gözüm başkasını görmüyor:)

C.Ateş

Aktif Üye
Tepki
25
forumunuzdaki ilk msjım.. gerçi yaklasık olarak 2 aydır sürekli takip ediyorum, yapılan tüm yorumları okumaya çalıstım ve sonunda trek3900 almaya karar verdim. Sizce doğrumu yapıyorum? bu parayı bu bisiklete baymak yerine başka bisikletmi almalıyım? Bisikleti kullanacağım yere gelincede herkesin verdiği klasik cevaptan veriyorum az topraklı, az çamurlu, genelde asfaltta ama ilerdede dağlarda tepelerde.. ikinci bi sorum ise sizce fiyatlar hazirana yada temmuza kadar düşermi? şuanda dolar olmuş 2.2TL, 390€ dan bisiklet 850 liraya denk geliyor. bunun dısında ev sahibide bastırıyor doğalgazı üstünüze alında alın.. yav zaten kombiyi yakmıyozki fatura geliyo 20 lira üstümüze alsak ne değişcek diyorum adama ben anlamam diyor:) höhh be arkadaş öğrenciyim bende:) benimde hayallerim var engel olmasanıza bi iki dakkika yav:)

• Beğen
Tepkiler: ZekiAlper
Scudo

Burak AŞIK

Forum Bağımlısı
Tepki
392
Bisiklet
Salcano
@>>ErDeM<<

Görünüm olarak tercih yapacaksan sadece scott veya giant kadro da alabilirsin:cool:
Arkadaşa yardımcı olacak şekilde yorum yazarsan daha mantıklı olur...

• Beğen
Tepkiler: matrixod

Cem Erdoğan

Daimi Üye
Tepki
66
303SRD güzel (kullanıyorum) Trek in alt modelleri piyasa için ama Salcano nun piyasası zaten bu fiyatlarda..

N.Erdem TUGRAHAN

Forum Bağımlısı
Tepki
236
@monstermania

şimdi geldin benim damarıma bastın :boese157: ben belki görünüme daha çok önem veriyorum ??? senin gibi düşünmek zorunda mıyım ??? değilim. bisikletin görünüşüne daha fazla önem veriyorum benim görüşümdür hiç kimsede buna bişey diyemez bu arada arkadaş da malzeme yada görünüm olarak iyisini istemiyorum v.s v.s diye bir cümle kurmamış ;) o yüzden sen boş mesaj kasma yerine konuya cevap versen daha iyi olur ;)

C.Ateş

Aktif Üye
Tepki
25
arkadaşlar mesajım tam anlasılmamıstır, dogrudur gerginlige gerek yok:) konuya biraz daha açıklık getiririm olur biter.. görünüm olarak salcano 303'ü bende beğenmiyorum. fakat performans benim için daha önemli. trek3900 ile hemen hemen aynı fiyatta olan salcano 303 yada bi başka modelde donanım daha iyiyse o modeli seçerim. görünüm pekte önemli değil benim için..

N.Erdem TUGRAHAN

Forum Bağımlısı
Tepki
236
yok arkadaşım benim için de görüntü önemli değil aslında ama artislik yapıcak ya yazıyor işte mesajı sinir ediyor... arkadaşım benim görüşüm salcano alma daha yeni yeni yerine geliyor yeni yeni tutuluyor Trek ise kalitesini kanıtlamış bir marka :)

C.Ateş

Aktif Üye
Tepki
25
yanlış biliyo olabilirim salcano bi önceki yıllarda pek tutulan bi marka değildi bir anda yıldızı parladı. bi yanda bu varken öbür yandanda trek gibi kendini kanıtlamış bi marka var. kafamı karıştıranda bu oluyo zaten.. dediğinize göre donanım ve performans olarak salcano daha üstün ama bu iki marka arasında gözle görülür bi fark yoksa trek almak daha bi çekici geliyo bana, her ne kadar mantıksız bi düşünce olsada...

Burak AŞIK

Forum Bağımlısı
Tepki
392
Bisiklet
Salcano
@>>ErDeM<<

Arkadasım ne yapılması gerektıgını yazıyorum sacma sapan yorum yazmaya calısırsak bende sayfalarca yazarım ayrıca bisikleti sen almıyorsun arkadaşımız alacak. Ona yardımcı olmak amaçlı yazmamız gerekiyor. Salcano üzerindeki frenler hidrolik diski, trek in üstündeki frenlere göre daha başarılı; çekiş sisteminde de bazı parçalarla da daha önde; trek kendini kanıtlamış bir marka sorun çıkarmaz sana ama salcano servisine daha kolay ulaşabilirsin gibi yorumlarda bulunmalıyız...
Ayrıca bu şekilde cevaplar yazarak muhattabım olamazsın. Bu forumda insanlara yardım etmek için uğraşıyoruz sorun çıkarmak için değil

