollu şekilde tasarlanmış formalar da mevcut.. biraz bakınırsanız mutlaka bulabilirsiniz gibi..

xibabla bunu beğendi.
  6. xibabla

xibabla Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Yurtdışında evancycles'dan alışveriş yapıyorum ve gayet memnunum, yalnız onların sitelerinde aradığım ürünü bulamadım. Bana önerebileceğiniz başka alışveriş siteleri varsa,yazarsanız memnun olurum. Şimdiden teşekkürler!

7. Mehmet Ergene

Mehmet Ergene Forum Demirbaşı

Seviye:
    pratik bi çözüm önereyim.
    git uzun kollu badilerden al ucuz olanlardan. sonra da onların kollarını kes geçir koluna. ne de olsa amaç güneşten korunmak. :D tabi illaki forma istiyorsan o zaman ayrı.

xibabla bunu beğendi.
  8. Engin Sarı

Engin Sarı Canyon Ultimate CF SL

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bisiklet ve bisiklet giyim malzemeleri satan bi populer bir site de bu ürünler var: http://www.wiggle.co.uk/cycle/arm-leg-warmers/
    15-20 pound arasında fiyatları var. ucuz olabilecek bir başka öneri: Bugün ankara deacthlon'da koşu için kullanılan tayt ve vucuda yapışan ince uzun kollu tişörtler gördüm. elastik ve teri dışarı atan kıyafetler...kullandığınız bisiklet t-şört ve şortunuzlu uyumlu bir renk seçip, kol ve bacaklarını istediğiniz boyda keserek kullanabilirsiniz....

xibabla bunu beğendi.
  9. Haydar Deniz

Haydar Deniz Yeni Üye

Seviye:
    hava sıcak ve güneşli olduğu zaman; üzerine hafif bol gelen, açık renk uzun kollu bir gömlek giyersen işe yarar diye düşünüyorum. hem sentetik malzemeler yakabilir sıcakta.

xibabla bunu beğendi.
  10. Çağrı Yenilmez

Çağrı Yenilmez Yeni Üye

Seviye:
    xibabla bunu beğendi.