Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gümrükle alakalı bir soru..

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Roux tarafından paylaşıldı.

1. Roux

Roux Cyclocross Lobisi Onursal Başkanı

Adı:
    Taha KK
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar

Almanyadan satın alınmış bir ürün değil, yanlış gönderildiği için yenisi hediye olarak yollanılan bir ürün bekliyorum. 3 gündür istanbul'da ve bu uyarıyı veriyor her baktığımda. Receiver bu durumda ben oldugum için haberdar olmam lazım ama benle kontak da kurmadılar. Nedir bu durumun aslı, geri göndermeseler bari. Daha önce yaşayan var mı? UPS le geliyor

Power of attorney documentation is missing and is required for clearance. We're working to obtain this information. / We've contacted the receiver.

2. Fatih Çetin

Fatih Çetin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Ürün hediye de olsa gümrük mevzuatı geçerlidir. 75 Euro'nun üstündeyse vergi ödemek durumunda kalabilirsiniz. Elinizde takip kodu var mı? Havayolu ile geldiyse 20 günlük bekleme süresi vardır. 20 gün içerisinde işlem yapmazsanız paketiniz devlete kalır. Hak iddia edemezsiniz.

3. Roux

Adı:
    Taha KK
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Linki paylaşayım isterseniz. UPS: Tracking Information Ürün galiba 150usd civarlarında. Vergisini öderim sorun değil ama benle kontak kurmadılar. Orda yazılan bilgide ama kurulduğu yazıyor. Nereyi aramam yada mail atmam lazım hak iddia etmek için?

4. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
  5. Fatih Çetin

Fatih Çetin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    @Roux
    Paketinizle ilgili son durum aşağıdaki gibidir.

ikinci kutucuğa takip numaranızı yazarak görebilirsiniz. Takip kodunuz 1ZA5412T6701416817
    UPS Türkiye

UPS iletişim 0212 413 22 22 olması lazım. Yerleri Zeytinburnundadır. Merter metrobüs durağına daha yakındır. Yürüyerek gidebilirsiniz. Şahsi gönderi olduğunu belirtin. Ordino denen evrak bedelini ödememek için ısrar edin.

Paketiniz de aynı yerdeki depolarında mevcuttur. Vergi ödemesi için sizi Atatürk Havalimanı Gümrüğüne gönderebilirler.

6. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Gümrük işlemlerinin yapılması için sizin bir yetki belgesi imzalayıp (tarayıp gönderebilirsiniz) göndermeniz gerekir. Size email yolu ile ulaşmaya çalışmış olabilirler. UPS müşteri hizmetlerini arayıp sorsanız işiniz hızlanır.

7. Roux

Adı:
    Taha KK
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Şu an 440066 numaralı telefonu aradım. Numaramdan ulaşmaya çalışmışlar ama yanlış numara verilmiş onlara. 167 euro fatura koymuşlar sağolsunlar bana 30euro kitlemek için. E-maille bana ulaşacaklarmış şimdi. Teşekkür ederim yardımlarınız için:)

Murat B. bunu beğendi.