Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gözün mikrop kapması

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Bilal Karatağ tarafından paylaşıldı.

1. Bilal Karatağ

Bilal Karatağ Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaşlar, bisiklete gözlüksüz bindiğim için gözlerim mikrop kaptı. Birkaç gün çok az bir şişlik olmuştu, önemsemedim. Bugün sol göz kapağım epey şişti. Daha önce başına gelen ve basit bir önerisi olan var mı merhem vs. ?

2. Bilal Karatağ

Bilal Karatağ Aktif Üye

Seviye:
    Belki reçetesiz bir merhemle düzelir diye düşünmüştüm.

3. Talha Ateş

Talha Ateş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Efendim saf yeşil sabun ile yıkayınız çok çabuk geçecektir. Bir kaç sefer başıma geldi. Bazen suda yüzünce de mikrop kapabiliyor. Birinci sınıf saf yeşil sabunları bulmak mümkün.

Bu en basit yöntem tabi doktor kontrolü ayrı konu.

Bilal Karatağ bunu beğendi.
  4. Oguzcan Koselerden

Oguzcan Koselerden Üye

Seviye:
    bence neyin sebebiyet verdiğini öğrenmek için doktora gidin derim.Bende şu an aynı durumdayım ve sağ gözüm kapandı.merhem değil antibiyotik kullanıyorum.Nedeni gözüme giren sineğin ölüsünün vermiş olduğu mikrop.Salgıları gözüme yayıldığı için merhemin faydası yok.Birde damla kullanıyorum.

Sizin ki farklı bir durum olabilir.Kullanın dersem yanlış birşey yapmış olabilirsiniz.Ayrıca göz bu özen gösterin derim

5. Alper Sarıkaya

Alper Sarıkaya Yeni Üye

Seviye:
    goz kulak falan hassas seyler oldugundan eczaneler damla vs vermez zaten. teramicyn'in goz merhemi var, onu kullanabilirsiniz, zarari olmaz ama doktora gidip damla vs alabilirsiniz. esimde benzer bir sorun var, gozunde artik kist gibi bir sey olusmus, bu dedigim bisiklete baslamadan once oluyor. simdi de hassas oldugundan ve oraya yerlesmis bir seyler oldugundan hemen problem cikabiliyor. tavsiyem bir doktor, sonra da gozluk olacak :)

6. Bilal Karatağ

Bilal Karatağ Aktif Üye

Seviye:
    Az önce aile doktoruna gideyim dedim. İnternetten bakmama rağmen 3 yer gezdirdiler. Sonuncusu 2 odalı bir apartman dairesiydi. İçeri tıka basa... Sinirlendim döndüm.

7. Erhan1

Erhan1 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Merhaba geçmiş olsun,öncelik doktor tedavisi olsa da doğal yöntemler de denenebilir.Göz kapağımın içindeki iltihap ve kızarıklığı 2 kez doktora gitmeme ve damla merhem kullanmama rağmen 2 ay iyileşme olmayınca sarımsak tedavisini denedim ve iyileştirdım
    Uygulama şöyle: Yarım ya da1 diş sarımsağı steril sargı bezi içinde kaşıkla ezip(ya da havanda) suyunu sorunlu bölgeye uygulanacak,tercihen gece yatmadan önce.Zeytinyağlı sabunla el ve göz çevresi temiz tutulması da iyi olacaktır.Ben göz kapağının içine uyguladığımdan fena halde yaktığını söylemem lazım.Yan etkisi olmayan doğal tedavi olduğu için deneyebilirsiniz.
    Yine de önce doktora danışmanız iyi olacaktır iyi günler geçmiş olsun...

Ufuk Yılmaz 45 ve Bilal Karatağ bunu beğendi.
  8. atilla35

atilla35 Yeni Üye

Seviye:
    sorun hala devam ediyorsa size yardımcı olabilirim.....

9. Berke Can Yılmaz

Berke Can Yılmaz Üye

Seviye:
    Bisiklet hayatım boyunca hiç girmediyse 100 kere sinek böcek vs girdi gözüme hep durup çıkardım göz kapaklarımdan birşey olmadı ama olmayacakda değil