Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

gölcük nüzhetiye şelalesi gezisi 14 aralık 2014

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında mustafa ç tarafından paylaşıldı.

1. mustafa ç

mustafa ç Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    uzun zamandır çeşitli sebeplerle ertelediğim gölcük nüzhetiye şelalesi turumu nihayet geçtiğimiz pazar bisikletimle gerçekleştirdim. gölcükte oturduğum için toplam 40 km civarında kısa bir tur oldu benim için. trekking amaçlı bir tur düşünmediğimden ayakkabım spor ayakabısıydı, sonradan pişman olmadım değil ama iş işten geçmişti. ilk gezi yazım olduğundan hatalarım olduysa şimdiden affola.
    kısaca güzergahtan bahsetmek gerekirse gölcükten hastane yoluna çıktıktan sonra tabelaları takip ederek nüzhetiye köyüne devam ettim. nüzhetiye köyüne giderken irili ufaklı pek çok köyden geçiyoruz.
    ana yoldan ayrılmamla beraber yeşile doymaya başladım. her ne kadar belediyem bir şekilde içine etse de:(
    istanbulun taşı toprağı altın olması gibi gölcük ün köyleri de şifalı sular ile kutsanmış. tepelere doğru çıkıldıkça hemen her köşe başında bir ufak akar su dikkatimi çekiyor.

derken yola çıkmadan öz çekimimizi de yapıyoruz:)

orda bir köy var uzakta :) yukarılara doğru pedalladıkça nüzhetiye köyü ufukta beliriyor.
    yolun çok küçük bir bölümüz bozuk. belediyenin hakkını yememek lazım yol genel itibariyle beton ve asfalt. diğer bir yol tehlikesi olarak başı boş köpeklerimiz de mevcut.
    nihayet şelaleye geldiğimde hem bisikletimi boynu bükük bırakmamak hem de bir şekilde ayakları ıslatıp dönüş yolunda çile çekmemek için şöyle göz ucuyla suyun geldiği tarafa bir bakıp köye doğru devam ediyorum.
    köyün içinden
    köy meydanı. köyde yapabilecek pek fazla faaliyet yok açıkcası. bir tur klişesi olarak meydandaki insanlarla ayaküstü "nerden geliyor nereye gidiyorsun ey yolcu" temalı konuşmamızı da yapmadan geçemedim.
    şelaleye gidiş. bu arada enteresandır şelaleye gidiş tabelası köyün içinde. zira benim gibi yol üstünde pek çok irili ufaklı su kaynağını gören turistler şelaleye giden yolun yanından geçip köye geldikten sonra tabelayı görüp geri şelaleye gezmeye gidiyordur tahminen.
    şelale alabalık tesisi. bu tesiste de yapay bi şelale var. yemeklere gelecek olursak gurmecilik oynamaya gerek yok kısaca benim yaptığım gibi lüfer fiyatına alabalık yemeyin derim.
    dönüş yolu...

2. mustafa ç

mustafa ç Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye: