Günde 20 km zorlar mı?

Yetkin Şahin

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Bisiklet
Scott
bencede kondisyon ve popo acısından daha önemlisi güvenlik.çünkü bisiklete bende ilk binmeye başladığımda günde 10km bile yorucu geliyodu. ama aradan 3-4 ay geçti cok rahat 100 km ye yakın yol yapabiliyorum.ama dediğim gibi ilk sorun trafik ve özellikle istanbulda .yani şu istanbulun trafiği olmasa sana günde 200km bile koymaz .
sele affeder ama trafik afftemez:D

Scudo

beverly

Forum Demirbaşı
Tepki
284
Bisiklet
Scott
bilmiyorum varmidir istanbulda ama bisiklet icin uretilmis ic camasirlari var. ayni taytlardaki gibi sunger sistemi var ama gunluk kullanimda nerdeyse hic hissettirmiyo, yani tayt giymenize gerek kalmiyo.

ida degirmenci

Aktif Üye
Tepki
56
@mcaliskan23

evet katiliyrm bazi yerlerde polis engeli var...
sag serit kullanilmali ancak sehiriçi...
ort.20km cok normal bir hız...
yagişli hava belki zorlar,bisiklet tutkunu olmayan birini...

austa1959

Üye
Tepki
30
@superaxi
BAK SENİN GEÇİRECEĞİN EVRELERİ SIRALAYAYIM.ÖNCE BİRAZ ZORLANACAKSIN.ÇEVRENDENDE ACAYİP ELEŞTİRİLER ALACAKSIN .EĞER İNATÇI BİR KİŞİLİĞİN VARSA "BEN BAŞLADIĞIM İŞİ YARIM BIRAKMAM ARKADAŞ"DİYORSAN.BU GİDİŞ GELİŞLER ALIŞKANLIK YAPACAK.SONRA O 20 KM YETMEYECEK HAFTA SONUDA BİR TUR AYARLAYABİLSEK DİYECEKSİN.ARABALARDAN NEFRET EDECEKSİN.NASIL BİNİYOMUŞUM BU MERETLERE DİYECEKSİN.SONRADA YARIŞ TAKVİMİNİ TAKİP EDECEKSİN.SONRADA GELSİN YARIŞLAR.BİR GÜN SON DÜZLÜKTE GEÇİLİP NASIL İKİNCİ OLDUĞUNA HAYIFLANACAKSIN.TÜM BUNLARA RAĞMEN BİRAN ÖNCE BAŞLA DERİM.BAŞLAYIP DA BAŞARAMIYANINI HİÇ GÖRMEDİM.BENCE DENİZDE YUNUSLAR NEYSE KARADA DA BİSİKLET O. HADİ KOLAYGELSİN....

t-genc

Forum Bağımlısı
Tepki
430
bu senin dayanıklılığına bağlı.hergün bu yolu katettikten sonra iki parmağını şah damarına getir ve hafifce bastır ve 30-40 saniye boyunca tut.kaç kere attığını say.bulduğun sayıyı 4 ile çarp.bulduğun sayı 124-177 arasındaysa hiçbir sorun yok.üstündeyse daha yavaş tempoyla bisikletini kullan,böylece hem kalbine zarar vermemiş olursun hem de zamanla kalbin bu tempoya alışır.eğer bulduğun sayı bu aralığın altındaysa daha da tempolu olabilirsin.böylece hem sağlıklı olur hemde işini görmüş olursun:)

teknocu

Üye
Tepki
16
ıslak zeminde frenleme cok önemli.daha bu sabah sınava yetişçem derken hafif bir ön fren bile ön tekerimi kitlendi ve düştüm.ön frenin disk olmamasıydı bunun nedeni.
bu arada hava kapalıysa bisikleti okula bırakma riskini göze almalısın...:D
şahsen bende bunu yapmak zorunda kalıyorum bazen.

teknocu

Üye
Tepki
16
arkadaşlar sanırım bilgisayar kafayı yedi. yanlış yere gelen mesajımdan oturu ozr dilerim :D

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ben okula bisikletim oldugu zamanlarda hep bisikletle giderdim .. Yani cıkmam gereken 1 km bi yokus var ve dik sende durum ne bilmiorum ama sana kendimde yasadıgım durumları bi aktarayım . Ben adanadayım ve öle ahım sahım bi trafik yok . rahatım o acıdan ..

