Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

GT Avalanche 2.0 mı yoksa Cannodale sl4 mü bir de carraro daytona var.

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Çağla r tarafından paylaşıldı.

1. Çağla r

Çağla r Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar
    Sizlerden son bir değerlendirme rica edeceğim çünkü bu bisikletler arasında tercih yapmakta zorlanıyorum.
    http://www.hizlial.com/u19.140.5280.0001/GT-Avalanche-20-Hidrolik-Fren-Dag-Bisikleti
    http://www.motisbisiklet.com/store/ProductDetails.aspx?productId=86286
    http://www.ikiteker.com.tr/default.asp?git=9&urun=62613

birde rockrider 8.1 var.
    http://www.decathlon.com.tr/TR/rockrider-8-1-188625923/

Bu bisikletlerden birini önümüzdeki hafta almak istiyorum.Gt yi yazmamın en önemli nedeni peşin fiyatına 12 taksit ve eylülde ödemelerin başlamasıdır.
    Yorumlarınızı bekliyorum.

2. Gokalp Gokmenler

Gokalp Gokmenler Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bu 4 bisiklet içinde benim sıralamam Rockrider 8.1 / Cannondale SL4 / GT Avalanche 2.0 / Carraro 436 Daytona şeklinde olurdu.
    Fiyat X Performans olarak sıralamak gerekirse; Rockrider 8.1 / Carraro 436 Daytona / Cannondale SL4 / GT Avalanche 2.0 olarak sıralanabilir.
    Donanım olarak Rockrider diğer 3 bisikletten çok daha üstün ve fiyatı çok makul bir seviyede. Carraro, Cannondale ve GT hemen hemen aynı donanıma sahipler ama GT ve Cannondale, Carraro'ya göre yaklaşık 600 TL daha pahalı. Sırf marka için 600 TL fazladan vermeye değermi ona sen karar ver.
    Bence bu bisikletler içinde fiyatını en hak etmeyen bisiklet GT, çünkü kadro olarak bir Cannondale, Trek yada Scott kadar tanınan ve tutulan bir marka değil ama fiyatı Cannondale ile aynı (Bu yüzden ben olsam GT'yi elerim)
    Cannondale, marka olarak dünyanın en iyi bisikletlerinden biri ama fiyatıda ona göre tabii buna sen karar ver
    Carraro Fiyat olarak bu bisikletler içinde en makul olanı ve donanım olarak Cannondale ve GT'ye eş bu çok büyük bir artı.
    Sonuç olarak ben olsam ve elimde 1500 TL gibi bir bütçe olsa bu dört bisiklet içinden Rockrider 8.1'i alırdım. Eğer 1500 TL vermek beni çok sarsacak ise gider Carraro 436 Daytona alırdım. Her durumda kadro kalitesi sebebi ile Cannondale aklımın bir köşesinde kalırdı ama GT'yi daha en başta gönül rahatlığı ile elerdim.

gokhan.gursel ve Çağla r bunu beğendi.
  3. Çağla r

Çağla r Yeni Üye

Seviye:
    Yorum için teşekkür ederim.
    Bende aslında ağırlıklı olarak daytona tarafındayım fiyat donanım olarak ancak biraz daha kasıp bir 8.1 mi alsam diyorum.Ancak onun da marka olarak bu forum sayfalarında pek ismi geçmiyor.?

4. Gokalp Gokmenler

Gokalp Gokmenler Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Rockrider'ın forum sayfalarında çok fazla adının geçmemesinin sebebi çok az yerde satılıyor olması ve çok kişide olmaması. Ama kadro kalitesi olarak bir Salcano yada Kron'dan daha kötü değildir emin ol.

5. Mutlu Köksal

Mutlu Köksal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Tamamen şahsi düşüncem ; listemde Cannondale adı varsa diğerlerine bakmazdım bile :)

gok, -Paşa- ve Kenan Çeliktaş bunu beğendi.
  6. gokhan.gursel

gokhan.gursel Kıdemli Üye

Seviye:
    Cannondale (1600 tl) ve GT (1600tl) modellerini eledim benimde önceliğim bisiklet marka değil kimsenin cebine atacak fazladım bir 600 liram yok (zaten zor kazanıyorum orası ayrı konu)
    Rockrider 8.1 Sram donanımlarıyla fiyatını (1400tl) hak etsede şu sıralar zor bulunuyor (bu model diğerlerinin bir üst seviyesinde)
    carraro daytona 1000 liralık fiyatıyla bence de öne çıkıyor
    4 ürün arasında kararsız kaldıysan hepsine binme ihtimalini düşünmüssün demektir
    o zaman makul olan en uygununu seçmektir

Tolga Günsezer bunu beğendi.
  7. Oguzhan.Pilgir

Oguzhan.Pilgir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Carraro 436 Daytona gerçekten iyi bir model, donanım olarak emsallerine göre daha iyi ama Cannondale SL4 alacak bütçeniz varken, Daytona almayın derim. bmw alacak bütçeniz varken ben opel alayım markaya para vermeyeyim diyorsunuz...Bisikletin en önemli parçası kadrosudur, donanım zamanla eskir, yıpranır, arızalanır yani bir şekilde değişir ama kadro bisiklet sizde kaldığı sürece hep yanınızda olacaktır. Ve ömür boyu garantili Cannondale kadrosu yanında Carraro kadrosunun adı bile geçemez emin olun..

