Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gözlük ??

Konu, 'Giyim' kısmında batuhany tarafından paylaşıldı.

1. batuhany

batuhany Kıdemli Üye

Seviye:
    Bisiklet kullanırken takabileceğimiz gözlük önerirmisiniz ? Yani sizin kullandığınız ve memnun kaldığınız gözlükler... Ayrıca camları değişebilienlerden memnunmusunuz ve fiyatları nekadar ?

Beratakdemir bunu beğendi.
  2. Atila Filmer

Atila Filmer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    herhangi bir kaza sırasında kırılmaması için polkicarbon camlı (cam deği esasında) gözlüklerden secmelisin. camları değiştirilen gözlüklerde ise zamanla tak-çıkar sıraında gözlük elinde kalabiliyor. arkadasımda KED marka vardı kırıldı oyle. tabi tesaduf de olabilir genel olarak yorumlara bakmak geekir.

batuhany bunu beğendi.
  3. batuhany

batuhany Kıdemli Üye

Seviye:
    Peki önerebileceğin bir gözlük varmı ?

Gözlük camı değişenler daha pratik olur gibi geliyor, havaya göre cam seçimini yapıp çıkıyorsun. Hava kararmışken güneş önleyici siyah camlı gözlükle gezmek pek sağlıklı olmaz.:)

4. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Ben 35 € gibi bir fiyata satılan, 3 camlı PRO marka gözlük kullanıyorum. Siyah, turuncu ve beyaz camları var. Oldukça kullanışlı. Hem hiç kaymıyor, hem de çoğu gözlükte olan buğu problemi yok. Gönül rahatlığı ile tavsiye ederim.

batuhany bunu beğendi.
  5. Atila Filmer

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    valla hava karardığında gözlük kullanacak kadar ateşli kullanmıyorum ondan tavsiye edebileceğim bişi yok ama buradan bakabilirsin

batuhany bunu beğendi.
  6. batuhany

batuhany Kıdemli Üye

Seviye:
    Dediğin gözlüğü nerden alabilirim ?

@Tuonela bisikletle giderken toz,böcek,v.b. girince gözüne pek iyi olmuyor vede hızlandıkça gözün yaşarmaya başlıyor bu da pek iyi olmuyor.:D

7. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Kaçkar Bisiklet'e sorabilirsin. Ben 2. el olarak bir arkadaşımdan almıştım.

batuhany bunu beğendi.
  8. Atila Filmer

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    evet bende onu diyordum.gece işte o yuzden gezinti modunda sakince gidiyorum, genelde gündüz antrenman geceleri geinti modunda kullanıyorum. ama gece hızlı veya arazşde kullanacaksan gerekir tabi ;)

batuhany bunu beğendi.
  9. Barış Kılınç

Barış Kılınç Forum Bağımlısı

Seviye:
    swiss eye'ı öneririm. değiştirilebilir 3 tip camı var. Siyah-Sarı-Şeffaf. Çok pratik bir gözlük. Ayrıca çerçevesinin altı olmadığı için nispeten güvenli olduğunu düşünüyorum.

Not: Avatarımdaki gözlük.

batuhany bunu beğendi.
  10. batuhany

batuhany Kıdemli Üye

Seviye:
    Şimdi baktım o gözlüğe biraz pahalı geldi.Tipi çok güzel ama fiyatı..:rolleyes: Daha ucuz arıyordum ben.:)

PRO marka gözlük iyi gibi.Fiyatını ve tipini beğendim.:D

11. Baki Berk Kayalar

Baki Berk Kayalar Onursal Üye

Seviye:
    Bende sonunda (çarşamba günü) numaralı güneş gözlüğü olayına geçtim. Cam inceltilmiş olmasına rağmen özellikle kenarları çok kalın. Bir-iki ton siyah renkle koyulmuş camları var. Çerçevesi Yanks. Numaram yüksek (5 civ.) Toplam 400 Lira civarına mal oldu. Plas diye özel bir cam kaplaması var. Gözlük gözümü normal bir bisiklet gözlüğü gibi tamamen kapatıyor. Gözümü parmağımla kaşımam için gözlüğü çıkarmam gerekiyor.

Camları azıcık koyu ama gece kullanımda çok rahatsız etmiyor. Voltaj düşük hissi veriyor sadece.

