Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gör(e)medim Kazası

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında Ersin Yılmaz tarafından paylaşıldı.

1. Ersin Yılmaz

Ersin Yılmaz Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar.Bu ciddi bisiklet kazam ile ikinci başlığım.Bu tip konuları açmamda ki sebep birbirimize örnek emsal taşıması adından.Nitekim çok zaman buradaki kaza haberlerinden çok faydalanmaktayım.

25.08.2016 günü sabahı Kocaeli Çayırova Şekerpınar mevkisinde bisikletimle her gün olduğu gibi işe gitmekteydim.Bu bölge çokça sanayiler barındırmaktadır.Normalde hiç trafik olmayan bu bölge mesai günleri vesilesiyle personel servisi minibüs,tır ve kamyon ağırlıklı bir trafiğe sahiptir.Ek'teki fotoğrafta gördüğünüz üzere o bayırı bisikletimle tırmanmaktayım.Bisikletim mtb,2.20 lastik ve arkada da bagajım var.Yani hızım hem ağırlık hem de bayır olması sebebiyle belirli bir limite kadar.Sağda ki stabilize bir toprak yol var.Yol dediğime bakmayın sonradan gördüğüm oranın yol değil bir restoranın çıkış kısmı.Bu yolun acu da sonuda dönüşlerin yasak olduğu ve ters yöne sokan yollar.

Bu stabilize toprak yolda servis minibüsleri yolu kısaltmak,trafiği atlatmak amaçlı kullanırlar hep.Bende bisikletimle bayırı tırmandığım esnada bekleyen minibüse yaklaşık 30 metre aşağısındaydım.Araç zaten hareket etmedi solumdan başka araç geçti.Bende geçerken o duran servis aracı ani hareket etti ve sağ tampunu bisikletin aynakol kısmına sert şekilde vurdu.Haliyle beni de sola doğru düşürdü.Dışarıdan görseniz kasıtlı vurdu sanırsınız.Düşmenin etkisiyle hemen kalkmadım.Anayol olmaması sebebiyle kask kameramı kapalı tutarım.Hemen aklıma geldi ve açtım.Ayağa kalktığımda bir ağrım sızım yoktu.Servisten inenler ve karşı yönde duran araçlardan inen insanlar epey panikledi.Ben o kadar değildim,soğuk kanlıydım.Sürekli ''iyi misin,konuşsana'' vb söylemler.O an konuşamıyor insan.Kendime geldim herkes sussun şöför kimse o gelsin dedim.65 yaşlarında bir abi.Görmedim seni dedi.Sen haklısın dedi.Bir yandan da taşıdığı firmanın şef/müdür vari bir kişi bana gelip zaten bu ikinci kazası gidince çıkışını verdirteceğim dedi.Böyle bir kaza şekli olamaz dedi.Gerçekten de öyleydi,kasıtlı vurmuş gibi bir sahneydi.

Bende bir şey yoktu ama bisiklette hasar vardı.Ön attrıcı eğildi,dişli eğildi.Teker dönmemekteydi.Zararımı üc beş aşağı düşünüp şöförden talep ettim.Bende o kadar para yok dedi.Bu esnada servisteki o işine son vereceğim diyen kişi kartını verdi.Zararını karşılar,karşılamazsa bizi ara dedi.Ben zarardan ziyade yolda kalmıştım.Beni bisikletle araca aldılar.Önce personeli bıraktı.Şöförle başbaşa kaldık.Gel bir çorba içelim dedi önce.İstemedim.Sonra bir miktar para uzattı çorba iç diye.Sen beni yanlış anladın abi dedim.Sen bunun zararını karşıla çorba da parada istemem dedim.Tuttu mahallesindeki bisikletçide yaptırayım dedi.Gebze'den Ümraniye'ye gittik.Bisikletçi kapalı ulaşamadı.Bir esnafa girdi para aldı.Talep ettiğim meblağ yarısını verdi.Ben daha fazla vakit kaybetmemek için kabül ettim.Beni Gebze ye bırakma teklifimi ''servisim var'' diyerek geri çevirdi.Bende zorla Kartal'a kadar bıraktırdım.Bisikleti kısa sürede tamiratını Kartal'da yaptırdım.Yola koyuldum.Fakat yağmur çoktu ve gitmeme izin vermedi.Hç yapmadığım şeyi yaptım saygınlıkta sabıkası olan 500T hatlı otobüsü durdurdum.Sağolsun aldı ama istemeyerek.Birazda kameramdan çekindi ve aldı.İndiğim noktadan 15 km giderek iş yerime ulaştım.

