Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

gravel bike

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Erbay tarafından paylaşıldı.

1. Erbay

Erbay Üye

Adı:
    Erbay Ç.
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Arkadaşlar merhaba, "gravel bike" larla ilgili bilgisi olan varmıdır ? Forumda bisiklet türlerinde böyle bir tür görmedim. Cyclocross bisikletlere benziyor ancak daha slim lastik kullanıyorlar..

Ekli Dosyalar:

Hrii3y bunu beğendi.
  2. sspl

sspl 8240 Km'de Kısa Bir ara

Adı:
    Emre
    Seviye:
    Paylaştığınız fotoğrafdaki bisikletin aynısından bi tanıdığımda var çok araziye sokmuyor. Belki kıyamıyor belki araziye gelmiyor bilemiyorum...

3. emancipation

emancipation Forum Demirbaşı

Seviye:
    gravel bike ne demek?

4. Erbay

Erbay Üye

Adı:
    Erbay Ç.
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Açıkçası bisiklete 15 sene aradan sonra 3-4 ay evvel tekrar merak sardım, baya değişmiş teknoloji gelmiş.. cube nature pro aldım yol/arazi karışık kullanıyorum çok keyifli.. Ancak geçenlerde tatilde 1 hafta kadar sürekli yol/yarış bisikleti kiraladım o yarış tipi gidon tutma ayrı bir keyifmiş, bayır aşağı özellikle.. ama lastiklerini ve o titreşimi sevemedim bir türlü.. O yüzden birtane bu tarz birşey buldum yabancı forumlarda.. Yol bisikletinin biraz kaslı hali gibi..asıl kullanım amacı toz toprak bozuk satıh(gravel) da yarışları oluyor.. lastikleri 35 mm olduğu için 60-70 psi da kullanıyorlar.. Yol bisikletine biraz daha geniş tabanlı lastik takılmış hali gibi düşünebilirsiniz.. Bu tarz birşey almak istiyorum ancak alternatif pek yok.. Bisiklet sitelerinde açılmış böyle bir başlıkta yok.. Burdaki sitede bile bu tarza açılmış bir başlık yok... Ancak yabancı sitelerde gravel/adventure bike olarak geçiyor..

Hrii3y bunu beğendi.
  5. Kubilay Koparan

Kubilay Koparan Arıza Üye

Adı:
    Kubilay Koparan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Çakıl bisiklet nasıl birşey oluyor :komik:

6. sspl

sspl 8240 Km'de Kısa Bir ara

Adı:
    Emre
    Seviye:
    Gravel ing. çakıl demek. Hafif arazilerde kullanılabiliyor olsa gerek ondan bu ismi vermiş olabilirler.

7. Erbay

Erbay Üye

Adı:
    Erbay Ç.
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Evet ismi ordan geliyor ama kullandıkları lastikler benim bisikletteki gibi cyclocross lastikleri değil, daha slim lastik kullanıyorlar.. Seyretmesi keyifli toz toprak yardırıyorlar ;) ama asfalttada çok rahat yol bisikletine yakın performans sunuyor.. Konforda düşünülürse tam aradığım bisikletmiş gibi geldi..

8. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Evet var, resmini koyduğunuz bisikleti (Diverge Expert) kullandım...

Aynı tür bisiklet olan Giant Anyroad hakkında birden fazla başlık olmalı, onlara bakmanızı tavsiye ederim.

Erbay bunu beğendi.
  9. gmfaruk

gmfaruk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Kisa bi tanim yapmak gerekirse
    Cx in daha konforlu(endurance) versiyonu.cok fazla yuk tasimadan tur bisikleti olarak kullanilacak cinsten bi tur

Erbay bunu beğendi.
  10. Erbay

Erbay Üye

Adı:
    Erbay Ç.
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    giant anyroad'u biliyorum. zaten alternatiflerden bir tanesi de o ancak içime pek sinmedi nedense.. kadro tasarımından ötürü.. aslında gravel bike demekte pek doğru olmuyor.. çünkü "gravel road bike" ve "gravel mountain bike" diye 2 farklı gruba ayırmışlar.. gravel road bike yazıldığında çok fazla istediğim tarz model çıkıyor.amma velakin türkiyede 1-2 model dışında (giydirilmiş fiyatlı!).. birşey bulamadım.. avrupa da 1000 Euro altı çok fazla güzel 105 ve üst setli model mevcut..

11. emir yakup bulut

emir yakup bulut Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    [​IMG]gravel bisiklet ne midir? İşte cevabı.

12. Erbay

Erbay Üye

Adı:
    Erbay Ç.
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
  13. emir yakup bulut

emir yakup bulut Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    @Erbay resmi direkt olarak evansaykıls sitesinden kopyalayıp yapıştırdım ,bu resmin açılmasına engel midir bilmiyorum.

14. Erbay

Erbay Üye

Adı:
    Erbay Ç.
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    oraya bakmıştım.. şöle bir durumum var ben Çorluda yaşıyorum.. bazen yolların fotoğraflarını çekip ayda ki kraterler diye, feysbuka koyup geyik bile yapıyoruz. yollar iyi değil.. Çorludan çıkıp istanbul-çanakkale sahil yoluna ulaşmam nerden baksanız 20-25 km.. bu bağlantı yollarıda çok iyi değil özellikle kenarlar heleki kışın.. sahil yolu sıkıntısız kaliteli asfaltı var.. en azından malkaraya kadar öyle.. ordan sonrasında yol çalışması var.. geçen sene arabanın sağ ön tekerini patlattım taşa vurup , tekerlek yandan yarılmış , kullanılmaz hale geldi, bisiklet ne ki :D.. özetle bu yüzden hız yapabileceğim biraz daha kalın lastikli,35 mm civarı, hava basıncı 60-70 psi larda olan , gidon ve bisiklet yapısı yol/yarış bisikletleri gibi olan bir bisiklet arayışına girdim..

Dethagorf bunu beğendi.