Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Google 'bize logo yaptı'

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Murat EVGİN tarafından paylaşıldı.

1. Murat EVGİN

Murat EVGİN Bisikletkolik

Seviye:

Google Türkiye'nin ana sayfası www.google.com.tr'de ilk defa 23 Nisan'da Türkiye için özel bir özel tasarımlı logo yayınlanacak. Google Türkiye ana sayfası logosunun yerine, Türk çocuklarının 23 Nisan'ını ve Ulusal Egemenlik bayramını kutlayan özel tasarımlı bir logo kullanılacak.

23 Nisan Doodle'ı Çocuklar'ın Günü olarak da bilinen Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın ruhunu ve özelliğini yansıtacak şekilde tasarlandı. Bu özel günde çocuklar tüm ülkede önemli makamları bir günlüğüne de olsa devralarak, eğitim ve çevre çalışmalarının geliştirilmesine yönelik önemli kararların alınmasına yönelik mesajlar veriyorlar.

Google, EMEA Bölgesi Pazarlama Müdürü Yonca Brunini yaptığı açıklamada ' Bu Doodle'ı google.com.tr'de yayınlamamızın sebebi Türk internet kullanıcılarını Google Doodle- özel logolarına gösterdikleri inanılmaz ve sürekli ilgidir. 23 Nisan logosu Google'ın Türkiye pazarına verdiği önemin ve bağlılığının bir göstergesidir ve umarım tüm kullanıcılarımızın beğenisini kazanır.' dedi.

Geçtiğimiz günlerde 'Google bize logo yapsana' sloganıyla bir internet sitesinde başlatılan kampanya başarıya ulaşmış oldu. Google'ı bu konuda ikna etmeyi başaran sitede konuyla ilgili açıklamalara ulaşabilirsiniz.

Ercan Bayram, nuriaktürk ve cobike bunu beğendi.
  2. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    :) Kesinlikle Google'a karşı olan sempatiyi artıracak bir adım olmuş. Keşke sadece google.com.tr'ye özgü değil de, tüm "google"lar içi olsaymış :).

3. Ozan Güven

Ozan Güven Forum Bağımlısı

Seviye:
    okuduğum anda aynı şeyi düşündüm .. ağzım açık okuyodum ki google.com.tr için olduğunu görüp küçük bi hayalkırıklığı yaşadım olsun gene de sevindirici.. ama şu da bi gerçek ki Türkiye olarak cidden büyük bi pazarız google için

4. cobike

cobike Forum Bağımlısı

Seviye:
    markaların böyle local adımlar atması sempati anlamında çok değerli bence... çok sevindim okuyunca ben de... paylaşım için teşekkürler:)

5. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    sevindirici gerçekten...

6. sarda

sarda Üye

Seviye:
    Güzel bir gelişme ama Halil'in de dediği gibi Türkiye'ye özel değilde tüm Dünya için yapsaydı daha güzel olurdu.

Trek kullanıcıları içinde böyle bir logo yapsa fena olmaz hani :p

7. mutu88

mutu88 Kıdemli Üye

Seviye:
    Çok yaratıcı ve güzel çalışmalar olmuş
    Hepsini tek tek incelemenizi öneririm

8. Selim Çam

Selim Çam Onursal Üye

Seviye:
    ..::Güzel.!::..