Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

google kapanma tehlikesinde!!!

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında yaminkutlu tarafından paylaşıldı.

1. yaminkutlu

yaminkutlu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Türkiye’de erişimi yasaklanan paylaşım sitesi youtube’un ardından, Atatürk’ün kişilik haklarına ve manevi şahsiyetine ağır hakaretler içerdiği öne sürülen bir site nedeniyle arama motoru Google da kapanma tehlikesiyle karşı karşıya....

Atatürk’e ağır hakaret
    Atatürkçü Düşünce Derneği, Google’da “Kemalizmin karın ağrısı” yazılarak ulaşılan sitede, Atatürk’e ağır hakaretler içeren ifadelerin yer aldığı gerekçesiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Bürosu’na suç duyurusunda bulundu.
    Arama motoru yöneticilerinin cezalandırılması ve Google’ın Türkiye’de erişime kapatılması istenen dilekçede, “Kemalizmin karın ağrısı” yazılarak ulaşılabilen sites.google.com/site/kemalizminkarinagrisi sitesindeki ana başlıklarda, Türkiye’nin kurucusu Atatürk’e kişilik hakları dahil, her alanda hakaret edildiği kaydedildi.
    Söz konusu yayınların kimler tarafından siteye konulduğunun tespit edilemediği belirtilen dilekçede, “Ancak sayfanın sonuna sitenin google tarafından desteklendiği yazılmıştır. Atatürk’ü Koruma Kanunu başta olmak üzere, TCK ve ilgili maddelere aykırı olarak yayın yapan sitenin sorumlularının tespit edilerek, cezalandırılması ve bu sitenin de acilen yayınlarının durdurulması ve kapatılmasını talep ediyoruz” denildi.
    Paylaşım sitesi “youtube”a erişim de, Atatürk’e hakaret içeren görüntüler bulunduğu gerekçesiyle süresiz olarak yasaklanmıştı. Ankara Basın Savcılığı, Atatürk’e hakaret içeren görüntülerin sadece Türkiye veri tabanında kaldırıldığı gerekçesiyle erişime izin vermemişti.

2. bislet

bislet Kıdemli Üye

Seviye:
    Kapa kapa nereye kadar,biraz aklı başında olmak lazım.Adamların kültürü kendi peygamberleriyle bile dalga geçmeye müsade verirken başka bir dinin peygamberiyle yaptıkları karikatürlere ömür billah engel olmak mümkün değil.

3. ErkaL

ErkaL Bisikletkolik

Seviye:
    bende google.co.uk yada başka uzantılı adresinden girerim cok sacma :)

Doruk Atay bunu beğendi.
  4. zafersidal

zafersidal Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    facebook'u da kapatırlar yakında:D

5. Barış Kılınç

Barış Kılınç Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bu kapatmalar da kesmeyince, pılı pırtıyı toplayıp uzayda yaşamaya gideceğiz.

Onur Kahraman bunu beğendi.
  6. C.Ateş

C.Ateş Aktif Üye

Seviye:
    İnterneti tamamiyle kesinde sizde kurtulun bizde:)

7. VolkanÖzcan

VolkanÖzcan Forum Demirbaşı

Seviye:
    "bana dokunmayan yilan bir yasasin" zihniyetinin, destekcileri forumda da goruluyor. Bu arkadaslarin olasi durumlardaki tepkileri buyuk ihtimalle:

"x ulkesi Turkiyeye biyolojik zehirli gaz saldi!!"
    "olsuuuuun, bende gaz maskesi vaaaaar kiiiii" (neredeyse kendini ozel hissetmekten havaya girmis)
    Seklinde olur.

Forumda siyaset yasak. Siyaset, farkli goruslerin bulundugu bir platformdur. Asagiya yazdiklarima kimse karsi cikmayacagindan, siyaset alanina girmez.