En önemli sorun bnm için bisikletmin calınacagından korkmustum ama bisey olmadı sonucta..
2. olarakta nekadar normal tempoda gidersen git mutlaka terliceksin terli terli okulda dolasmak istemezsin dimi.. ben bunuda hallettim bizim okulda dus alma yeri vardı kapalı spor salonunda orayı kullanıodum .. sende bi yer bulmalısın ..

Sonra guzel taraflarından bahsedeyim kulagında müzik pedallıyosun. ve özgursun. eve dönüş özellikle süper oluyor..
birde bu arada defter kitap vs okula götürüosan onlarıda tasıyamıosun .. ama dersenki canta kullanıcam onu bilemem ..

İstanbul trafiginden korkarım o yuzden cok cok dikkatli ol derim öyle bişey yapıcaksan.. ve bisikletinide sakın gozunun onunden ayırma ;)

yighitjan

Forum Bağımlısı
Tepki
292
herkes bişiler yazmıs ama otobanda bisiklet yasak diil mi?

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
@yighitjan

Otoban bisiklet girmesi yasaktır, 100 ytl ye yakın ceza yiyen insanlar tanıyorum. Otoban da sadece motorlu taşıtlara izin veriliyor...

semihcelikoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
274
arkadaşlar hakan abinin dediği gibi otobanda bisiklet kullanmak kesinlikle yasak zaten ilk girişte koca bir tabelada at arabası, yaya ve bisiklet ler giremez şeklinde uyarı işareti var ancak ben daha bu hafta sonu izmir çeşme yolunun bedava olan son 15 km sini kullandım feci de zevkli oldu :) fakat şu an öğrendiğim bu ceza işi korkuttu gözümü

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Ceza yeme riski düşük ancak pratikte mümkün, bir kaç ay önce yol bisikletçisi bir arkadaş otobanda çevirilip 100 ytl veya üstü ceza ödemişti. yasal olarak trafik polisinin ceza kesme hakkı mevcut o da şansa kalmış, çok işlek otobanlarda zaten gözaçtırmazlar, işlek olmayanlarda ceza riski çok daha düşük...

Tepki
73
İsim
Saygın Yılmaz
Bisiklet
Merida
Makas atarken emniyet şeridine girip lastik değiştirmek için duran kamyonetlere bile çarpan hayvanlar varken TEM'de veya E-5'te araba kullanmak çok tehlikeli. Bence de ara yolları kullanmaya bak.

Rehavet

Daimi Üye
Tepki
102
temde ikinci kez aynı sivil araç tarafından megafonla ikaz edilince bende artık girmez oldum
ama ceza yazıldığını hiç bilmiyordum. plakaya da yazılmaz ne şekilde yazılıyor acaba

NEVRES KME

Forum Bağımlısı
Tepki
1.510
Bisiklet
Specialized
:)) Bende E-5 üzerinde bir kaç kez işe gittim. Gerçekten tehlikeli. Hele araba kullanan biri olarakta düşüncem bu.

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
Bnm evimle isim aradi 11 km. Bu yolu kosuyolu-yenisahra arasi D-100 den almam gerekiyor. Bir hafta sonu deneme yaptim yol cok kisa fakat cok tehlikeli. Cok sapak var sapaga araclar cok hizli giriyor bu da buyuk tehlike olusturuyor. Ayrica otobus ve mavi minubusler emniyet seridinden hizli gidiyor. Onundeki otobusu adam sagdan solluyor emniyet seridine daliyor gecmek icin. 2kere o yolu denedim cok tehlikeli. Yapacak bisry yok. Arabayla devam simdilik:s

i. gürle

Aktif Üye
Tepki
90
Bisiklet
Kron
@superaxi

Yağışlı havalarda özellikle V Fren Sistemleri Performanslarını yitirmekte ve fren mesafesi uzamakta, ıslak asfaltta özellikle yoğun su birikintileri tehlikeli olabilmekte kaymalar ve denge bozuklukları oluşmakta araç trafiğine gelince özellikle yoğun yağışlı günlerde araçlar sizi fark etmezler ne kadar görünür olursanız sizin için o kadar iyi, yazdıklarımın hepsi tarafımca tecrübe edilmiştir.