Gres Yağı Önerisi

Ayhan Cihangir

Daimi Üye
Tepki
269
Dostlar biraz araştırdım ama pek bişey bulamadım. Devamlı kullanılacak bişey değil ama almışken iyisini alayım diyorum. Rulmanları ve furç takımını yağlamak için ne önerirsiniz, kullandığınız gres markaları ve özellikleri nelerdir. Ya da başka birşeymi kullanıyorsunuz. Saygılar

Scudo

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
Ben oto sanayisindeki yağcılardan aldığım kilosu 5 liralık kauçuklu gresi kullanıyorum 2 senedir bir sıkıntı yaratmadı.Ayrıca yurtdışından gelen miktarı az olduğu için kıyamadığım sadece teker göbeklerinde kullandığım shimano dura ace gresim de mevcut :)

Ayhan Cihangir

Daimi Üye
Tepki
269
Evet baya çeşit söylendi. Hepsi de olur demek ki. Sağolun arkadaşlar.
BikeandOutdoor da varmış motorex bike gres
(link)

Deltabisiklet de de gres çeşitleri var kablo gresi, zincir gresi filan diyor.

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
Sele kelepçesine gres yağı sürülür değil mi? Yani sele kelepçesi kapama mandalının olduğu o hareketli kısma..

İbrahim A.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.011
Bisiklet
Specialized
oraya gress sürülebilir. ben biraz da borunun kendisine sürüyorum. ayar yaparken çizilmesini de engelliyor. hem de metalin içten birbirine yapışmasını engelliyor.

Uğur S.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Bisiklet
Bianchi
Ben de göbeklerde kauçuklu gres kullanıyorum. Koyu petrol yeşili gibi bir rengi var. Su uzaklaştırmada birebir.
Göbekleri 6 ayda bir falan temizliyorum. İlk temizlediğimde kendi yağı balçık gibi bir şeye dönüşmüştü. Kauçuklu kullandığımdan beri her temizlikte yağı ilk günkü gibi buluyorum.

Ayrıca sele borusunun kadro içinde kalan kısmına, pedal millerinin dişlilerine, orta göbeği takarken yatağa ve dişlilere bir de gidon boğazının içeride kalan vidalarının üzerine paslanmayı engellemek için bir miktar sürdüm.