Bazen insanın başına ne geliyorsa iyilikten geliyor sanırım.Sonradan düşündüm.Bana çarpan kişinin işine son verilmeli mi diye.Evet verilmeli dostlar.Karşındaki insanın iyi niyetli olması yetmiyor.İki çocuk okutuyorum,firmaya haber edersen işime son verirler dedi.Şöför çok dalgın.Bunu beni getirdiği esnalarda da anladım.Başka kazalarda atlattı.Hatta yolda sordum kaç yıllık şöförsün diye.30 senelik dedi.Ama samimi gelmedi bu bana.Şöförlüğüm yok benim,ehliyetim de ama araç kullanırken yaptığı hataların affı olamaz.Çünkü bugün maddi hasarla geçti.Yarın başkasının canından olmayacağı ne malum!

İlgili yolu otopark maksatlı kullandıran restorana gittim.Yetkili yoktu.Garson kişiye bu yolun hatalı olduğunu kapattıracağımı söyledim ve bir daha geleceğimi belirterek oradan ayrıldım.Yolu Emniyet Genel Müdürlüğü'ne ilettim.Sonucu bekleyeceğim.Sonuç gelmedikçe mücadele edeceğim.Çünkü bu sabah yine orada ters yöne girenler devam ediyordu.

Ekli Dosyalar:

• kz1.jpg
      kz1.jpg
      Boyut:
      93,9 KB
      Okunma:
      277
    • kz2.png
      kz2.png
      Boyut:
      816,5 KB
      Okunma:
      276
    • kz3.jpg
      kz3.jpg
      Boyut:
      58,5 KB
      Okunma:
      269
    Bozkırlı ve mariokaldato bunu beğendi.
  2. mariokaldato

mariokaldato Özlem, Yün don ve epılpay

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Cok gecmis olsun

3. citk60

citk60 Üye

Adı:
    Emre Çıtak
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Geçmiş olsun...

4. Ömer Murat

Ömer Murat Onursal Üye

Seviye:
    @Ersin Yılmaz Geçmiş olsun, en azından maddi hasarla atlatılan bir kaza, cana gelecek mala gelsin. Hakkınızı da sonuna kadar arayın bence, siz iyi niyetli yaklaştıkça insanlar bunu suistimal ediyorlar maalesef, görmedimle, duymadımla olmuyor bu işler. Amcanın ki belki bir anlık dalgınlıktır ama gördüğümüz kadarıyla daha önceden de vukuatı var, bu yüzden peşine düşün bence iş yerinin de.

5. nevzatsercanoktay

nevzatsercanoktay Kıdemli Üye

Adı:
    Nevzat Sercan OKTAY
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Çok büyük geçmiş olsun hocam

6. teefy

teefy Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Geçmiş olsun bir kaç gün önce aynı bahsettiginiz gibi bir yolda bende sorun yaşadım ters serite girip evinin önüne park edecek adam bende süratliydim orta şerite attım kendimi geçene kadar kornaya bastım artık boş yollarda ve saatlerde trafikten daha dikkatli gidiyorum neyin nerden gelicegi belli olmuyor.

7. kaskreis

kaskreis Forum Bağımlısı

Adı:
    Ulaş
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Geçmiş olsun hocam, yanlarından geçerken hep mesafe bırakmalı,kapı da açabilirler.
    Birkaç gün önce benim de önüme bir jip kırdı,ellerim frende olmasa uçmuştum, birde yüzüme dik dik bakıyor sanki ben suçluymuşum gibi.

8. Atilla G.

Atilla G. Fırtına Getiren

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Geçmiş olsun inşallah bir daha böyle bir kaza yaşamazsınız. İşten çıkarılma mevzusuna gelince sizinle aynı fikirdeyim. İnsan hayatı bu kadar ucuz değil bence. Altmışbeş yaşında bir insanın hala servis şoförlüğü yapması mı bir sorun, o adamı böyle çalışmaya zorlayan sistem mi bir sorun, bu yaşında o adamı işe alanlar mı bir sorun, fotoğraftaki yollara uyarı tabelası veya ışık sistemiyle desteklemeyenler mi bir sorun bilemedim. Her şey sorun bence. Kendinize dikkat edin, sağlıcakla kalın.

