Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gölcük Tabiat Parkı (Isparta)

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında DOĞU AZİZ tarafından paylaşıldı.

1. DOĞU AZİZ

DOĞU AZİZ Yeni Üye

Seviye:
    Gölcük bir krater gölüdür. Tabiat parkı gezi ve piknik yapmak için çok idealdir. Piknik için ayrılmış alan ve masalar var. Gezi için toprak olan göl koruma yolu veya asfalt olan araç yolu tercih edilebilir. Her ikisi ile de göl kenarında tam bir tur atmak mümkündür. Ben gezi için göl koruma yolunu tercih ettim.

Tüf nedeni ile göl çevresindeki toprak verimli, rakım yüksek olmasına rağmen ağaçlar çevreye oranla yoğun.

Benden önce köprüden pek geçen olmamış sanırım, köprü sonunu çalılar kapatmış.

Manzara çok güzel,; ama yerde çakılı olan çubuklar burada balık avlanmış olduğunu gösteriyor, bunlar avcılardan kalmış. Avcılar, suya attıkları misinaları bu çubukların ucuna bağlar ve her birine birer çan takar. Balık (bu gölde sazan) oltaya geldiğinde çan çalar ve avcı yakalanan balıktan bu şekilde haberdar olur. Bu yöntemle aynı anda onlarca misinayı göle atabiliyorlar. Hemen belirteyim, parkın girişinde "her türlü avcılık yasaktır" yazan tabela bulunuyor.

Biraz daha ilerleyince olta ile balık avlayanlar görünüyor

Parkur çok uzun olmasa da, tabiat parkında böyle bir manzarayla yapılan gezi çok zevkliydi.

2. Emre Akcan

Emre Akcan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    anlatım fotoğraflar ve parkur çok güzel bisikletini ait olduğu yerde sürmüşsün bide çok hoşuma gitti tebrikler.

DOĞU AZİZ bunu beğendi.
  3. ulaş kaya

ulaş kaya Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Tabiat harika geziniz çok güzel olmuş.

Paylaşımınız için teşekkürler.

DOĞU AZİZ bunu beğendi.