Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gomeda Vadisi (16.12.2007)

Konu, 'Outdoor' kısmında candede tarafından paylaşıldı.

1. candede

candede Bisikletkolik

Seviye:
    Hafta sonu yürüyüşlerimize bir yenisini eklemek beraberinde yeni yerleri keşfetmek adına dışarı salıyoruz kendimizi. Hava kendini hissettirecek kadar soğuk, buna katılımda bulunan hiçkimse aldırmıyor.Bu yürüyüşe Sevdiğimiz insanlardan çok cici bir Aile olan Recep abi ve Refika anayıda ikna ederek katmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Öncesinde Refika ana hernekadar tereddüt etsede sonun da ikna olmuş bizi sevindirmişti.

Gomeda (Harabeleri) Vadisine katılımda bulunan herkes ilk defa girecek ve tanıyacaktı. Bu konu da bilgi olarak elimizde sadece Kültür ve Turizm Müdürlüğünün bastırıp sunduğu Yürüyüş haritası vardı elimizde. Yürüyüşe katılımda bulunan Recep abi,Refika ana,ben,Kardeşim İpek ve sevgili Ergün vardı.

Gomeda Vadisi Ürgüp’den çıkarken Mustafa Paşa yolu üzerinde Mustafa Paşa ile Ayvalı kasabaları arasında yer alıyor. Noktaya ulaşmak için evden araçla çıkıyoruz. Yaklaşık 8-9 Km ardından Gomeda Harabeleri yazan Kahverengi tabela bizi karşılıyor. Araçtan inmemizle karın yağması bir oluyor. Yavaş ve sindirerek yola koyuluyoruz. Eşsiz güzelliklerin farkına varmak mutlu ediyor bizleri. Bu ülkede soluk alıp yaşamanın sevinci yansıyor gözlerimize. Bir kere daha yeni yerleri keşfetmenin insanı ne kadar güçlü kıldığını farkediyoruz.Herkesin içine sinerek turu bitiriyoruz.Aslında tur yarım kalıyor.Havalardan ötürü su kanalları büyüdüğünden fazla ilerleyemiyoruz, beraberinde azan bir kar yağışı var. Bir dahaki sefere tamamını erdireceğimiz için gözümüz arkada kalmıyor. Vadinin başladığımız noktasına çıktığımızda kendimizi daha da şanslı sayıyoruz. İnanılmaz…Kar tutmuş durumda. Yazın Güneşte girdiğimiz vadiden kışın çıkıyoruz.

Katılımda bulunan Dostlarıma sonsuz teşekkür ediyorum.

Bir başka yürüyüşde görüşmek ümidiyle.

Yüreğim ve Sevgimle…

Sunumun devamı burada: http://www.candede.net/?p=1510#more-1510

2. nuriaktürk

nuriaktürk Onursal Üye

Seviye:
    kokartlı bir rehber eşliğinde gezmek böle güzel olsa gerek. onca yıldır burda yasamama ragmen vadinin üstünden araba ile gecerken bile hissetmiş oldugum korku ve içimin o ürperişi birden yerini tatlı bir heyecana buraktı ve bir an önce o karalerde benimde olmamın gerektiğini hatırlattı bana insallah baska bir zaman beraber yürümek dileğiyle.
    elinize saglık.

candede bunu beğendi.
  3. mustafateke34

mustafateke34 Aktif Üye

Seviye:
    slm candede

sadece bisiklet değil de diğer outdoor faaaliyetlerinden de zevk almanız sevindirdi. şöyle yayz ilkbaharra toroslarda kamplı bir yürüyüş(trekking) yapalım toroslarda...

mustafa teke/antalya

candede bunu beğendi.
  4. abdullahabdullah

abdullahabdullah Forum Bağımlısı

Adı:
    Abdullah YEŞİLTAŞ
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ülkemi bisikletle, yürüyerek, araba ile gezerek tanımak o kadar çok hoşuma gidiyor ki.

O güneşin batışı, ülkemin güzelliklerine tekrar gülümsemesi... bambaşka bir duygu.

Gezilerinizin devamını dilerim.

candede bunu beğendi.
  5. candede

candede Bisikletkolik

Seviye:
    Sevgili Nuri kesinlikle bir yürüyüşümüzde olmalısın diyorum bende.İnsana ayrı bir dinginlik,ayrı bir renk,ayrı bir güzellik katıyor insana.

Yüreğim ve Sevgimle...

Sevgili Mustafa neden olmasın diyorum,evet.Yakın zaman da orada olmayı düşünüyorum,hatırı sayılır geçitler var tamamlamam gereken.Projelerimi elimden geldiğince hayata geçirmek niyetindeyim.
    Yakın zaman da görüşmek dileğimle...

Yüreğim ve Sevgimle...

Yaa Güzel İnsan bu söylediklerinin ardından daha ne diyebilirim ki.Hayatı seven Şiarı aşk olan sen güzel İnsana hoş bir tebessümle,Sevgi adamı olma yolunda hayata gülümsemeyi biran olsun ihmal etme diyorum.

Yüreğim ve Sevgimle...

mustafateke34 bunu beğendi.
  6. İLKER TAŞ

İLKER TAŞ SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......

Adı:
    İLKER
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    sevgili candede gittiğiiniz her yerde bir macera bir huzur var
    her şey gönlünüzce olsun

candede bunu beğendi.
  7. mehmet özbay

mehmet özbay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    can kardesım can dostum candede
    senı fotolarda bıle görmek yetıyor dostum güzel ınsan bır gezı ancak bu kadar güzel anlatılabılır ayaklarına saglık ve yanındakı dostlara selam