Göztepe - beylikdüzü - göztepe (amatörlük içerir)

eren cerciz

Aktif Üye
Tepki
266
Bisiklet
KTM
İki hafta önce Göztepe'den Beylikdüzü'ne bisikletle gidip gelebilir miyim diye yola çıktım. Geceden epey yağan yağmur, yerleri sırılsıklam yapmış ama hava durumu 11'e kadar yağış yok diyordu. Ben de o saate kadar varırım diyerek çıktım yola. Fotoğraf makinesiyle de biraz görüntü alayım dedim yol boyunca (tabii tek elle ne kadar alabilirsem). Hatta Zeytinburnu taraflarında kendimi çekmek için makineyi kaldırıma koydum. Ama gel gör ki kamera kayıttayken düştüm :) Basit bir kaza, zaten görüntülerde de var :) Neyse, yağmur son derece saygılı davrandı ve Beylikdüzü'ne varınca yağmaya başladı. Dönüşe geçmeden önce de durdu tekrar. Uzun lafın kısası, çektiği görüntüleri kurgulayıp arka fona da Son Feci Bisiklet'ten Kaybol şarkısını yerleştirdim. Daha önce de çok kısa kurgular yaptığım olmuştu ama bu kadar uzununu ilk defa yaptım. O nedenle amatörlük içerir diye de yazdım :)

Scudo

Berkay*

Daimi Üye
Tepki
91
Bisiklet
Salcano
Sıkılmadan izledim bence çok güzel olmuş elinize sağlık. Bizim buraları görünce sebepsiz yere gülümsedim. :D

Ben de yazın Tuzla'ya gitmeyi düşünüyorum. Siz rotanızı, zorluklarını ve tavsiyelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

• Beğen
Tepkiler: eren cerciz

canayaz0734

Daimi Üye
Tepki
641
İsim
Can AYAZ
Bisiklet
Diğer
Haramidere - Beylikdüzü, eğimli bir yokuş değil mi ? :) 2:42 saniyeden itibaren görebilirsiniz.Eve dönerken o rampayı muhakkak geçiyorum...Çok güzel bir gezi olmuş,eminönü sahil yolundan , Havalimanına kadar gelip Küçükçekmece'den E-5'e bağlanmışsınız....

eren cerciz

Aktif Üye
Tepki
266
Bisiklet
KTM
@Berkay* teşekkür ederim. Uzun yıllar Beylikdüzü'nde yaşadım. Ailem hala orada olduğu için halen gelip gidiyorum. Metrobüs çilesinden bıkınca bisikletle deneyeyim dedim, gayet de güzl oluyormuş :)
Tuzla konusunda ise; ben Göztepe köprüsüne yakın oturuyorum. Tuzla git - gel 50 km yapıyor. Beylikdüzü'nden de yaklaşık 45 - 50 km. Yani bir gün için git gel 200 km civarında bir tur olur.
Kadıköy'e geldikten sonra sahilden yol son derece düz. Öncesi ise Avcılar - Küçükcekmece'yi geçtikten sonra sahilden Eminönü'ne kadar da oldukça düz :) Yola çıkacağın zaman haber edersen, müsait olursam eşlik ederim sana...

@canayaz0734 ah o Haramidere yokuşu :) 9 km hızla anca çıktım. Tabii bisikletin arkasında yük de vardı, gerçi olmasa bile en fazla 10'la çıkardım hehehehe. Ama yine de son derece keyifli, Migros'un orası biraz yordu ama bitiyormuş be dedim :) Sahil yolu son derece keyifliydi de Avcılar'dan sonrası E-5'te bol bol egzoz dumanı soludum :)

eren cerciz

Aktif Üye
Tepki
266
Bisiklet
KTM
@canayaz0734 sabahın erken bir saati sanırım, güneş yeni doğuyor:) çok zevkli görünüyor valla. Ben inerken yerler ıslaktı, yavaş yavaş indim:)
Bu arada Büyükçekmece deve anırtan bayırını da çıkmışlığım var. Bir Haramidere değil ama yine de epey sağlamdı :)

Özer Koç

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
Özer Koç
Bisiklet
Salcano
Beş dakika boyunca hiç sıkılmadan izledim. Çok güzel olmuş. Düştüğünüz yere güldüm aynı zamanda içimden "Hadi kalk araba gelecek." dedim :) Dikkatli olun.