gogogo

Aktif Üye
Tepki
54
sevgili bisiklet sever arkadaslar bence konuyu karsilikli tartismaya cevirmeye gerek yok herkes aklina mantikli gelen secenegi yazsin karari bisikleti alacak olan arkadas versin. sonucta herkesin gorusu farklidir. simdi arkadasimizin guzel bir bisiklete sinirli bir butceyle kavusmak istedigini dusunursek sedona ve salcano modelleri uygun gozukuyor. ancak gonlu trek bisikletinden yanaysa ve icine o siniyorsa trek bisiklet gayette guzel bir bisiklettir ve kesinlikle alinabilir. butce sinirli olunca is bi yerden sonra zevk e ve kisisel tercihe kaliyor sonucta soz konusu bisikletler arasinda siradan bir kullanici icin ucurum sayilabilecek farklar yok. eger uurr arkadasim trek almak istiyorsa baslangic icin gayet guzel bir tercihtir bence.

C.Ateş

Aktif Üye
Tepki
25
cidden hepinize yorumlarınız için teşekkür ederim. donanımdan pek anlamam bu yüzden size soruyorum hangi model iyidir, hangi özellikleriyle ön plana çıkar kısacası artılar ve eskiler.. salcano fikri kafama yattı doğrusunu söylemek gerekirse

• Beğen
Tepkiler: sprint

Burak AŞIK

Forum Bağımlısı
Tepki
392
Bisiklet
Salcano
Kadro seçeneği konusunda fikir edinmek için forumda alan arkadaşların bisikletlerine bakabilirsin. Kadro boyu değiştikçe geometride salcano sitesindeki resimlere benzemeyen gayet güzel geometriler çıkıyor karşımıza.

sevgili bisiklet sever arkadaslar bence konuyu karsilikli tartismaya cevirmeye gerek yok herkes aklina mantikli gelen secenegi yazsin karari bisikleti alacak olan arkadas versin. sonucta herkesin gorusu farklidir. simdi arkadasimizin guzel bir bisiklete sinirli bir butceyle kavusmak istedigini dusunursek sedona ve salcano modelleri uygun gozukuyor. ancak gonlu trek bisikletinden yanaysa ve icine o siniyorsa trek bisiklet gayette guzel bir bisiklettir ve kesinlikle alinabilir. butce sinirli olunca is bi yerden sonra zevk e ve kisisel tercihe kaliyor sonucta soz konusu bisikletler arasinda siradan bir kullanici icin ucurum sayilabilecek farklar yok. eger uurr arkadasim trek almak istiyorsa baslangic icin gayet guzel bir tercihtir bence.
Arkadaşında dediği gibi Trek'te gayet güzel bir seçenek. Kesinlikle tavsiye edilir. Gidip görmen Eskişehir'de pek mümkün değil o yüzden forumda resimlerini görerek fikir edinmeye çalış derim ben...

matrixod

Forum Bağımlısı
Tepki
1.088
İsim
Ouz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Diğer
Gözüm başkasını görmüyor demişsin o zaman biz sana ne önersek boş gibime geliyor. Ama Trek alırsan olacakları söyleyeyim. Sırf MARKA diye TREK almış olacaksın. En geç 2 ay içerisinde TREK olmasının sana daha az enerji harcatmadığını ve sadece marka taşımanın bi faydası olmadığını göreceksin.
Üzerindeki parçaları değiştirmek istediğinde (alırken paranın büyük kısmı kadroya ve markaya ayrıldığı için parçalar yüksek kalite olmadığından dolayı) maşayıda değişmem gerek diyeceksin bu maşayla bu aynakol yakışmıyor deyip aynakolda masraf edeceksin sonra fren masrafı çıkacak filan haa diyelim bi an cebin para gördü bu sefer bu parçalara bu kadro gitmiyor diyeceksin bi daha kadro masrafı çıkacak. Şayet şu aralar fiyat\performans oranı iyi olan markalardan tercih edersen tek masrafın kadro-aynakol olacak. Yani kısacası girişte MARKA almayı düşünmeyin; maddi rahatlığınız yoksa şayet...

mathcup

Daimi Üye
Tepki
175
salcano ng 303 sv al hem cebine hem zevkine ;) .Yakından gordum resmindekinden çok daha güzel git bir incele üstüne bin o kadar da yavan olmadığını anlarsın

C.Ateş

Aktif Üye
Tepki
25
gelen yorumlar neticesinde salcano303 almaya karar verdim. bi aksilik çıkmazsa bu ay sonu bende aranıza katılıyorum. ayrıca hepinizide ayrı ayrı tebrik ediyorum, açılan başlığa bi bakın aldığım alete bi bakın:) mutlu ve huzurluyum sonunda bi karar verdigim için.. zaten ilk bisikletim ve düşük bir bütçe ile alıyorum. armudun çöpü üzümün sapı diye günlerce elemeye gerek yok sanırım