Grup setlerin yıllar içerisinde gelişimi

Tepki
46
İsim
Adil Numan Ç.
Bisiklet
Bianchi
3-4 yıl Mtb kullandıktan sonra yol bisikletine geçmeye karar verdim. Fakat bir sürü seçenek var ve karar vermesi gerçekten forumdaki birçok kişinin de düşündüğü gibi zor. Ayni bütçe ile daha iyi bir bisiklet almak için-eğer mümkünse- ikinci el ve geçmiş sezonlarda çıkmış bisikletleti de inceliyorum ve merak ettiğim bir konu var: Grup setler bir kaç yıl içerisinde firma tarafından ne kadar değiştiriliyor? Örnek vermek gerekirse Shimano Sora 2013 ile Shimano Sora 2015 arasında ne kadar fark vardır? Eger ciddi bir gelişme varsa yeni olan Sora eski olan Tiagra'ya ne kadar yaklaşmıştir?

• Beğen
Tepkiler: Serrchi
Scudo

Oğuzhan Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.795
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Felt
@grunwalder01 Sora en son 2013 yılında güncellenmiş yani aralarında fark yoktur. Shimano genelde 4-5 yılda bir serileri yeniliyor.

Şu tablodan yenilenme tarihlerine bakabilirsiniz: (link)

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
demekki 2016 da sağlam bir dura ace serisi geliyor.

• Beğen
Tepkiler: Yağız Gökmen

Yağız Gökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.854
İsim
Yağız GÖKMEN
Bisiklet
Focus
@chnkrmz

Aynen bende dura ace sağlam bir şeyler bekliyorum :) belki siyah renk gelir bekleyelim bakalım

bu arada yeni tiagra da çok güzel gözüküyor eminim baya da kullanışlıdır 4 kollu aynakol yeni tip içerden kablo geçen sti kollar eski 105 5700 diyebiliriz 2016 tiagra lı bisiklet alacak arkadaşlar mutlaka yeni setli tercih etmeli ( (link) )

• Beğen
Tepkiler: uguryilmaz144

Alizee

Daimi Üye
Tepki
296
İsim
Ali
acaba bu setlerin surusteki etkisi nedir ? yani ornek olarak en ucuzundan bi vites sisteminin yapmadigi neyi yapiyor bu setler? hani gobeklere tamam bisey demiyorum daha akicidir vs ama vites sistemindeki olay nedir? frene de girmiyorum, daha iyi durus sagliyodur vs.. kisa sure de mi vites degistiriyor ne yani?