Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

GT Avalanche, Sedona 761, Amoeba Scud

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında B-M-X tarafından paylaşıldı.

1. B-M-X

B-M-X Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaslar hangi bisikleti alacagim hakkinda hicbir fikrim yoktu ama yaptigim on arastirmalar sonucunda biraz fikir sahibi olmaya basladim. Gecenlerde gittim GT Avalanche'e baktim ve uzerine oturdugumda gayet rahatti zannedersem 17" veya 17.5" kadroya sahipti. Amoeba Scud'da 17" kadro. Ufak kadro kullanim rahatligi ve biraz bmx'imsi olmasindan dolayi tercihim.

Sedona 761 ve Amoeba Scud'a ise henuz bakma firsatim olmadi. Sedona'nin kadrosu 16" ve 18" geliyor. Boyum 1.78cm. Acaba 16" kadro cok mu ufak gelir? Biraz cocuk bisikleti gibi mi olur?

Bu arada Sedona 751 yesil rengi nedeniyle beni cok cezbediyor (yesil kawasaki sahibiyim) ama 761 dururken alinmaz zannedersem.

Bunlar arasindan hangisini tercih edersiniz?

2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:

Eger yarış amaçlı değilde rahat bi sürüş icin bisiklet kullanmak istersen
    Sedona 751'de kullanabilirsin, 761 ile arasında cok fark yok sadece bi kac gram'lık ağırlık dışında...
    Boyun eğer 1.78 ise 16 inc bisikleti de rahat bi şekilde kullanabilirsin ama 17 veya 17.5 bisikletlerde tercihini kullan derim...
    Gt modelini görmedim ama Sedona ve Amoeba Scud gercekten keyif veren bisikletler...

3. Mithrelios

Mithrelios Kıdemli Üye

Seviye:
    gt avalanche nedir bilmiyorum. boylarimiz aynı ve ben 18" sedona sd-761 kullanıyorum, benim için gayet uygun bir boy oldu ama arazi kullanimim daha çok olacak dersen belki 16" daha iyi olacaktır, daha tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilirler sanırım.

sd 751 ile 761 arasında tabiki fark var, biri 8'li sistem diğeri 9'lu ayrıca maşaları farklı. kadroları da farklı 761 in kadrosu daha hafif olmasi amacıyla 3 kez dipçiklenmiş alüminyumdan.

amoeba scud, kadrosu çok şık bence aynı zamanda çok da övülüyor forumda fakat donaniminin alivio olması ve aralarında ciddi fiyat farkı olmamasından ötürü ben sd 761 i tercih ettim.(alivio set ile deore set arasında 250ytl fark var bisikletten ayrı sadece seti almak istersen)

sd 761 de, deore hollowtech octalink aynakol ve dual vites/fren kolları ile de farkını koyuyor(neticede deore olup da hollowtech olmayan aynakol ve dual olmayan vites kolları mevcut ve aralarında ciddi fiyat farkı var).

neticede ihtiyaçların karar verecek, ben sd 761 tercih ettim çünkü ileride daha ciddiye alıp bu işi 9'lu sisteme ihtiyacım olursa çok masraf yapmam gerekecekti ben de şimdiden 200-300 ytl fazla vereyim dedim. senin ihtiyaçlarına göre belki de hiç gereksiz olur o parayı vermen ve sd 751 veya amoeba scud da çok çok işini görebilir, neticede hepsi kaliteli bisikletler.

4. B-M-X

B-M-X Yeni Üye

Seviye:
    Eger bu bisikletler arasindan Sedona'yi sececek olursam 16 ve 18inch opsiyonlari var sadece. 16 cok mu kucuk olur onu merak ediyorum. Boyu 1.78 civari olup 16inch kadrolu bisiklet kullanan var mi forumda acaba.

5. B-M-X

B-M-X Yeni Üye

Seviye:
    Arazi kullanimi daha az olacak, daha cok sehir ici kullanimi olacak ama firsatini buldugumda atlamayi veya bozuk yola girmeyi seviyorum. Anlasilan fiyat, kalite opsiyon iliskisi gozonune alindiginda Sedone 761 daha avantajli. Devamli bisiklet degistirmek istemedigim icin bir kere alayim uzun sure isimi gorsun istiyorum, tabi abartiya kacip ihtiyacim olmayan fonksiyonlarada para vermeden. 16inch kadro 18inch kadroya gore biraz dahada hafif olur tahminim.

6. Mithrelios

Mithrelios Kıdemli Üye

Seviye:
    arazi kullanımın az olacaksa 18" iyi, 16" ufak kalır. kron zeon(xc3000 in eski modeli) almaya karar verip oyle gitmiştim sadece 16" kadro ellerinde kalmış olduğu için sadece onu alamadım çünkü yol kullanımım için bariz ufak kalıyordu.

7. qeqeqe

qeqeqe Kıdemli Üye

Seviye:
    Özelliklerini karşılaştırdığımda..GT yi baştan eledim..Diğer ikisine bakıcak olursak..
    Amoeba Scud full Alivio donanımlı..Diğer bazı parçaları ise kendi ürettikleri Amoeba Scud..
    Sedona 761 de ise donanım full olarak Deore..
    Aralarında Deore ve Alivio farkı var..Diğer bir fark ise Çatal Yatağı..
    Sedonada çatal yatağı Neco148 iken Scud ta kendi ürettikleri Amoeba Scud..
    Ben donanım olarak ta göz zevki olarakta Sedona diyorum..