Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Güle Güle Presta!

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Mustafae tarafından paylaşıldı.

1. Mustafae

Mustafae bekleyen seyyah

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Yaklaşık 1 aydır Ghost Cross 1100 kullanıcısıyım. Bir kere benim hatam yüzünden lastiği patlattım ve seri başlamış oldu. Lastiklerim ardı ardına patladı. İşin kötü tarafı siboplarım presta sibop olduğu için sıkıntı çekiyordum. Benzin istasyonlarında gereken havayı basamıyordum. Bu modelin iç lastiği de zor bulunuyor. Ben de karar verdim sibop deliklerini genişletim Schrader siboba dönüştürdüm. Şimdi istediğim istasyonda gerekli havayı basacağım. Yakın zamanda Slime alıp içine basacağım bu konuda da rahatladım. Dönüşüm yapmak isteyen arkadaşlar vardı şimdi benden onlara gelsin hiç kafanız takılmasın benim gibi zevk uğruna kullanıyorsunuz haydi deldirin jantları:D
    Eksileri; Estetik olarak presta daha hoş kabul ediyorum.Başka bir eksisini göremedim.

Artıları; İstasyonlarda gerekli havayı rahatça basabilirsiniz. Slime gibi sıvılarda da sıkıntı yok Schrader. Kalın sibobun iç lastiği daha rahat bulunuyor en azından Malatya'da öyle. Fotoğraflarda önceki ve sonraki hali

Before

After

2. onur güneş

onur güneş Forum Bağımlısı

Seviye:
    Olmamis goruntu ama dediniz dogru hava basmada bende sikinti yasiyorum arada :)

Samsung Galaxy S2 Telefonundan Tapatalk Kullanılarak Gönderildi.

3. Mustafae

Mustafae bekleyen seyyah

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Dedim ya görüntü benim için pek önemli değil zaten yolda durmadıkça kimse de anlamaz :)

onur güneş bunu beğendi.
  4. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    evet artık istasyonlardaki şaşkın bakışlara alışmanız gerekli,65 psi bastığımda adam 3kere bakıyor 35 mi 65 mi diye:D

5. Mustafae

Mustafae bekleyen seyyah

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Kafama takılan birşey var istasyonlardaki Psi mi Bar mı??? Çünkü ben bizim arabaya 35 basıyorum.

6. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    psi oluyor lastiğinin modeline göre ne kadar basman gerektiğin internetten bakabilirsin

7. Mustafae

Mustafae bekleyen seyyah

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Yok üstünde yazıyor zaten 2,5 4 bar diye o da 45-65 psi yapıyor heralde ;)