Canim kardesim, sozlukte fasizm diye bir kelime var hani... Genelde hakaret olarak kullanilir. Anlami: "istedigi gibi olmayana tahammulsuzluk" Bak mesela, hitler fasistti. Bak mesela, "ya sev ya terket" diyenler fasistti. Fasizmi sevmeyiz kardesim, hic bir zaman fasist bir davranis, devleti ileri goturmedi. Fasizm, insan haklarina aykirilik, insan ogluna hakarettir. Fasistler zaman zaman guclendiler. Neden biliyor musun? "bana dokunmayan yilan bin yasasin" zihniyetinden. Bak mesala, hatirlarsin, az once hitleri fasistlere ornek verdik. Belki duymussundur, nazi doneminde yazilmis unlu bir not var.

"onxe sosyalistleri topladilar, sesimi cikarmadim, cunku Ben sosyalist degildim. Sonra sendikacilari topladilar, sesimi cikarmadim cunku sendikaci degildim. Sonra yahudileri topladilar, sesimi cikarmadim, cunku yahudi degildim. Sonra beni almaya geldiler, benim icin sesini cikaracak kimse kalmamisti."

Uzun sozun kisasi kardesim; birlik olmalisin, destek olmalisin. Ortacagdan kalan kafalar, lambdayi kapatmak istediklerinde, escinsel olmasan bile, lambdaci olacaksin. Yoksa seni de kapatirlar. Bi ulemaya sorarlar, seni alirlar. Sonra ulemayi bile alirlar. Ateizm.org'un kapanmasina ses cikarmazsan, youtubeunu alirlar. Hala ses cikarmaz, "Ben giriyorum aga" dersen, daha fazlasini alirlar.

Ne demis atalarimiz, susma, sustukca sira sana gelecek! :)

Ali AKTAŞ bunu beğendi.
  8. Ogez

Ogez Kıdemli Üye

Seviye:
    Çok saçma bir uygulama.Google'ın Türkiye'de değil tüm dünyada kapanması başarı olur Türkiye'de değil.Biz kendi kendimizi kısıtlayarak onlara ne tür bir ceza verebilirizki.Bizim vatandaşlarımız aynısını yapsın bizde ona girelim.Ancak öyle birlik olur.Biz parasını kat kat ödediğimiz birşeyde başka biri Kemalizm'i kötüledi diye google da bunu görmedi diye ceza alamayız.Youtube de öyle gitti.Adamın biri video koydu youtube görmedi sonra youtube Türkiye' de yasak hale geldi.Peki ne oldu?O Adamlar hala Atatürk'e hakaret eden videolar koyuyorlar.Birşeymi değişti?Hayır.Kim etkilendi?Biz.Bu saçmamıdır?Saçmadır.Koskoca Türk devleti'nin yaptığı işlere bakın.Mantıklımı?Çoğu Türk'te yabancı kişilerin atalarını taş yağmuruna tutuyorlar.Çoğu topluluğa hakaret ediyor.Bizim cezamız ne olucak peki?

Ali AKTAŞ ve cruphasulie bunu beğendi.
  9. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    www. ile başlayan herşeyi yasaklayalım, meşalelerimizi ve deri kıyafetlerimizi giyelim, yeteri kadar mağara da buluruz Ihlara vadisinde, bisiklet parçalarını da avlanmak için kullanırız :) :) :)

cruphasulie ve Ogez bunu beğendi.
  10. Tufan Yuzseven

Tufan Yuzseven Forum Demirbaşı

Seviye:
    bu gibi hakareteren siteleri türkiyeye kapatmak, kafayı kuma gömüp etrafta olan biteni görmemek demek.
    yasakladın türkiyeye, eee ne oldu?
    türkler bunları görmedi ama dünya bahsedilen şeylerle çalkalanıyor.
    sitenin türkiyeye kapatılmasını sağlayanlar da kına yakarlar o zaman,
    ''biz görmüyoruz ya ne olursa olsun...''derler

hee kaldıki hiçbir sitenin tamamen kapatılmadan kullanımına engel olamazsın.
    1 dakika içinde tüm yasaklı sitelere ulaşılabilindi gerçeği ortadayken bu ne perhiz bu ne lahana turşusu derler adama....

