GoPro Hero 4 Black !

İ.Deniz

Daimi Üye
Tepki
47
Bisiklet
Sedona
@Edip Dinçer
Bence de daha mantıklı öyle bi durumda Türkiye'den almak.

Scudo

Çağrı Soylu

Forum Bağımlısı
Tepki
686
Bisiklet
Focus
@Edip Dinçer

Evet bu benim de dikkatimi çekmişti. Biraz önce amazonla konuştum. İşlem söyle sürüyor. Amazon bu import fees deposit'i sizden alıyor. Ürünü yolladıktan sonra bizim gümrük vergilendirmeyi amazon'a yapıyor. Burada çıkan ücreti sizin ödediğiniz depozitodan çıkartıyor ve kalanı size geri iade ediyor.
Yani bir bakıma kendilerini güvence altına alıyorlar. Ufak bir hesap yaptım burada çıkan ücret tam 150 dolar fazla. Demek ki ne olur ne olmaz diye böyle bir sisteme gitmişler. Çok da mantıklı bence.

Yani @İ.Deniz amazon.com'dan alırsanız daha ucuza gelir gibi.

Konuşmanın tamamı şu şekilde

Me:About import fees deposit. Why is it more than twice as much of regular tax?
Aakash:Hello, my name is Aakash. I'm here to help you today.
Me:Hello Aakash.
I was wondering why the import fees deposit is so high. Take GoPro Hero 4 Black camera for example. The item is 499 USD
The tax I would pay for this under normal conditions in my country is 18%. Which should sum up 588$ and with the 20$ shipping all cost should be less than 610$
However with the import fees deposit I am asked to pay 758,66$ for this item
What is the 150$ difference for?
Hello?
Are you there Aakash?
Aakash:cagri I am really sorry import fees is charged by the custom of your country not by us.
Me:No see there is the mistake. The customs charge 18% for this.
You should have something wrong somewhere
So are adding up an incredible 45% over the price
*You are
Aakash:I am really sorry but if the actual import fees is less then the import fees you are charged for we will issue the refund for that.
Me:How can I document this to you?
To ask for a refund
What would you accept as a proof? :)
Aakash:Whenever the actual import fee deposit collected is less than we estimated, we'll issue a refund for the difference.
We'll send you an e-mail once the refund is processed. Keep in mind that the process takes 60 days from the shipment date.
Me:So after you send the item the customs actually charge you for the tax
And if that is less than what I pay for the import fees deposit
You refund the remaining
Did I get it right?
Aakash:Yes that is correct
Me:Thank you very much Aakash. Another perfect example of how a customer support should be! Never disappointed with Amazon!
I wish you a good day.
Aakash:You’re welcome. Is there anything else I can help you with today?
Me:Nothing else
Thank you very much
Bye bye
Aakash:You're welcome. Thank you for contacting Amazon. We hope to see you again. Have a great time.To close this window, please click the "end chat" link.
Bye
:)

• Beğen
Tepkiler: aeneskral

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
@Çağrı Soylu
Vay be... İlginçmiş..
O kadar uğraşmaktansa, vergiyi Türkiye'de vermeyi tercih ederim açıkçası :)

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
@Çağrı Soylu Demiş ya 60 güne kadar uzayabilir. Kesin bir de arada "Yok o banka şu kadar komisyon aldı", "Yok bilmem ne ücreti adı altında şu kadar kesiyoruz" falan derler :), insanı çileden çıkarırlar :).

Çağrı Soylu

Forum Bağımlısı
Tepki
686
Bisiklet
Focus
@Edip Dinçer Amazon'dan hiç beklemem öyle bir şey açıkçası. Adamlar şimdiye kadar ne istediysem yaptılar hiç sorun çıkartmadılar :) Bir kere 5 ayrı yerden gelecek ürünü 2 gün içerisinde Amerika'da bir adrese gönderebilir misiniz dedim ki normal kargo seçmiştim 5 gün müydü neydi süresi. Ertesi gün öğlen olmadan hallettiler.

• Beğen
Tepkiler: Edip D.

İ.Deniz

Daimi Üye
Tepki
47
Bisiklet
Sedona
@Edip Dinçer
Ürünü almak için sepete ekledim adres vs. her şeyi yaptım ama oraya gönderemiyoruz dediler. Ne yapmam gerek acaba. Ayrıca vergi de eklenmedi fiyata :/

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
@İ.Deniz

Zaten Amazon, genelde, kitap ve cd dışındaki ürünleri Türkiye'ye göndermiyor.
Çok nadiren 1-2 ürüne denk geldim öyle yolladıkları... Yapılacak bir şey yok maalesef :)

Çağrı Soylu

Forum Bağımlısı
Tepki
686
Bisiklet
Focus
@Edip Dinçer @İ.Deniz
Ben sipariş verme aşamasına kadar gelebiliyorum. İlk koyduğum resmin altında Sipariş Ver butanu var :) Bence online destek ile görüşün. Ürün sayfasında gönderilmeyecekse "This item does not ship to "şehir" " diye yazıyor.

