Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Göreme- kapadokya yol bisikleti rotası.

Konu, 'Yerel/Bölgesel Bisiklet Grupları' kısmında Zekeriya Çab tarafından paylaşıldı.

1. Zekeriya Çab

Zekeriya Çab Forum Bağımlısı

Seviye:
    Gençler bu ayın ortalarında Kapadokya ya gelip bir kaç gün harcayasım var. Benim için en değerli rotanızı benimle paylaşır mısınız. Yol bisikleti ile olacağımdan (bulduğum rotaların hepsi mtb parkuru) 50-100 km arası orada bisiklet sürmenin anlamını ortaya koyacak güzel bir parkur arıyorum. Rotaları google maps yada strava gibi plan yapabileceğim şekilde önerirseniz çok iyi olur. Bölgeyi bilmediğimden Derinkuyuya git gel gibi öneriler pek yardımcı olmaz. Söyle manzara garantili 25 km git 25 km gel yada 50 git 50 gel yada daire tamamlama şeklinde. Melek cave diye bir otel ayarladım başlangıç noktası orası olacak. Teşekkürler.

2. emrah9700

emrah9700 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    @Zekeriya Çab bey
    Tura başlamadan ürgüp turizm danışma bürosu'na gelip beni buluyorsunuz, bende size bu bölgede gezeceğiniz bisikletin türüne göre harita kitapcık ve broşür destekli ücretsiz bir plan hazırlıyorum, bu planın içerisinde bütün strava segmentlerinide size söylüyorum ve adınız bize strava listelerinde hatıra olarak kalıyor..:harika:

3. sgazel

sgazel Misafir

emrah9700 ve Zekeriya Çab bunu beğendi.
  4. Zekeriya Çab

Seviye:
    Süper olmuş bence. Turizm bürosuna gelmeyi düşünüyordum zaten ama en son çare olarak. İlk çare oldunuz teşekkürler. Sayenizde keyifli olacak. İstanbul dan var mı bir istediğiniz?

emrah9700 bunu beğendi.
  5. emrah9700

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    @Zekeriya Çab sağolun, stravada adınızı bıraksanız yeter şimdilik,

@sgazel 'de öyle yapdı geçen hafta buraya geldiğinde; avanosdan paşabağı ayrımına yol bisikletiyle kom ;)

nonsteril bunu beğendi.
  6. Zekeriya Çab

Seviye:
    Ya ben strava hiç kullanmadım ama alayım bir tane paylaşayım. Cyclemeter diye bir başka program kullanıyordum ant+ uyumlu diye.

7. emrah9700

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    @Zekeriya Çab stravayı 2 ay düzenli kullanın sonra bırakamayacaksınız, her istatistiğinizi o sizin yerinize tutuyor..

Zekeriya Çab bunu beğendi.
  8. vraptor

vraptor o1no1/Cyclist

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:

Belli mi olur belki bi Kayseri-Nevşehir turuda biz arkadaşlarla patlatırız ve yüzsüzlük yapıp siz söylemeden sizi buluruz :)

emrah9700 ve Zekeriya Çab bunu beğendi.
  9. Zekeriya Çab

Seviye:
    @emrah9700 an itibarı ile Kapadokya dayım ve çok güzel. Yarın Görüşmek üzere.

10. emrah9700

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
  11. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Aman dostum ürgüp dolaylarına yol bisikleti ile gelme bisikletten soğursun. Anlayamadığım, BM de temsil edilen bütün ülke ve her milletten insanla karşılaşman olası bir kapadokyada neden yollara bir sıcak asfalt dökülmez. Yani şöyle kadife gibi yol yapsan ne olur. Karda öyle aman aman yağmıyor stabilizede ısrarı anlayamıyorum. Hakikaten tüm dünyanın gözünün üstünde olan bir kapadokya bölgesi ki eti budu 100 kmkare bir alan halı ile bile kaplanır istenirse. Tekrar söylüyorum bildik rotaların dışına çıkıp daha önce görülmemiş yerlere ulaşmak istiyorsan yol bisikleti çok yanlış bir seçim olacaktır.

emrah9700 ve khc bunu beğendi.
  12. emrah9700

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    @mehmetsunu bey size katılıyorum, bu konuda şikayetde bulunulabilir, hatda dahada önemlisi yollarda emniyet şeridi yok kıyıya sıfır çizgi çekilmiş, konyada 280km kapadokyada adı bisiklet yolu olan sadece 10km'lik bir bisiklet yolu var, bu konuyla ilgili başbakan, cumhurbaşkanı, nev.valiliği, nev.bel, kültür ve turizm bak. bimer'e tweet atdım ama hiç birinden cevap dahi gelmedi, arabalar bizden yada turistlerden birini haritadan silmeden yapılacağada benzemiyor..

khc ve mehmetsunu bunu beğendi.
  13. vraptor

vraptor o1no1/Cyclist

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Cumartesi günü sabah 4:00 da araç ile yola çıktık amacımız günü güzel değerlendirip Nevşehiri doya doya gezmekti. Araçta halen kış lastiklerinin olması ve nevşehirin mükemmel yollarının birleşimiyle arabada oynamayan vida kalmadı diye umuyorum. Öylesine güzel turistik bir merkezin yolları neden bu denli kötü olur anlamış değilim. Tam hatırlamıyorum nerede olduğunu ama yolun sağ kısmında araç yolarından 20 metre uzaklıkta tek şeritli asfalt bisiklet yollarıda gördüm. Kesinlikle yol bisikletiyle katedilecek yollar değil. Gidilmez değil gidilir ama ummadığınız yerden asfalta yapılmış yamalar lastiklerinizi patlatabilir.
    @emrah9700 Nevşehire plansız geldiğimiz için belkide aynı yoldan 3 kere geçtik zelve- göreme ürgüp gibi yerlere gitmek için. Size ulaşmaya çalıştım ama bu konuyu bulamadım.

