Grafen/yeni aktarıcı

Stringbike sistemi.....

• Saçma

• Çok saçma

• Akıllıca

• Adeta devrim

• Toplam katılım
    3

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.657
Bana her sorulduğunda istisnasız Vittoria derim. Mtb tipi kullanmadığım için bilmiyorum ama 3-4çeşit yol tipi kullandım. Videoda
İddalı şekilde graphene' i kullanan tek marka olduğunu söylüyor. Farklı şekilde yol tutuşu sağlıyor.
Araba markaları bir yana bisiklet markaları bir yana. Araba ağarlığı ve gerekleri farklı bisiklet farklı ve araba markalarının bisiklet için ayrı bir kimya ile lastik hamuru hazırladığını sanmıyorum.
Birde tartışmaya açmak istediğim benim pekte hoşuma gitmeyen bir güç aktarım şekli var. Belki burada mühendis veya daha önce deneyimlemiş biri iyi bir açıklama getirir.
Biri niye böyle bir ayna kol ve aktarım yapsın ki?
(link)

Bir mühendis arkadaş böyle bir şeyin zincir sistemden üstünlüğü ne olabilir açıklarsa iyi olur.
Tabiki kadıraç gibi çalışan %50 verim sağlayan makara sistemi yük kaldırmada falan kullanılırda. Burada paça var, benim saydığın 2 rulman yerine 8 rulman var. Birde şimdi gıcır gıcır iyide yağmuru çamuru.
Firma 10000 km yol yapıldığından bahsediyor ama!?

Scudo

berktx

Aktif Üye
Tepki
200
İsim
Berk
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
b'Twin
Ben şahsen gerek grafeni gerekse şu ipli sistemi denemeden ne artılarını ne de eksilerinden söz edebileceğim.

Ama benim fikrim bu stringbike denen şey geleceğin şehir veya urban tarzı olan bisikletleri sahiplenir diye düşünüyorum.

devilmycarlos

Forum Bağımlısı
Tepki
298
İsim
yavuz
Bisiklet
Carraro
PEk anlamam ama videodan gordugum kadarıyla cok fazla hareketli parca var,bu da zamanla cabuk deforme olması arıza cıkartması demek bence.Ama bu sadece benim düşüncem,belki daha saglam bir sistemdir.

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.657
@berktx @devilmycarlos işte Cool bir tarz olarak ok bence ama mesela kilitli pedal çöp oluyor belirli bacak Kaslarına biner yük. Hele hele urban bike yalan çünkü paça etek falan kaptı mı alır aşağı. Çok parca her zaman bir handikap.
Düştün kalktın ayna kol yamulsada çalışır ama bunda en ufak yamulma kilitler.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Sağlamlığından benim de şüphelerim var ama fikir güzelmiş :)
Video 2010 yılını işaret ediyor, hala geniş kitlelere hitap edemediler sanırım.

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
Aktarma olarak bakıldığında göbeğe gücü tek noktadan iletmek yerine iki noktadan iletmesi dengeli güç aktarımı sağlar. Fakat bu şekilde kullanım renklerinden ötürü estetik olsada tamamen kötü bir çözüm olmuş.