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
@Çağrı Soylu
Denedim ben de,

Şu ürün için;
(link)

Şu mesajı alıyorum ödeme ekranında;
Sorry, this item can't be shipped to your selected address. (link). You may either change the shipping address or delete the item from your order.

ouzoo

Aktif Üye
Tepki
75
İsim
Oğuzhan
Bisiklet
Sedona
Hero 4 silver ve Sonu AS100V kullanmış biri olarak gönül rahatlığıyla Sony diyebilirim. Carl Zeiss lens, bionz x işlemci, aerodinami, gps üzerinden detaylı veri ve harita takibi, düşük ışık'ta yüksek grain performansı, bileğe bağlanabilen ve 4-5 adet kamera kontrolünü sağlayan uzaktan kumandası vs.. Yazılı donanım ve sistemsel performans açısından black'ten açık ara önde. Youtube'da 10'larca karşılaştırmalar mevcut, incelemenizi tavsiye ederim.

Çağrı Soylu

Forum Bağımlısı
Tepki
686
Bisiklet
Focus
@Edip Dinçer neden onu deniyorsun ki :) amazon'un sattığını denesene bunu Photo4less diye bir yer satıyor. Zaten ürün sayfasında da yazıyor does not ship diye.

Amazon'un sattığının linki şu
(link)

Bunu alabilirsiniz. Extreme harici bundle'lardan herhangi birini seçince de fiyatı değişmiyor.

upload_2015-2-27_13-40-46.png

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
@Çağrı Soylu
Aslında alacağımdan değil, öyle merak etmiştim :):)
Evet onu yolluyorlarmış :).

İ.Deniz

Daimi Üye
Tepki
47
Bisiklet
Sedona
@ouzoo
Youtube dan ne kadar izlesekte bi kullanıcının yorumu daha önemli bence. Silver ile as100v arasında kaldım ve goruntu kalitesi silverı daha iyi gibi sizce nasıl? Tabii ki kağıt ustunde daha iyi sony

ouzoo

Aktif Üye
Tepki
75
İsim
Oğuzhan
Bisiklet
Sedona
@İ.Deniz

Görüntü kalitesi olarak ta Sony açık ara önde. Kullandıktan sonra "kafamızın karışmasının tek sebebi Go Pro'nun popüleritesiymiş" diyebiliyorum :) Algısal örneklemek gerekirse; kağıt mendil'e selpak demek gibi :)

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
@Çağrı Soylu
@Edip Dinçer

Gümrük vergisi Avrupa Birliği (Gümrük Birliği) dışından gelen ürünler için %18 değil, %20.
Sadece vergiyi ödetip ilave masraf çıkartmayacaklarsa çok güzel bir sistem bence.

Çağrı Soylu

Forum Bağımlısı
Tepki
686
Bisiklet
Focus
Sony vs GoPro konusuna gelirsek
Ben Sony satın aldım. Aynı fiyatlardaki Sony ve GoPro'da Sony daha iyi. Ancak şu anda ön siparişi alınıyor olsa bile satışta olan 4K çekim yapabilen bir Sony yok. Bu bakımdan GoPro'yu yakalayamıyor. Ben şu anda alıyor olsam GoPro Hero 3 Silver alırım.
Sony'nin görüntü sabitlemesi GoPro'dan daha iyi ama Sony kameramın sözde 60m su geçirmez kabının 20 metrede su almasından dolayı mikrofonu bozuldu. Tamir etmeye çalışırken de pinlerinden kırıldı elimde kaldı mikrofon. Artık sadece harici mikrofon ile ses kaydedebiliyorum.
GoPro'nun bir avantajı da her türlü "yan sanayi" aksesuarının olması. Sony'de bu çok daha kısıtlı.
Ancak GoPro'larda GPS yok. Gerçi eğer başka bir GPS cihazınız varsa Garmin'in video editleme programı ile yine GPS varmış gibi video üzerine hızınızı yolunuzu vs koyabiliyorsunuz.

İ.Deniz

Daimi Üye
Tepki
47
Bisiklet
Sedona
@Çağrı Soylu
Pazar günü çıkıyor yeni 4K olanı Sony'nin. O çıksın karşılaştırma videolarından kararımı veririm artık. Geçmiş olsun bu arada. Garantinin karşılaması gerek bence.