• Beğen

eren cerciz

Aktif Üye
Tepki
266
Bisiklet
KTM
@Özer Koç valla ben düştükten sonra da izlerken de çok güldüm :) düşerken de zaten ilk yaptığım araba geliyor mu diye bakmak oldu. Sabah erken olduğu için oldukça sakindi yol neyse ki:)

• Beğen
Tepkiler: Özer Koç

AliÇimen

Daimi Üye
Tepki
256
İsim
Ali Çimen
Bisiklet
Salcano
Hocam videonuzda bazı yerlerde sağ tarafta kalan büyük duvarlar İstanbul Surları mı acaba?

Özer Koç

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
Özer Koç
Bisiklet
Salcano
@eren cerciz Yağmur çiseleyince yerler çok kaygan oluyor. Dikkatli olmak lazım. Şanslıymışsınız araba falan gelmemiş :)

• Beğen

eren cerciz

Aktif Üye
Tepki
266
Bisiklet
KTM
@xxkowboyxx aynen İstanbul surları. Yanlış hatırlamıyorsam Ahırkapı civarında çekmiştim.

@Özer Koç zaten ondan dolayı düştüm. Biraz geride yol çalışması gibi bir şey vardı, yağmur çamurla birleşince :)

• Beğen
Tepkiler: Özer Koç

Serkan B.

Üye
Tepki
236
Bisiklet
Specialized
Güzel tur olmuş. Zaman bulursam tam tersi istikamette Beylikdüzü Kartal yapmak istiyorum bende. Yol güzergahında bir tek Avcılar- florya arası biraz sıkıntılı oluyor.

• Beğen

eren cerciz

Aktif Üye
Tepki
266
Bisiklet
KTM
Teşekkürler @Serkan B.
Ben E-5 güzergahında sürekli yan yoldan gittim. Küçükçekmece'den sonra da zaten sahil yolu, Pazar günü olduğu için oldukça boş ve rahattı :)

• Beğen
Tepkiler: Serkan B.
Tepki
29
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Atala
Dude eline sağlık. Son Feci Bisiklet'in klibini izliyor gibi hissettim kendimi. Hatta adamlara "Böyle bir şey yaptım bakın" desen baya tutar gibi geliyor. Nice kliplere diyelim :)

• Beğen

eren cerciz

Aktif Üye
Tepki
266
Bisiklet
KTM
Eyvallah dude (@celikelhuseyin) :) Valla klip işini projelendirip yapalım bence :) Biliyorsun, geçmişten başka projelerimiz de olmuştu :)

Berkay*

Daimi Üye
Tepki
91
Bisiklet
Salcano
@eren cerciz Ben de hep bu civardaydım. Beylikdüzü eskiden daha güzeldi şimdi çok kalabalık. Tuzla'ya sadece gidiş yapıcam, dönüşü muhtemelen 1 hafta sonra olucak. Sizde müsait olursanız çok güzel olur aslında ama dönüşte sizi yalnız bırakmam içime sinmez. :D Zamanı geldiğinde konuşuruz yine teşekkür ederim.
Hiç tur yapmadım desem yalan olmaz heralde, bisiklet üzerinde en çok oturduğumda 55-60 km yaptım. Bakalım nasıl olucak, ondan önce arkadaşım Sirkeci'ye gidelim diyordu. Ufak bir kaza yaptı şimdi bisikleti bekliyor. Yapabilirsek, az da olsa tecrube olur Sirkeci.
@canayaz0734 Devebağırttıran'ı 2-3 kere çıktım ama hiç Haramidere'yi çıkmadım. Çok merak ettim doğrusu. Genelde Büyükçekmece veya Beykent'ten E-5'e giriyorum. Sonrasında sizin videonuzun başladığı yerdeki yoldan sağa ya da ondan önce Migros yoluna sağa giriyorum. Hiç yokuş için ilerlemek aklıma gelmemişti, her seferinde Avcılar'a gitsem mi diyorum trafik yüzünden vazgeçiyorum.

eren cerciz

Aktif Üye
Tepki
266
Bisiklet
KTM
@Berkay* 23 Mayıs Cumartesi günü hava güzel olursa yine bisikletle Beylikdüzü'ne geleceğim. 24 Mayıs'ta da Göztepe'ye dönerim. Tarih sana da uyuyorsa, beraber Tuzla'ya gidebiliriz. Ben oradan tek dönerim, sorun değil :) Zaten hafta sonları sabah erkenden Tuzla'ya gidip geliyorum sürekli. Tarih yaklaşınca sana özelden mesaj atarım.

• Beğen
Tepkiler: Berkay*

eren cerciz

Aktif Üye
Tepki
266
Bisiklet
KTM
Valla @justbasicfacts Pazar günü kuzenin nikahı var. Pazartesi günü için izin koparabilirsem, nikah sonrası İznik'e gitmeyi planlıyoruz. İptal olursa Eminönü'ne gelirim her türlü :) (eren) hehehehe