Keşki numaralı gözlük mahkumu olmasaydım da çoğunuz gibi istediğim gözlüğü seçebilseydim.

Şunu belirteyim ki her güneş gözlüğü çerçevesi numaralı yapılamıyor. Bu gözlük için bile gözlükçüler çok uğraşmış.

12. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Güle güle kullan. 400 ytl lik güneş gözlüğünün nasıl göründüğünü merak ettim. :rolleyes:
    Fotoğrafı mümkün mü acaba :rolleyes:

13. temucin90

temucin90 Onursal Üye

Seviye:
  14. tuninger_haa

tuninger_haa Bisikletkolik

Seviye:
    abı bıraz hatta baya pahalı degıl mı yaa:) ben su ıcıne numaralılardan montedılenlerden arıyorum suanda:D nsl olacak anlamadım ama 5 mm benım cam 3 de o olsa ardakı bslukla bırlıkte 1 cm falan:(

15. Baki Berk Kayalar

Seviye:
    Bunu hem bisiklete binerken, hemde normal hayatımda kullanmak için aldım:) Gerçi kapalı alanlarda ve geceleri bana tip tip bakanlar olacak ama ne yapalım. Normal bir gözlük alırken bile inceltilmiş organik cam yüzünden 300 küsür gibi tutuyor.

Numaram oldukça yüksek olduğundan normal cam kullanırsam şişe dibi kalınlığında kötü görünümlü ve çok ağır bir şey ortaya çıkacaktı.

Planlarımda bisiklet için gözlük almak da olduğundan (gözümü rahatsız eden, toz, böcek, yağmur suyu ve göz yaşarmasından bıktım) iki işi aynı anda görecek bir şey seçme durumum oldu. Yoksa hem normal, hemde numaralı gözlük olayına girseydim fiyatına doyum olmazdı.

Mesut Abi en kısa zamanda gözlüğümün fotoğrafını göndereceğim.

16. Barış Kılınç

Seviye:
    Selam Baymineral,

Lens takmayı hiç düşündün mü ya da denedin mi? (tahminim cevabın evet olacaktır) Çünkü gözlüğün fiyatı doğal olarak yüksek ve o fiyata güzel bir oakley+6 ay kullanım için kontakt lens alınabilirdi. :eek:

Baki Berk Kayalar bunu beğendi.
  17. Baki Berk Kayalar

Seviye:
    Düşündüm aslında ama korkuyorum. Lensler çıkarmayı unutunca uyurken gözün yuvarlağının içine kaçabiliyor diye duydum ki ben gözlüğümü çıkarma gereği duymadan uyuyabiliyorum.

Fakat bir dahaki gözlük alınma zamanı geldiğinde lens olayını daha ciddi düşüneceğim. Çok iyi araştırmam lazım. 1993' ün başından beri gözlük takıyorum. Lens olayına girmem benim için çok büyük bir değişim olacaktır doğal olarak.

Barış Kılınç bunu beğendi.
  18. Barış Kılınç

Seviye:
    Ben de 12 yıldır gözlük kullanıyorum, çok alıştığım birşey. Ancak lenslerim de var ve onları genelde yüzerken, bisiklete binerken, futbol oynarken ya da koşarken takıyorum. Ayrıca gözün arkasına kaçması da olanaksız. Nasıl toz toprak göze girdiğinde gözyaşıyla atılıyorsa, lens de gözdeki uygun yerini her zaman koruyor.

Yani elinizin altında bulunacak bir lens sizi gözlüğe bağımlı yaşamaktan kurtarır kısaca. Örneğin tatile çıkarken yanınıza alırsınız, baktınız gözlüğünüz kırıldı pat lenslere geçersiniz, aynı şey bisiklet için de geçerdi, lens mi batıyor, çıkarın atın yere gözlüğünüzü takın... çok basit. :)

Bir de yumuşak lenslerin aylık olanları makbul (temizlik ve ömür bakımından), o yüzden hijyen adına bir sorununuz olmasın. En büyük sorunu, uzun süreli kullanımda batma ve kuruluk yapması olabilir. Bu sorun da gözden göze değişmekte. Bazı insanlarda bulunmamakta.

Neyse konu çok saptı. Ama göz kusurlular için de yararlı bişiler konuştuğumuzu düşünüyorum.

Teşekkürler... :)

Resul Yılmaz bunu beğendi.