Ek olarak Kayseri tarafından Nevşehire gidecek arkadaşlara tavsiyem kesinlikle yeteri kadar suyu yanınızda bulundurun. Yollarda çeşme yok denecek kadar az belki 2 belki 3 ama bu bisikletli için yeterli değil kesinlikle. Nevşehir il sınırına yaklaştığınızda yorucu bir yokuş sizi bekliyor olacak. Gözünüz korkmasın sakın Nevşehir İl sınırı tabelesını gördüğünüz zaman mükemmel bir yokuş inişi sizi bekliyor.(Tum yorgunluğunuzu burda atacaksınız emin olun :) )
    Nevşehirin yollarının kötü olması bisikletle gezilemeyecek anlamı katmasın aman.. Tam bisiklet ile gezmelik yerler. Arabayla gittiğinizde nereye giderseniz orada ya Tur otobüsleri buraya gelecek kaldırın burdan bu arabayı diyorlar ya da elinde fiş ile para kesmek için koşar adımlarla geliyor.

Son olarak bir sorum var :)
    @emrah9700 ucuz su bulmanın taktiği varmıdır ? Ustalık gerektirir mi ? Tüm serveti orda bırakıpmı geliniyor :)

14. Zekeriya Çab

Seviye:
    Net söylüyorum Kapadokya gezmek isteyen günü birlik bir plan yapsın yada Antalya gibi bir yere giderken uğrasın. Hiç bir şekilde harcadığınız paranın karşılığını alamıyorsun. Bodrumda pahalı ama yinede yiyip içip sağlıklı kalıyorsun. Oteller çok kötü çok pis insanı yerli turiste yok gibi davranıyorlar yabancı triste de hayat kadını gibi. Iki tane insan gibi insanla karşılaştım biri Trakyalı biri Erzurumlu bir tane tamamiyle yabancı uyruklu Kil toprak kap işi yapan biriyle alışverişimiz oldu. Yemekler lokantada 3-4 günlük olarak bayat servis ediliyor bu yüzden balon turuna bile gidemedik sonuçta 200 m den yere çakılmak yemekten daha tehlikeli. Doğal yapı büyüleyici ama bir tane insan araki bilaki. 50 plakalı araçlar daha yaya yürüyen üzerine Sürüyor bisiklet intihar. Anadolu insanının olmadığı bir Anadolu toprağı. Köylü kuranzlarının bir araya geldiği ve denetlenemeyen bir trizm cenderesi. Arabasız hiç şansınız yok.

mehmet.ali, mehmetsunu ve vraptor bunu beğendi.
  15. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    upload_2015-5-18_17-0-31.png

Tam işareti koyduğum yerde bir tane çeşme var. Ürgüp veya Avanostan Kayseri istikametine gidecekler Eşek öldüren rampasına çıkmadan önceki son soluklanma ve sular şirketten noktası burası ona göre. Aman dostum o inişe mükemmel deme sonra cinayete sebebiyet vermekten içeri atılırsın benden söylemesi.

vraptor bunu beğendi.
  16. vraptor

vraptor o1no1/Cyclist

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @mehmetsunu kayseri istikametinden giderken karşı taraftamı kalıyor burası ?

17. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Ürgüp-Kayseri yolunun 20 ila 30 ncu km leri arasında takriben.

vraptor bunu beğendi.
  18. vraptor

vraptor o1no1/Cyclist

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ters yöne düştüğü için görememişimdir. Siz Kayseriden- nevşehire hiç bisikletle gittiniz mi ?

19. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Dostum bisikletle bu rotada gitmek köle gemisi amistad ile sonu bilinmeyen bir meçhule yolculuğa çıkmak gibidir. Eski türk masallarında olduğu gibi gidişi var dönüşü yok bir yoldur. Emniyet şeridi sıfır, bariyer nedeniyle kaçış şansın hiç yoktur. Garantili intihar alanıdır. Eğer vicdansız bir tırcıya rast gelmişseniz şoförün sizi öldürmekle birlikte hafifletici sebebler nedeniyle alacağı cezası nerdeyse hiç yoktur. En fazla bisikletli bir deli yola çıkmış, bir kara sevdalı, bir çek mağduru bisiklet üzerinde canına kıymış derler.

MehmetAliB. bunu beğendi.
  20. vraptor

vraptor o1no1/Cyclist

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @mehmetsunu O zaman anayolları eliyoruz.. 3-4 kişi gitme planımız var ama rota çıkaramadık bir türlü. Köylerden geçerek gideceğiz o zaman