Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

GT Zaskar

Konu, 'Kayıp-Çalıntı İlanları ve Duyuruları' kısmında Murat Bolel tarafından paylaşıldı.

1. Murat Bolel

Murat Bolel Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bugun bisikletciye gt zaskatla gelen birisi ilgimi cekti. Bazi sorular sorduk cok supheli cevaplar verdi. Bisikletten hic anlamiyor bisikleti hakkinda hicbir fikri yok ne ozelligi ne degeri konusunda... baya sikistirinca ankaradan ikinci el aldigini soyleyip cekip gitti. Calinti diye dusunuyorum. Boyle bir bisiklet caldiran varsa bana ulassin. Bisikletin ve adamin fotografi elimde var.(bisiklet cok yeniydi)

2. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Resimleri paylaşırsanız daha iyi olur murat bey.

3. Murat Bolel

Murat Bolel Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:

4. exen

exen Kıdemli Üye

Seviye:
    sanırım bir zamanlar spd pedal varmış

5. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Şüpheli açıkcası, bisiklet nerdeyse sıfır gibi, kilitde takılmış, enteresan.

6. SerkanERDOGAN

SerkanERDOGAN Aktif Üye

Seviye:
    Bencede çalıntı sanırım, böyle bir bisiklete sahip olup özelliğini bilmemek saçmalık.

7. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    İlk ilgimi pedallar çekti, çok saçma ve dandik bir pedal gibi duruyorlar.

8. Sefa

Sefa Alçılı Bünye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Bisiklete sahip olup da donanımı bilmemesi "bir noktaya kadar" doğal bir durum aslında.

Misal ben kendi 225'imin donanımını A'dan Z'ye bilmiyorum çünkü hem bu tarz teknik/donanımsal konulara hakim değilim hem de Sportive 225 için tam teşekküllü bir donanım listesi bulunmuyor hiçbir yerde. Carraro'nun kendi sitesinde bile sadece bir kaç bileşen belirtilmiş durumda. Şimdi bende mi hırsız (ya da çalıntı mal satın almış) oluyorum? :)

O yüzden birisini sırf "kullandığı bisikletin donanımı hakkında bilgi veremedi" diyerek zan altında bırakmak pek de uygun bir davranış değil ama söz konusu adamın hali tavrı da şüphe uyandırıyorsa orasını bilemem tabi. :)

9. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bence adamin günahini bilmediginiz yere almayin. Belki biliyor da size cevap vermek istemedi yada gercekten bilmiyor ama bisiklet hosuna gitmis ve almis olabilir. Her iyi bisikleti olan kisi bilgi sahibi olacak diye bir dava yok.

Birde cok merak ettim, arkadasin biri sanırım bir zamanlar spd pedal varmış diye cevap vermis, nasil resimi görür görmez birzamanlar spd pedal oldugunu anladi, cok merak ettim dogrusu.

10. Murat Bolel

Murat Bolel Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    adamın hali çok şüpheli olduğu için böyle bir konu açtım. bu bisiklet hakkında değil genel anlamda bisikletler hakkında bilgi sahibi birisi değildi slx li deoreli güzel bir bisiklet verdiğim soruların çoğuna ya cevap veremedi ya da saçma sapan cevaplar verdi en son fazla sıkıştırınca kaçıp gitti...

11. Sefa

Sefa Alçılı Bünye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    E iyi de, söylediğim gibi bende bu konulara hakim değilim. Bugün birisi (ya da siz) tarafından bana donanımla ilgili bir soru sorulsa "Bilmiyorum" der geçerim, soruyu soran üstelemeye devam ederse bende bundan rahatsız olurum ve geçiştirmeye başlarım haliyle. Bu beni hırsız mı yapıyor peki? :)

Ya da düz mantıkla olaya karşı cepheden bakalım, bisikletim hakkında bilgi almak isteyen birisine "bilmiyorum" yanıtını verdiğim halde o ısrarlarına devam ediyorsa "Bu adam neden bu kadar soru soruyor ki? Fırsatını bulduğunda benim bisikleti hasır altı mı edecek yoksa?" diye düşünebilirim. Yargısız infaz yaparcasına, karşımdakini böyle değerlendirmem normal, yerinde olan bir tutum mu peki? :)

Murat Cömez bunu beğendi.
  12. Murat Cömez

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bence dogru degil bu yaptiginiz, burada tanimadiginiz bir insani sadece süpelendiginiz icin sucluyorsunuz. O kisi bisikletinin resmini foruma yüklediginizi görürse size suc davasi acabilir, izinsiz baskasinin fotoraflarini yüklemek sucdur, umarim bunu biliyorsunuzdur.

13. Murat Bolel

Murat Bolel Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    abi şimdi benim elimde adamın fotoğrafı da var ben gelip te onu paylaşmadım forumda. o yüzden günah alma falan yok..şüpheli şeyler gördüm belki birilerine yardımcı olabilirim diye konu açtım buraya. birisi çıkar bu bisikleti ben çaldırdım der adamın fotoğrafını da yollarım kendisine.

14. Murat Cömez

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Peki tamam, simdi ben sana ben caldirdim bu bisikleti desem, bana adamin fotrafini yollayacakmisin. Belki seni kandiriyorum ve ben caldirdim diyorum nereden bileceksin. Ondan sonra adamin evine polis gidecek ve calinti degilse bos yere basi agriyacak. Banada öyle cok soru soruyorlar, ben de cevap vermiyorum. Neden diye soracak olursan, nereden bileyim o adamin hirsiz olmadigini ve benden bilgi alip bir gün bisikletimi calmayacagini. Yanlis yapiyorsun böyle hirsiz meydana cikmaz. Madem süpelendin resimi hemen foruma verme. Eger birisi sana ben caldirdim derse ondan biraz bisiklet üzerine bilgi ve resim iste, eger dogru bilgi veriryorsa ve gönderdigi resim ayni senin gördügün bisikletse ozaman o kisiye bilgi ver. Her insandan da öyle bilgi vermedi diye ve süpeli görünüyordu diye de hemen süpelenme.

O bisikletin resmini bile foruma vermek izin almadan yasaktir, bunu da bilmis ol.

Sefa bunu beğendi.