9. Candan Biberci

Candan Biberci GökBörü

Adı:
    Candan Biberci
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    @Ersin Yılmaz
    Büyük geçmiş olsun..
    Bende hergün sizin gibi işe bisikletle gitmekteyim ve yıllardır gördüğüm sanayi bölgelerinde trafik kurallarının tümünün yok sayılması.
    Tüm servis çeken arkadaşlara demiyorum ama geneli sanayi bölgesinde bisiklet görünce senin burda ne işin var gibisine daha bir agresif oluyorlar..
    Size çarpan şöför 65 yaşındaysa SRC belgesine sahip olamaz çünkü toplu taşıma,servis ve nakliyede yaş sınırı 63 tür Sağlık bakanlığına göre 63 ten sonra refleks,görme gibi durumlarda azalma oluyor bu sebeple yasal yaşın üzerinde personel taşıyıcılığı yapılmış oluyor buda bilginize.

10. Ahmet Fidancı

Ahmet Fidancı Extrem Yol Grubu - Extrem Dağ Grubu - İZMİR

Adı:
    Ahmet Fidancı
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @mariokaldato avatarın harika :D Le Cola candır ;)
    Bu tür kazalarda mutlaka ilk işiniz fotoğraflamak olsun. Size en ufak bir temas olmuşsa kendinizi iyi hissetmediğinizi söyleyip polis çağırın. Hatta hastaneye ulaşım için ambulans. Saatler sonra iç kanamadan rahatsızlık ortaya çıkarsa çok geç olabilir.
    Geçmiş olsun. Peşini bırakma ve bisiklet masrafını da kesinlikle al.

11. xxxxxxxxxxxxxxxx

xxxxxxxxxxxxxxxx Forum Bağımlısı

Seviye:
    Çok geçmiş olsun. Allah şifa versin. Çok şükür ki sadece maddi hasarla atlatmışsınız.

12. salih.polat

salih.polat Piskiletçi

Adı:
    Salih POLAT
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Geçmiş olsun ben bu konularda biraz yufka yürekliyim yok gerek yok işine son verilmesin derdim ama malesef ki verilmesi gerekiyor yani anlattığınıza göre tabi resimdeki yolunda kazaya müsait olduğu açık ama anlattığınız gibi eğer sürekli benzer hatalar varsa ders olması lazım

13. Makula 06

Makula 06 Üye

Adı:
    Ugur gurlevik
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Gecmis olsun ulkemizde "okumuş insanin şerrinden Allah korusun "diyen bir zihniyet var. Ayni sey bisikletli icinde gecerli sevilmiyoruz boyle oluncada saygida gormuyoruz..

14. aydın tuzersoy

aydın tuzersoy Aktif Üye

Adı:
    aydın
    Seviye:
    gecmiş olsun zaten 60 yas uzeri insanlar gorme sorunu yasıyo genelde. o yaslarda arac kullanmak tehlikeli....

15. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi Culebrist

Adı:
    Tolga Çelebi
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Öncelikle geçmiş olsun. İşine son verip vermeme olayına siz karışmayın,firma gerekli görürse zaten işine son verecektir.

16. Ahmetkhrmn

Ahmetkhrmn Üye

Adı:
    Ahmet Kahraman
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun. İşin ucunu bırakmayın derim.

17. sherlock

sherlock Üye

Adı:
    İbrahim Kalkan
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun.

18. zlatan_1903

zlatan_1903 Forum Bağımlısı

Adı:
    İsa
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    ÇOK geçmiş olsun hakkınızı arayın bırakmayın peşini

19. Bozkırlı

Bozkırlı Üye

Adı:
    Serdar GÖK
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Öncelikle büyük geçmiş. Arkadaşların da dediği gibi en azından maddi hasarlı bir kaza.

Şoförün işten çıkarılma meselesine gelirsek; herkes her işi yapacak diye bir şey yok. Belli ki refleksleri ve dikkati bu iş için uygun değil. Üç çocuk okutuyorsa o zaman başka bir işe bakacak. Servis şoförlüğü gibi sıklıkla yollarda olacağı, büyük araç (minibüs vs) kullanması gerekecek ve bu işi de belli zaman diliminde gerçekleştirmek zorunda olduğu işler yapmayacak.

20. Duygu Topuz

Duygu Topuz Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Çok geçmiş olsun.