Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Göze giren böcekler için çözüm var, ya ağız?

Konu, 'Bisiklet Püfleri' kısmında vasficem tarafından paylaşıldı.

1. vasficem

vasficem Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar muhtemelen başlıktan anlaşılmıştır.Ama biraz daha açayım konuyu.

Hafta sonu anadolu yakası sahilde keyifli bir şekilde bisiklerimi kullandım Bostancıya geri dönerken bazı alanlarda sineklerin (hani genelde otlak veya ormanlık alanlarda olur, küçük küçük bir sürü ve sürü halinde havada aptalca dolaşırlar) sadırısına uğradım:D

T-shirt'üm bile tamamen sinek oldu:D

Gözlüğüm geniş bir gözlük olduğu için gözlerimde sorun çıkmadı ancak nefes almak için bayağı zorluk çektim.

Ağzımı kapattım burnumdan nefes aldım burnuma kaçtılar ben de geçici bir çözüm olarak elimi ağzım ve burnumun önünde koyarak burnumdan nefes almaya çalıştım.;)

Nedir bunun çözümü, kovboylar gibi mendil mi takacağız ağzımıza:eek:

Süleyman Onur Dülger bunu beğendi.
  2. erhana

erhana Aktif Üye

Seviye:
    Dün ben de aynı yolda aynı sorunu yaşadım. Küçük yeşil uçarların bayramına denk geldik herhalde. Sanırım dönemseldir, haftaya kalmazlar bile. Çok dert etme yani.

3. Mehmet Boran

Mehmet Boran Forum Bağımlısı

Seviye:
    Berbat bir olay sürekli siyah giyerim caddebostan tarafında oluyor genelde çocuk parkından sonra yeşil alan fazla olduğu için olsa gerek siyah t-shirt üm abartmıyorum yeşil olmuştu.

4. dohansen

dohansen Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    selam,

bana da oluyor. yanlız tam sahil tarafından gidersen daha çok oluyor hocam. bu durumlarda ben yol tarafına kaymaya çalışıyorum. orası nisbeten daha iyi. çimenden çıktıkları için bu ufak yaratıklar normal olarak çimin çok oldugu yerde daha çok oluyorlar haliyle. diğer yandan, bir iki haftada geçmiyor::)))) ben son bir aydır her çıktıgımda iki üç tane yutuyorum::)))
    işin ilginç yani, durdugunda üstünden uçmaya başlıyorlar.çok komik bi görüntü oluyor.yani pismişin gibi gözüküyor dışardan..hehehe

ama fazla takmaya gerek yok.pedala basmaya devam..

kolay gelsin

5. derya.yildirim

derya.yildirim Kıdemli Üye

Seviye:
    Protein niyetine arkadaşlar, iyidir arada sırada :D Bir de yanınızda kürdan taşırsanız iyi olur ;)

6. dohansen

dohansen Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    yok ya o kadarına gerek kalmıyor. agzına girdiği gibi yutuyorsun zaten::))))

heheh.

7. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bronşlara kaçtımı ağrısı sızısı 3 günde zor geçiyor bilginize :p bi keresinde öksürük şurubu kullanmaktan şekerim çıkmıştı:D

8. vasficem

vasficem Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar anladığım kadarıyla sorun ortak.

Ancak bir çözüm öneisi herhalde yok???

Ben şahsen yutarım da çiğnerim de sorun olmaz ama özellikle eşim için soruyorum, zira bayanların ne kadar böcek takıntılı olduğu malum. Bir kere yutarsa bir daha binemez diye korkuyorum.:rolleyes:

Ne yapmalı, ne etmeli, bir oyunbazlık bir şeytanlık, dalavere mi çevirmeli???? (MFÖ)

:cool:

9. dohansen

dohansen Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    valla bu işin pek çözümü yok gibi. çünkü göze girene gözlük takıyon da, agıza girene ne takcan ki? extra bilgi, bu sabah sahildeydim çok çok az sinek vardı. yani mevsimsel. sen dua et de sinek furyası bitmeden eşin yutmasın..

selamlar,

10. cemba

cemba Yeni Üye

Hocam aynı duruma ben de maruz kalıyorum. ciğerlere giden yolu kısmanın sakıncası olacağı için genelde yol müsaitse kafayı fazla kaldırmamak uygun bir çözüm gibi. belirli aralıklarla yol kontrolü yapıp kafayı eğmek ve yola devam etmek sorunu az da olsa azaltıcaktır. Ayrıca nefes alıp vermede burunda sıkıntı yoksa(et, kemik) tempo çok fazla değilken nefesi burundan alıp ağızdan dudaklar kısık şekilde vermek de ek bir önlem olabilir...
    Nefes kontrolü ile ilgili konu var mı bilmiyorum ama yoksa duayenlerimizin bununla ilgili bir başlık oluşturması çok faydalı olacaktır. selamlar.

11. Onur Kahraman

Onur Kahraman Bisikletkolik

Seviye:
    böceklerin olduğu bölüme yaklaşmadan nefesini öyle bir tutki 20 snye kalsın sonra bas pedala;)

12. jemboy

jemboy Kıdemli Üye

Seviye:
    valal bu tür bi olay eskişehir de başıma geldi rampa antrenmanı sırasında gir su birikinitisinin yanından gecerkn hayatımda hiç görmediğim kadar sinek görmüştüm ama bazen insan pratik çözümler buluyor güneş etkilemesin die kaskın altına bandana takmıştım onu sıyırık eski kovboy filimlerinde kovboyların yaptığı gibi azımı ve burnumu kapadım bandanayı kulak arkasına sıkıştırdım kaskın kayışıda iice sıkılaştırdı diğerleri zorluk cekerken ben gayet rahattım ama bi kaçtane akıllı alt taraftan girmeyi başarmıştı ,:) bu arada beyaz bandana yeşil kırmız siyah ve sarıdan oluşan gök kuşağına gönmüştü hepsini anladımda o zaman sarı neydi diye çok düşünmüştüm : )

13. S. Burak Cebeci

S. Burak Cebeci Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    çok konuşmayacaksın:)

14. vasficem

vasficem Yeni Üye

Seviye:
    ben dew hep düşünmüşümdür bu kovboylar neden o şeyleri takarlar diye:D

15. jemboy

jemboy Kıdemli Üye

Seviye:
    ee tabi adamlar deli gibi at kullanıomuş zamanında he bide banka soymak var tabii:p