Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

GT Traffic 4.0 donanım yükseltme yardım bekliyorum...

Konu, 'Şehir - Tur Bisikleti' kısmında fatihaydın tarafından paylaşıldı.

1. fatihaydın

fatihaydın Bisikletkolik

Bisiklet:
    Look
    Seviye:
    herkese iyi günler...

2-3 hafta önce GT traffic 4.0 tur-şehir bisikleti aldım donanım yükseltmek istiyorum öncelikle shimano altus serisi arka attırıcıyı ve 7 li shimano rubleyi değişip arkayı 9 lu sisteme çıkarmaya kadar verdim. benim düşündüğüm attırıcı ve ruble linkte var siz ne dersiniz bütçem max 150 tl çünkü bisikletime bir de yol gidonu takıp biraz daha yo ya da cyclocross tipi yapmak istiyorum...
    bu attırıcı
    http://www.deltabisiklet.com/default.aspx?_Args=_ProductInfo,4021,OdesisMc
    bu da ruble
    http://www.deltabisiklet.com/?_Args=_ProductInfo,4310,OdesisMc
    haftada ortalama 200-300 km yol yapacağım şuan 100 km yi aşağı düşmüyorum bu alvio attırıcı ve tiagra ruble sizce ne kadar dayanıklı olur bakımlarını ve temizliğini sürekli ve zamanında yaptığımı düşünürsek tahmini ne kadar kullanırım ve istediğim şey ben koldan vites attığım an attırıcı da vitesi atacak yani gecikme olmasın istiyorum(gerçi şuanki altus da öle çalışıyor ama) öğrenci olduğum için ve yol gidonu alacağım için fazla aşamıyorum bütçeyi
    aynakol suntour marka fakat dişli oranları 48-38-28 dişli oranlarının şuan için yeterli olduğunu düşünüyorum o yüzden değişme gereği duymuyorum siz ne dersiniz
    bu arada bisikletimin arka göbek alloy marka göbeği değişmem gerekir mi ve zincir dediğim gibi 7 li sisteme uygun zinciri değişmem gerekecek mi ?

2. emrahozkan

emrahozkan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    aynı bisikletten bende de var. arka göbek vidalı eski tip 7 vitese kadar rublesi var, kaset tipi yeni göbek değişimi yapılması gerekiyor. ruble arka göbek değişecek. 9lu sistem yapmak istiyorsan da zincir değişir gibime geliyor. yani baya bir teferruatlı yükseltme işine girmek gerek...

8 li sistem yaparsan altus işini görmeye devam eder zincir de uyar büyük ihtimal, tabi güvenilir bir bisikletçiye danışmak lazım..

fatihaydın bunu beğendi.
  3. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    7`li den 9`lu sisteme geçmek için;
    -Vites kolları
    -Ruble
    -Arka Aktarıcı
    -Zincir
    -Arka göbek
    Değişmeli, herhangi birisini değiştirmezsen problem yaşarsın, makbulü aynakolu da değiştirmektir ama değiştirmesen de bir süre idare eder.

fatihaydın bunu beğendi.
  4. fatihaydın

fatihaydın Bisikletkolik

Bisiklet:
    Look
    Seviye:
    emrahözkan bey ve eser sevinç bey yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim bir sorum daha olacaktı kadroyla ilgili gt markasıyla alakalı kısa bi araştırma yaptım kadro konusunda gayet olumlu yazılar okudum özellikle markanın geçmişiyle alakalı.bisikletimin maşası düz ve kadro açısı sitedeki fotoğrafta göründüğünden daha dik bir açıya sahip yani yol tipine yatkın bazı yol bisikletlerini inceledim hemen hemen aynı bir açıda benim fikrim tam olmasada yol tipine çevrilmeye uygun siz ne düşünürsünüz yeni bir yol al deseniz şuan için çok zor hatta imkansız bisikletim zaten yeni değiştirme şansım yok fakat bu şekilde gerek ruble gerek gidon gerekse ilerde dediğiniz gibi inş aynakolu da yükselterek bisikleti yol tipine çevirmek sizce nasıl olur önemli olan performans haricinde o yol bisikletlerinin görüntüsü benim için bisiklet tarzı o :) (bu arada düzeltmeye fırsatım olmadı arka attırıcı alivio yerine az daha üst model tiagra olacak inş bütçe biraz arttı )

5. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Astarı yüzünü geçer ve yol bisikletinin verdiği tadı vermez, masraf edeceğine para biriktirip eldekini de satıp ikinci el yol bisikleti almak çok daha karlı.

fatihaydın bunu beğendi.
  6. fatihaydın

fatihaydın Bisikletkolik

Bisiklet:
    Look
    Seviye:
    anladım eser bey o zaman uzun bi süre bu bisikleti bu şekilde kullanmaya devam ve donanım yükseltmeme de gerek yok o zaman masraf olmaması açısından...