Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Google Earth'de GEOMETRİLERİ PLOTLARA ÇEVİRİM ve MESAFE ÖLÇÜMÜ

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında omurkadir tarafından paylaşıldı.

1. omurkadir

omurkadir Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar siz de benim gibi google earth'den path veya polygon olarak çizdiğimiz geometrilerin uzunluklarını öğrenmek istiyorsanız bunu programdan direkt öğrenme şansımız yok.Ruler aracını kullanarak ölçülebiliyor ancak uzunca çizdiğimiz bir rotanın üstünden tekrar ruler çekmek saçma ve vakit alıyor.İnternetten bununla ilgili bir sayfa buldum,sayfada "Geometrilerinizin uzunluk değerleri:" kısmına google earth'deki path imizi program içinden kopyalayıp,o kısma yapıştırıyoruz.hesapla ya bastığımızda sektör sektör uzunluklar gelecektir.Ve toplam uzunluk da gelecektir.
    http://www.emaltd.net/google/gec/utilities/index.asp?l=tr

Ayrıca google earth'de bisiklet tur-gezileriniz için güzergah belirlerken terrain modunu "layers" dan açmanızı,enlem-boylamı derece dakika saniye cinsinden,elevation yani yüksekliği metre cinsinden alırsanız yorumlamanız kolay olur.Terrain modu açılınca mouse'un tekerleri basık tutularak dağların arasında gezinebilir,elevationdan yaklaşık yüksekliğini öğrenebilirsiniz.

Benim güncel olarak kullandığım şeyleri sizlerle paylaşayım dedim.Hepinize planlı,iyi pedallamalar...
    Ömür

Soner Sarihan, Murat CER ve KemalBaloglu bunu beğendi.
  2. omurkadir

omurkadir Kıdemli Üye

Seviye:
    sizin google earth püfleriniz var mı?varsa paylaşalım arkadaşlar...

3. Ali AKTAŞ

Ali AKTAŞ Forum Bağımlısı

Seviye:
  4. Kkazim

Kkazim Forum Bağımlısı

Seviye:
    Google earth veya yardımcı programlar ile çizilen rotanın mesafe yükseklik grafiğinin nasıl elde edileceğini birisi anlatırsa sevinirim..

5. omurkadir

omurkadir Kıdemli Üye

Seviye:
    Resmi olmayan eklentilerdendi kasıtım.Kullanma kılavuzunu inceledim zaten arkadaşım.

Verdiğim bilgi kullanma kılavuzunda yazmıyor ayrıca.Biraz dikkat.