Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Güneş enerjisi ile çalışan elektrikli bisiklet

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında BF Okuru tarafından paylaşıldı.

 1. BF Okuru

  BF Okuru Aktif Üye

  Kayıt:
  2 Şubat 2005
  Mesajlar:
  137
  Beğeniler:
  259
  Seviye:
  Elektrikli bisikletler hem doğaya saygılı olmaları hem de motosikletlerden çok daha uygun fiyata sahip olmaları nedeniyle kullanıcıların tercihi oluyor.
  Ancak bu bisikletler devamlı olarak şarj ihtiyacı duyduğundan kullanıcıları bazen yarı yolda bırakabiliyor. Geliştirilen Solarbike isimli yeni bir bisiklet ise tüm enerjisini güneşten alıyor ve sürekli olarak şarj edilmeye ihtiyaç duymuyor.
  Her elektrikli bisiklette olduğu gibi Solarbike’ta da batarya bulunuyor ancak bu bataryanın dolum şekli diğerlerinden bir hayli farklı. Zira bu bataryanın şarj olması için güneş ışığını alması yeterli oluyor. Bisikletin ön ve arka tekerleklerinin her iki tarafında da güneş panelleri bulunuyor. Bisiklet kullanılmadığı zamanlarda buraya gelen ışık bataryaya aktarılarak elektrik enerjisine çevriliyor. Ancak paneller yanlara doğru konumlandırıldığından ötürü güneş ışığını almalarının zor olduğunu da bu aşamada belirtmek gerekiyor.
  Batarya tam dolu haldeyken 70 kilometre yol kat edebiliyor ve saatte 48 kilometre hıza ulaşıyor. Hız düşük olduğunda ise bu mesafenin çok daha artabileceği dile getiriliyor. Gelişimi 3 yıl alan ve şimdiden tasarım ödülüne layık görülen bisikletin ne zaman sokaklardaki yerini alacağı henüz bilinmiyor.

  Nerede mi geliştirilmiş? Tabii ki bisikletin bir yaşam biçimi haline geldiği Danimarka'da.  Kaynak: http://www.log.com.tr/gunes-enerjisinden-guc-alan-bisiklet-video/
   
 2. Drdaldal

  Drdaldal Aktif Üye

  Yaş:
  39
  Kayıt:
  8 Nisan 2015
  Mesajlar:
  129
  Beğeniler:
  180
  Şehir:
  DENİZLİ
  Adı:
  ALPER DALDAL
  Bisiklet:
  Trek
  Seviye:
  Harika
   
 3. Aspirin

  Aspirin Kıdemli Üye

  Yaş:
  33
  Kayıt:
  1 Aralık 2014
  Mesajlar:
  202
  Beğeniler:
  125
  Şehir:
  Tekirdağ
  Adı:
  Eyüp BOZKURT
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  Ön lastik atık :) birde yan rüzgarda perişan eder sanırım.
  Sonuç olarak süper faydalı bir icat olacaktır