Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gora-tex mi? Windstopper mi ?

Konu, 'Giyim' kısmında mhmmt111 tarafından paylaşıldı.

1. mhmmt111

mhmmt111 Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  2. Melih Akdogan

Melih Akdogan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    goretex windstopper görevi görüyor zaten çamurluk olarakta topead defender rx önerebilirim maximum koruma sağlıyor.

3. Mesut ARAM

Mesut ARAM Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Gore tex derim çünkü diğer windstopper ürünler yıkamayla özelliğini kaybedeibliyor.Tecrübelerime dayanarak söylüyorum...

4. Kkazim

Kkazim Forum Bağımlısı

Seviye:
    Yanlışı varsa düzeltin, gore tex su geçirmeyen, wind stopper rüzgar geçirmeyen değil mi?
    Wind stopper ürünün su geçirmeme özelliği olmayabilir, kavramları karıştırmamak lazım..
    Ayrıca hangisini alırsanız alın nefes alan ürün olmasına dikkat etmek lazım.

5. sercanczo

sercanczo Forum Bağımlısı

Seviye:
    Yıkandıkça özelliğini kaybedeb goretextir.Özel deterjanıyla(reproofer) arada bir yıkanmalıdır.Windstopper su geçirmez değildir.Nefes alma özelliğinin windstopper da daha iyi olmasından dolayı ben windstopper öneririm.

6. Melih Akdogan

Melih Akdogan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    goretex 1 cm2 1.4 milyon gözenek içerir buda sadece su buharının geçmesine izin veriri yani rüzgar-su giremez sadece buhar halindeki su molekülü geçebilir.o yüzden windstopper görevi görebilir. tecrube ile sabittir.

7. Koray Uzun

Koray Uzun Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Gore-tex kesinlikle Windstopper görevi görür. Hatta rüzgar kesmede windstopper'dan çok daha başarılıdır. Windstopper'ın polar tabakası da olduğu için bahar aylarında giymek için kalın olabilir. Terletebilir. Ben olsam gore-tex alır soğuk kış günlerinde de içine bir termal içlik daha da soğuk olursa ucuz bir polar giyerdim.

8. MuratHan

MuratHan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Edip Dinçer bunu beğendi.
  9. dalyan öner

dalyan öner Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
  10. Hakan güngör

Hakan güngör Üye

Seviye:
    Bisiklette yeniyim fakat uzun zamandır kayak sporuyla uğraşıyor olmanın tecrübesiyle söyleyebilirim ki gora-tex gerçekten üstün bir teknolojidir. Fakat şunu bilmek gerekiyor, gora-tex her ne kadar bir kumaş türü gibi anılsa da aslında kumaşın patendini elinde bulunduran markadır. Yani üzerinde gora-tex yazmayan ama gora-tex işlevini ve performansnıı- hatta bazen fazlasıyla sunan ürünler vardır. gora-tex hem rüzgarı keser , hem su geçirmez hem de nefes alır. E daha ne olsun :)

Emrah Pektaş bunu beğendi.
  11. Semih_ÇELİK

Semih_ÇELİK Forum Bağımlısı

Seviye:
    benim şahsi fikrim olarak paylasmak isterim. bir çok bisiklet mock,yagmurluk panco ve bu sekilde su geçirmeyen v.s ürünleri inceledim. her ne kadar bisiklet için üretilmiş olsalarda çok soguk havalarda ve ıslandıgında kuruma ve terlenildiğinde kuruma vs. bir çok sıkıntı gördüm. ve bu ürünleri sadece bisiklet için kullanmak zorunda kalıyoruz. bunların yerine normal hayatda da kullanabileceğimiz nikenin vapor wowen serileri cok ince ve cok konforlu olup ruzgara karşı muhteşem direncli oluyorlar ve ıslandıgında en soguk havada bile cok cabuk kuruyor. altınıda istediğiniz kalınlıkla ayarlayıp giyebiliyosunuz kalın değil bunaltıp terletmediği gibi. altını ince giysenizde ruzgarla temas etmediğiniz için üşütmüyor. çok soguk havalarda da altına polarlı polyester ve elestanlı sweatlarından giyyerek en şiddetli sogukları bile bu seklde üşümeksizin atlattım. yagmurluklarıda cok uygun fiyatda ve cebe bile sıgıyor cok ince ama bardakdan boşalırcasına yagan yagmurda bile ciddi bi su geçirme olmuyor. ve uzun yıllar giyiliyor. bu sekilde teknoloji kumaşlarını yumusatıcı kullanmadan yıkatırsanızda daha uzun süre özelliğini yitirmiyor.

Gökhan Ö. bunu beğendi.