8. bozokaydin

bozokaydin Kıdemli Üye

Seviye:
    Cannondale SL4 bisikletlerde ruble shimano sram bile degil kron salcano sedona da bile bulamazsiniz hasim iscan alt gecitinde satilan bisikletlerde olan sun race marka rublelerin en dandik modelidir. 40 tl lik shimano sram rubleye paraya kiyip koyamamislardir. dandik otesi carrefour bisikletlerinde olan rubleli bir bisiklet almak istiyorsaniz cannandole sl4 dogru secim. Isteyen donanim listesine baksin.

Sinan Ceylan bunu beğendi.
  9. Oguzhan.Pilgir

Oguzhan.Pilgir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Cannondale SL4'ü bir kenara bırakın, Cannondale'in en ucuz en dandik modeli bile bir takım testler yapılmadan, kadro donanım uyumu tespit edilmeden piyasaya sürülmez. Bence bu konuda biraz araştırma yapın, ben yaptım ordan biliyorum....Cannondale, Trek, Scott vs bisikletler bahsettiğiniz süpermarket bisikletleri gibi sırf maliyet düşürme adına en dandik parçalarıdan voltran'ı oluşturmaz. Cannondale gibi dünyada bu işin lideri olan bir firma asla marka imajının zedeleneceği bir parçayı bir modelinde kullanmaz. Bu ruble evet dünyanın en kaliteli rublesi değildir ama bu bisiklet için sorun problem çıkartmayacak bir rubledir. Zira bu parça ile ilgili ben hiçbir yerde hiçbir Cannondale kulllanıcısından bir şikayet duymadım. Arkadaş alsın SL4ü, eğer rubleden dolayı bir sıkıntısı olursa bisikleti ben alıcam ondan...

Mutlu Köksal bunu beğendi.
  10. bozokaydin

bozokaydin Kıdemli Üye

Seviye:
    Bu ruble dunyanin en kaliteli rublesi degildir yazmissiniz. Bu ruble dunyanin en kaliteli rublesi yazan olmadi. Shimano'un ve Sram'in en alt modelinden daha dandik rubledir. Maliyet dusurme adina konmadiysa niye daha pahali bir ust modelde ayni ruble yok. Bisiklet kotu demiyorum rublesi cok kotudur diyorum.

Cannandole severim, Flash Carbon sahibiydim forumdaki cogu kisi de beni tanir. Cannandole SL4 marka satan bir model.

Sinan Ceylan bunu beğendi.
  11. Mutlu Köksal

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Ruble dediğiniz değişir sonuçta :) Çok büyük bir bütçe ayrılması da gereken bir komponent değildir en nihayetinde

12. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    bende söyle düsünüyorum.Markayı marka yapan kaliteden asla ödün vermeyen ve güvenilir olması.Trek ve cannondale kadro icin sınırsız garanti veriyor bu dikkkat edilecek onemli kısım.rockrider baktim sramx-7 cok iyi sistem.zatem sramlarin x7 den asagisi cok kotu.ama garanti konusuna gelince kadro konusunda 5 yıl yazmis.karar vermeden aslinda bisikletlere imkanin varsa test surusu yap.onemli olan sana uygun ve akıcı bisiklet olmasi.gt yi kötü denmis. ama gt nin özelligi cok saglam kadro ve matematiksel ücgenteknoloji yorumları yazilmis.özellikle gt zaskar.gt nin kadrosu icin akrobat ve yanlara dogru savrulmanın olmadigi dengeli bisiklet oldugunu.bana kalirsa 3-5 daha fzla verip marka dır.Marka bosuna olunmuyor.

Mutlu Köksal bunu beğendi.
  13. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    Cannondale içlerinde en baba marka.carrora dayton kilosu fazla.gt baktim maşası super xcm-xct-xcr sıralama xcr kullanmis lock out cok iyi.Cannondale ozelligi zaten bisikletler tek tek kaliteden geciyor.kaynak yerleri bakiliyor.traslanma yapiliyor.yani el işciligi olan bisiklet ayrıca bisikletin denge ve diger kosullarıda teste tabi ediliyor.cogu bisiklet sanayiden gelisiguzel cıkıyor.:D.dikkatini cekerim.Gt ninde ondan farki yok ama trek ve cannondale onemli kuruluslar.Ekmekçiye ekmek ver bir ekmekte üste ver hak ediyor inan.

