Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Google Play Store açılmıyor.

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Eray Geçay tarafından paylaşıldı.

1. Eray Geçay

Eray Geçay Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar samsung galaxy note 2 imde google play store hata bile vermeden hiç açılmıyor. Çeşitli forum sitelerinden okuduğum kadarıyla önce play store un ön belleğini silip telefonu tekrar başlattım olmadı, sonra güncellemeleri sildim denedim yine olmadı wi-fi ile denedim yine olmadı, pili çıkartıp taktım yine olmadı. Ne yapmalıyım lütfen yardım edin :7:

2. Osman Selman

Osman Selman Kıdemli Üye

Seviye:
    sürüm güncellemeyi dene istersen, düzelir muhtemelen.

peki pc üzerinden play store a girip uygulama indirmek istediğinde telefon da hareketlilik oluyor mu ?

3. kutay oner

kutay oner Yeni Üye

Seviye:
    iphone 5 al

Caner B. bunu beğendi.
  4. Eray Geçay

Eray Geçay Kıdemli Üye

Seviye:
    ios - android tartışmasına girmek istemiyorum! pc üstünden denediğimde de uygulama inmedi bilmiyorum belki beklersem düzelir. Sürüm güncellemeyi nereden yspacağım ?

Tolga Günsezer bunu beğendi.
  5. Eray Geçay

Eray Geçay Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar sorunu çözdüm eğer ileride telefonunuz "com.google.process.gapps" diye bir hata verirse tek yapmanız gereken ayarlar > uygulama yöneticisi > hepsi > seçenekler > uygulama ayarlarını sıfırla sonra telefonu yeniden başlatıyoruz.İşlem tamam. Önbelleği cartı curtu silmeye gerek yok.

cüneyt inceoğlu bunu beğendi.
  6. Osman Selman

Osman Selman Kıdemli Üye

Seviye:
    sürüm güncelleme çok basit, gerekli dosyayı indirip "odin" programı üzerinden güncelleyebilirsin. sorunu çözdüysen problem yok :)

7. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arkadaşlar selamlar benim ufak bir sorunum var yeni konu açmak yerine buradan yazmayı daha uygun gördüm. Bugün durup dururken telefonuma bir haller oldu. Sony Xperia Sola kullanıyorum, Android işletim sistemli. Telefondan arama yapacağım zaman numarayı hiç çevirmeden direkman çağrı bitti diyerek kapatıyordu. Bu daha öncede başıma gelmişti ve telefonu kapatıp açtığımda düzeliyordu. Telefonu kapatıp açtım, bu kez sim kartı tanımamış gibi Hizmet Dışı uyarısı verdi. Telefon hiç çekmiyordu. Bikaç kez kapatıp açmayı denedim, kablosuz ve ağ ayarlarından mobil şebeke ayarlarını yeniden yapmayı denedim fakat nafile, sinyal var olarak göstermesine rağmen yine arama vs yapamıyorum. Sorun acaba telefonda mı yoksa sim kartta mı diye arkadaşımın sim kartını kendi telefonuma taktım fakat yine aynı sorun. İşin garibi benim sim kartı arkadaşımın telefonuna taktığımda o telefonda da aynı sorunu yaşadım fakat bir süre sonra kendiliğinden çözüldü. Sim kartı yeniden kendi telefonuma taktım ve bende de sorun çözülmüş olarak gözüktü. Mobil Şebekelerden Avea 2G'ye bağlanınca sıkıntı yoktu fakat Avea 3G'ye bağlanınca yine hizmet yok hatası aldım. Avea bayiisinde bazı ayarları sıfırladılar, bu sorun düzeldi. Bende daha önceki aşamalarda telefonu fabrika ayarlarına döndürmüştüm fakat o da kâr etmedi. Fakat şimdi daha enteresan bir sorun ortaya çıktı. Telefonun internetini kullanarak Tarayıcıdan internet sitelerini gezebiliyorum fakat Wi-Fi dışı Google Play Store'a bağlanamıyorum, ayrıca Whatsapp uygulamasından mesaj alışverişi yapamıyorum. Bilgisi olanlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim, elim kolum bağlanmış gibi hissediyorum resmen :)

Edit: Uzun uğraşlar sonucunda sorunu çözdüm arkadaşlar. APN'lerde sadece Wap gözüküyordu ve Wap'tan Google Play'e girmiyor, Whatsapp mesajlaşmasına izin vermiyor. Manuel olarak yeni APN ekledim ve sorun çözüldü.

8. sukruayaz

sukruayaz Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Bu işlemi yapıyorum ama 1 2 gün sonra tekrar aynı sorun s 3 yaşıyorum bu sorunu

9. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    bende not 2 kullanıcısıyım ve aynı sorun bende de vardı. En sonunda fabrika ayarlarına geri döndürdüm telefonu ve düzeldi. Tabi ne varsa silindi onu unutmuşum :(

10. Eray Geçay

Eray Geçay Kıdemli Üye

Seviye:
    Telefonunuz rootlu ise titanium backup ile yedek alıp sonra fabrika ayarlarına dönün ardından yedeği tekrar yükleyin, sonra unroot yapın eskisi gibi kullanmaya devam edin. Root için framaroot adlı programı kullanın sorunsuz root işlemini gerçekleştirir.

11. SerkanNamazcı

SerkanNamazcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bende'de oldu sorun..
    S3 mini var..
    hata verdi acılmıyordu..
    Fabrika ayarlarına geri döndürdüm..
    Düzeldi.

12. Bahadır Ulusoy

Bahadır Ulusoy Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bende sony ericson xperia neo v var acılıyor hiç bir sorun yok

13. Rahim

Rahim Misafir

Yeniden rootu aç ve google playa gir eminim çalişicak ben öyle yaptim çalişiyor. Ne olursa olsun root programini silme yine de çalişmaz.