Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

görüşlerinize önem veriyorum yardımcı olursanız sevinirim

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında berkay ulubay tarafından paylaşıldı.

1. berkay ulubay

berkay ulubay Üye

Seviye:
    bisikletimin vites sistemini değiştirmeye karar verdim ön vites arka vites ruble v.s.
    internetten delta bisikletin sitesinden araştırma yaptım kendi çapımda fiyat olarak uygun olanları

arka vites : shimano alıvıo RD-m430 sgs 61 TL
    ön vites : shimano alıvıo FD-M430 37 TL

nasıl parçalar acaba sorun yaşarmıyım yarın ankara emekteki delta bisiklete gitmeyi düşünüyorum . yardımcı olursanız sevinirim . görüşleriniz benim için çok değerli SAYGILARIMLA ...

Oğuzhan Selim Temiz bunu beğendi.
  2. Oğuzhan Selim Temiz

Oğuzhan Selim Temiz Aktif Üye

Seviye:
    slm arkadaşım, biraz daha ayrıntılı yazarsan daha net cevaplar yazılabilir.(Bisikletinin rublesi, aynakolu...vs. vs. vs.)

berkay ulubay bunu beğendi.
  3. berkay ulubay

berkay ulubay Üye

Seviye:
    selamlar ... 8 li ruble kullanıyorum onuda değiştirmeyi planlıyorum .

Oğuzhan Selim Temiz bunu beğendi.
  4. Oğuzhan Selim Temiz

Oğuzhan Selim Temiz Aktif Üye

Seviye:
    ilk önce bisikletinin modelini parçalarının özelliklerini yazabilirsen daha iyi olur kannatindeyim.. mesela bazı jant setleri 8 li 9 lu yu falan desteklemiyor.

5. berkay ulubay

berkay ulubay Üye

Seviye:
    bisikletim bianchi aspid sf... parçalarının özelliklerini fazla bilmiyorum 2000 model oldugundan :) suan takılı olan parça shimano altus

6. Emre Nakipoğlu

Emre Nakipoğlu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Ben kendi şahsi düşüncemi söylüyorum... Eski olanda güzeldir al boya sticker yapıştır ama gidipte 30 - 60 tl fiyatlara o bisiklete ruble veya benzeri bir ekipman al derim ... Mümkünse sık dişini bisikleti sat bir bisiklet al... İmkan yoksa eğer eski bisikletine o kalitede bisikletçilerde bulunan parçalardan al ... Çünkü ne o bisikleti bu alacağın parçayla hafifletebilirsin ne sana aman aman bir avantaj sağlar... paran cebinde kalsın derim ben saygılarımla...

7. Ertuğrul Mengi

Ertuğrul Mengi Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bende 2000 model aspid sf kullanıcısıyım :) Bende bisikletimi çok sevmeme ve bakımlı kullanmama rağmen okadar ederi olan parçaları bisikletime takmam, 2 attırıcıya 100tl vereceğine 50-100 daha koyup güzel orta seviye alü. bir kadro alabilirsin mesela... Yada benim yapacağım gibi birdahaki baharı bekleyip min. 400-500tl ile bir başlangıç seviye bisiklet alabilirsin.

8. KIVANC YILMAZTURK

KIVANC YILMAZTURK Kıdemli Üye

Seviye:
    Aspidlerin arka göbekleri 9'lu vites sistemini desteklemiyor sadece arka aktarıcı alacaksan bence hiç alma alivio fazla fark edeceğini sanmıyorum gene aynı vites olcak sonuçta sadece biraz daha seri ve rahat vites geçişi olucak onun yerine gereçekten paran cebinde kalsın ve yeni bir bisiklet alabiliyorsan yenisini al derim..

9. berkay ulubay

berkay ulubay Üye

Seviye:
    görüşleriniz için düşünceleriniz için çok teşekkür ederim ama şu aşamada yeni bisiklet almayı düşünmek istemiyorum çünkü yılın sadece 2-3 ayı bisikletimi çıkarıyorum ve sadece zevk için sıcak havalarda antrenman yapamıyorum onu telafi etsin diye aksamları 9-10 km lik tura çıkıyorum . sorunum vites geçişlerinde sorun yaşıyorum vites attırdıktan sonra atmıyor bir kaç metre gittikten sonra kendiliğinden atıyor 1. viteste ve bir kaç viteste tıkırtılı çalısıyor . mahalledeki bisikletçiye götürdüğümde arka attırıcının (shimano altus ) içindeki yayın işlevini kaybettiğini ve bu tür sorunları yaşıyacağımı söyledi o yüzden bende yenileme yoluna girmek istedim :)ben bisikletimi çok seviyorum ve bu bisiklet üzerinden yenileme yapmak istiyorum :)

10. Salih Dinçer

Salih Dinçer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bence de bu kadar para verme. Ben Sirkeci'den 12,5 liraya ön aktarıcı aldım; Shimano'nun taklidi...:)

Sanırım biraz daha pahalısına da arka aktarıcı alırsan bu 30 TL'yi bulmaz. Zaten sezonluk kullanıyormuşsun. Değmez hani!

Ha bu arada ön aktarıcıyı takabilmek için zinciri sökmen gerekir. Bunun da özel bir aleti oluyor.

11. berkay ulubay

berkay ulubay Üye

Seviye:
    :) :) :) :) :) bisikletimi benim bir parçam olarak görüyorum :) kendimi nasıl ayakabbının t-shirtün en kalitelisini almak istiyorsam onun içinde en kaliteli parçaları almak istiyorum :) :) :) :) :) :) arabam olsa arabaya yatırım yaparım ama bisikletim oldugunda ona yatırım yapma gereği duyuyorum :) :) :)

12. mustafa akman

mustafa akman Onursal Üye

Seviye:
    bisiklet zevk işidir
    10 k da gitsen
    zevk almassan binemezsin
    içini tırmalar

alivio işini görür
    100 tl bir zevk için verilir

uyum konusunu da şöyle yapabilirsin
    bisikletinle deltaya gidip taktırırsın
    uyumu onlar çözer
    işin ehlidirler

13. berkay ulubay

berkay ulubay Üye

Seviye:
    evet mustafa bey çok haklısınız çoğu arkadasımın bilgisayara telefona ilgisi var onun en iyisini alıyorlar benimde bisikletim var onun için en kalitelisi olsun istiyorum :) aynen bende öyle düşündüm bir gün bisikletimle delta bisiklet emek şubesine gitmeyi planlıyorum sitesindende inceledim biraz orada dahada netleştiririm galiba..

14. Murat Çetinkale

Murat Çetinkale Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Bu arada madem Ankara'dasınız, Yenimahalle Performans Bisiklet'i (kendim tecrübe ettim) ve Erdoğanlar Bisiklet'i de (onu da başka birileri bana tavsiye etti, henüz gidip tanışamadım) tavsiye ederim. Fiyatlar açısından sorarsanız, Performans Bisiklet bana sanki biraz daha uygun gibi geldi. Ama yine de kendiniz iyice bir araştırın derim.

15. berkay ulubay

berkay ulubay Üye

Seviye:
    teşekkür ederim murat bey önerileriniz için :) bu işin zor tarafı bu bisikletçilere bisikletle gitmek lazım :) bisikletçiye anlatmakla olmuyor malesef :)

16. berkay ulubay

berkay ulubay Üye

Seviye:
    bugün bisikletimi emekteki delta bisiklete bıraktım ruble ön attırıcı arka attırıcı ve zincir aldım onların montajı yapılacak yarın teslim alacağım. görüş ve tevsiyelerini sunan herkese sonsuz teşekkür ederim :)