Oguzhan.Pilgir ve Mutlu Köksal bunu beğendi.
  14. gokhan.gursel

gokhan.gursel Kıdemli Üye

Seviye:
    biri lütfen şu sınırsız garantiyi bir açıklasın lütfen
    birde bu açıklamanın yanına bizim bisiklet esnafını koyalım
    yanyana duramayacağını sizde göreceksiniz

15. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    kendimden örnek vermem gerekirse söyle diyim.milliyetci duygular besleyerek param yabancıya gitmesin dedim.markaya takilmayin zaten donanımlar aynı falan laflar etkisindede kaldim.Salcano 242 srd aldim hidrolik disk.bisikleti test etmeye basladim.sramx4 donanım vardi berbat vites aktarim inanılmaz kotu elimle kontrol ediyom.yokuslarda o kadar guc almisim 1nci vitese gecmedi durdurup elimle gecirdim eller yag icinde yaz ayı sıcak rezil durum cıkacagim yokus 5-6 km.ayrıca bisikleti en iyi bisikletci ozellikle bisiklet sporcusu olan birisine ayar cektirdim.onuda soyluyum oyle olmasina ragmen:D disck vidaları sıklanmamis bisikletci sıktı ama yinede discde güç azaltıcı dokunuslar var.bu yıl trek marka bisiklet hediye geldi.hybrid 85.ds.bisiklette hic sorun yok vitesler tık tık geciyor isvicre saati gibi:D.frenler desen hicmi hic surtme yok ben makineyim diyor.anlatmak istedigim marka.zaten yerli yapimlarda tayvanda üretiliyor.gelisiguzel işcilik yok.markalar ama oyle degil.

16. bozokaydin

bozokaydin Kıdemli Üye

Seviye:
    Aynen oyle. Sirkeci'de bu ruble 10 tl ye satiliyor. Yani Trail SL4'e 10 tl lik ruble koymuslar. 30 tl lik olani maaliyetli gelmis.

Emre Gözütok bunu beğendi.
  17. Mutlu Köksal

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Cannondale e vereceğim parayı yinede ruble kalitesi için vermiyorum.Yine şahsi yorum yapıyorum;eğer bir Cannondale aldıysam ve rublesi de (ruble diyorum sözü geçtiği için ama her komponent için geçerli bu düşüncem) tatmin etmediyse beni aldığım modelin,gelir durumuma göre kendimi ayarlar,gerekirse para denkleştirmek adına eldekiyle idare edip bir süre daha bekler ve gidip daha üst bir seviye rubleyi alır gelirim :) Yani bana göre eğer söz konusu Cannondale markası ise ruble gibi her halükarda kolayca daha üst seviyeye geçirebilecek bir komponent teferruattır.

18. Sinan Ceylan

Sinan Ceylan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Türkiye pazarına bakıp böyle bi yorum yapmak son derece yanlış. Tükiye'de kullanıcısı az diye tanınmadığını söylediğiniz marka dünya çapında oldukça popüler. Dünya diyorum, hani şu her gün dönüp duran?

Türkiye'de Kona, BMC, Fuji, Raleigh, Niner, Jamis, Klein gibi markalar da popüler değil. Ama dünya çapında kendini kanıtlamış ve belirli bir kullanıcı kitlesine ulaşmış markalar. Tıpkı GT gibi. Hani Sedona, Kron filan olsa tamam dicem de, GT bilinmedik deyince komik geliyor.

Türkiye'ye KTM de yeni geldi, Ghost da yeni geldi. Ama ben hiç birini görmedim henüz yolda. Popüler değiller; ama henüz.

Oguzhan.Pilgir bunu beğendi.
  19. bozokaydin

bozokaydin Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaslar anlatamiyor muyum? Kimse hicbir marka bisiklete rublesi icin para zaten vermez. Boyle birsey diyen de olmadi. Sadece cok kotu dandik bir rublesi var. Bisikletin eksi bir yonunu soyluyorum sadece.

Su an 20.5 bin tl ye satilan Flash Carbon modelinin 2008 modeline sahiptim hatali uretim sonucu Lefty masasina da İstanbul degil ulkede tamir yaptiramadim 4 ayda masa zor degisti. Boyle de guzel destekleri var.

20. Mutlu Köksal

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Tamam,bende ruble gayet kolay değişebilecek/yükseltilebilecek ufak bir eksi yöndür diyerek konu hakkında düşüncemi belirttim zaten sorun yok :)