Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Güneş Enerjili Bisiklet,

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Snaqe tarafından paylaşıldı.

1. Snaqe

Snaqe Kıdemli Üye

Seviye:
    Tekerleklerindeki güneş panelleri ile bünyesindeki bataryayı şarj ederek çalışıyor. Panelleri oldukça başarılı, bulutlu havalarda bile şarj edebiliyor. Küçük elektrik motoru ile çok kalay bir sürüş yapmanızı sağlayan bu bisiklet günde 20 - 30 mil yol alabiliyor. Pedalları normal bisiklet pedalından farksız, yorulduğunuz zaman pedal çevirmeden de gidebiliyor.

Her geçen gün kullanım alanı genişleyen güneş enerjisi birçok kimseyede de ilham kaynağı oluyor. "Kendim güneş enerjili bisiklet yapabilirmiyim?" diyorsanız, bu siteyi inceleyin, Kişisel çabalarla yapılabilen birçok benzer proje var.

http://www.gadgets-reviews.com/index.php?page=post&id=70

http://www.builditsolar.com/Projects/Vehicles/KevinEBike.htm

= zamazing

honour92 ve tayfur bunu beğendi.
  2. Faik BİLGİN

Faik BİLGİN Forum Demirbaşı

Seviye:
    bence saçma bir konu bu bisiklete güneş enerjisi felan bisikletin amacı zaten belli pedal çevirmek eğer pedal çevirmiyceksen bu bisiklet olmaz örneğin uçan araba araba uçarsa (ki buna uçak deniliyor) adı neden araba olsun başka bişi olur yani bu güneş enerjisi ile hareket eden bisiklet bence saçma bir fikir hem ağır olur hemen yorulursun düşünsenize kawazaki zzr1400 ile pedal çeviriyorsunuz ne saçma olur ama konu güzel açan arkadaşım sakın üzerine alınmasın söylediklerim ona değil bunu yapana

3. celil.mayaoglu

celil.mayaoglu Forum Bağımlısı

Seviye:
    buna aynen elektrik terminolojisinden çıkmaksızın aynı espriyle şöyle bir yorum yapılabilir...

input= felaket ağırlık, üstüne hassaslık, yani çabucak kırılganlık, üstüne bir specialized bisiklete denk masrafı,

output= beleşçilik, az yorulmak,güneşsiz yerlerde kalakalmak, bisikletin amacının da dışına çıkmak

güneş panelleri asla gölgede şarj olmaz, bizim bahçeye solar aydınlatma sistemleri takmıştım oradan biliyorum tecrübem var yani biliyorum, gölgede hiçbir şey olmuyo..

bir de periyodik olarak tek yönlü şarj olan aküyü de sürekli değişmek gerekebilicek, niCD pillerinde olduğu gibi çünkü tamamen bitmeden şarj olacağı için hafıza etkisi dediğimiz kapasitede azalmalar oluşur, zamanla daha çabuk bitecektir aküler, bu piyasadaki elektrikli bisikletler de keza öyle, yani ömürleri yok gibi..

zaten panelden olduğu gibi akü kullanmadan aktaramazsın,şarj olmadan da gölgeli havalarda kullanabilmeli kullanıcısı.hafızada tutar gibi belli bir yerde tutulur enerji, depolanır oradan çekilir..