11. grungemre

grungemre Üye

Seviye:
    ''matbaa gavur icadıdır!'' diyen mantığın 2009 daki hali olsa gerek.. elbette bir arama motorunda ya da büyük iletişim sitesinde cahiller, hainler ya da kendini bilmezler olacaktır.. aklı başında olan insan zaten bu sayfalara girmez. merak edip girse bile tepkisi zaten bellidir... 'kurunun yanında yaşta yansın' değil bu olay, uyanın!. özgürlüğümüz elimizden alınıyor!! Anlamıyorum, Bağımsızlık savaşı gibi yüce bir zaferi yaşamış soyun torunları değilmiyiz?!!(biliyorum! aramızda bu savaş nasıl kazanıldı bilmeyenler var..).. Nasıl aramıza bu kadar şeyh ül İslam torunları kaynadı! neden insanlar çıkarları için ya da 2 kuruş daha fazla kazanayım diyerek haklarını satıyor!. fakirlik nedir peki? hakkını satıp trilyonlarınız olsa ne işe yarar peki! belki bir süre refah içinde yaşarsınız fakat bu refah uzun sürmez.. Şu yazıyı yazarken içeri alırlarmı acaba diye düşünüyorum ! artık gerisini düşünün.. Atalarımız, köle olmak için kazanmadı bu kutsal toprakları! Onlar sayesinde sömürge olmadınız. Onlar sayesinde özgürüz!. İnsanlar keşke biraz kitap okusa, geçmiş bilgileri liseden ibaret olmasa.. Din bilgileri yozlaştırılıp insanlara ulaşmasa keşke!. Keşke anlamını bilmeden dua eden insanlar ne yaptığının farkına varsa.. Keşke öğrenmek istese insanlar doğruyu. Keşke bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmasalar.. (keşke, düşünce özgürlüğüm elimden alınmasa!!!!!!), Keşke Atatürk yeniden hayata gelse!, insanlara yol gösterse!...

Ogez ve ErkaL bunu beğendi.
  12. Ali AKTAŞ

Ali AKTAŞ Forum Bağımlısı

Seviye:
    Şu da olabilir o siteyi yapanlar ile kapatanlar arasında bi bağ olabilir mesela, istedikleri şekilde yönlendirmek için, alın size bahane :)

13. gurol

gurol Onursal Üye

Seviye:
    Volkan, bu sözün kim tarafından, ne zaman ve ne şartlar altında söylendiğini gerçekten biliyor musun?

Yada şunu sorarak başlayayım; "Atasözü" ne demektir?

14. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Aramızda halen bu tip insanlar olmasına rağmen son sürat ilerleyen dünyamızın çok acı bazı gerçekleri de yok değil :). Herzaman derim Internet "dolayısı ile bilgi paylaşımı" insanlığın gelişimine hizmet eden en büyük araç oldu diye. Bu kadar büyük bir gücü, internet backbone'un temellerine sahip ABD bile istese tam olarak kapatamaz, yasaklayamaz. Bizimkiler bir 100 yıl geriden geliyor galiba :D :D Aslında bir yandan iyide yapıyorlar, bilgisayar kullanıcılarını bu sanal duvarları aşmaya yönlendiriyorlar. Güzel egzersiz oluyor arada bir böyle şeyler lazım, hayat çok monoton olurdu yoksa :D

15. Ogez

Ogez Kıdemli Üye

Seviye:
    raven1442.Ancak bu kadar güzel eleştiri olurdu galiba:):)

16. 42FY

42FY Kıdemli Üye

Seviye:
    google 'ın kapanma ihtimalini bile düşünemiyorum.herhalde hayat felç olurdu.