Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Göktürk-Bahçeköy-Sarıyer Yolu Tehlikeli mi?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında libertine tarafından paylaşıldı.

1. libertine

libertine Yeni Üye

Adı:
    Faik
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    merhaba arkadaşlar. göktürk-bahçeköy-sarıyer yolunu, orman içinden giden yolu daha önce kullanmış hatta daha ziyade bahçeköy - sarıyer orman yolunu kullanmış olanlar bilgi verebilir mi?

etrafımda kime sorduysam, o yol çok dar ve virajlı, arabalar çok hızlı geliyor, kaçacak yerin yok, çok tehlikeli gibi yorumlarda bulundu. biz de 30-50 km'lik yollara daha yeni yeni çıkmaya başladığımız için danışmak istedim. eşimle iki kişi çıkacağız. yardımcı olursanız sevinirim. sevgiler.

2. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    İstanbul'un en güzel yolu, düşünme bile.
    Hafta sonu araç trafiği biraz oluyor, yol da dar evet. Ama yüksek hızda gitmiyor arabalar ve sen sağdan gittiğin sürece sorun olacağını sanmıyorum. Çok güzel bir rota kullan mutlaka

3. libertine

libertine Yeni Üye

Adı:
    Faik
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @Özgür K. teşekkür ederim. biz yeni olduğumuz için biraz söylenenlerden ürktük. o halde pazartesi günü kendimize güvenip bu yolu yapacağız. deneyimlerimizi tekrar burda paylaşırız umarım. tekrar sağol.

@Özgür K. hatta sabah 7 gibi falan göktürk'ten çıkmayı düşünüyoruz. o saatte zaten trafik gibi bir sorun olmaz herhalde.

4. Volks

Volks Kıdemli Üye

Adı:
    Volkan
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    İlk, en uzun yol deneyimim @libertine :)
    Sabah çıkarsan bağımlılık yapar ki çoğu kişi o yolda biniyor bisiklete. Biz, Kağıthane çıkışlı - Göktürk, Behçeköy orman yolunu kullanarak gittik Nisan ayında çok zevkliydi. Biraz soğuktu ama 09:00 gibi hava iyi olmaya başladı :)
    Kesinlikle tavsiye edeceğim bir yol, hatırlatmışken uzun zamandır gitmiyoruz rotaya alalım orayı :)

Kuzey Ege bunu beğendi.
  5. oktayakgoz

oktayakgoz Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yol biraz dar ama arabalar sikinti olmaz. Ben bir kere gittim o yolu onda da deli yagmura kaldim. Sariyere inis ayri bi guzel

6. Volks

Volks Kıdemli Üye

Adı:
    Volkan
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Sıkıntılı olan yol, kemerburgaz dan bahçeköye giden yol var. Kemer var 1 tane orası çok tehlikeli. Abartmıyorum, kamyonlar rahat 100-120km/h ile oraya giriyorlar.
    Dikkatli olmanızı öneririm bir de köpek fazla var haberiniz olsun o yolda.

7. libertine

libertine Yeni Üye

Adı:
    Faik
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @Voltan teşekkür ederim. kamyonlara alıştım sayılır. geçtiğimiz pazartesi göktürk civarı köyleri gezeyim dedim, ama bilmeden berbat bir yola girmişim. göktürk- ışıklar köyü- ihsaniye köyü arası her yer inşaat ve hafriyat kamyonu. abartmıyorum gidiş dönüş 150 tane falan kamyon vardı. toz yuta yuta, buff'sız, kasksız afedersiniz sığır gibi geçtim o yolları. neyse ki yol kısa mesafede olsa insana hemen öğretiyor. şimdi kask, eldiven vs ekipmanım hazır. biraz daha güvenliyim kendime.

8. Efe Yamac Yarbasi

Efe Yamac Yarbasi Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    bahçeköy'den kemerburgaz istikametine girerken S şeklinde inişli bir viraj var, ona temkinli girmek lazım. onun dışında bence oldukça güvenli.

9. Volks

Volks Kıdemli Üye

Adı:
    Volkan
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Aynen vallahi, gözlük buff kesinlikle şart. @libertine

10. libertine

libertine Yeni Üye

Adı:
    Faik
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    arkadaşlar cevaplar için tekrar teşekkür ederim. ya konusu açılmışken, otobanda sürmenin tehlikesi varmı? yani ara yollar, yada bu bahçeköy yolu gibi yollara nazaran daha mı tehlikeli yoksa daha mı rahat? araçların hızı, sizi sıkıştırma potansiyelleri vs. gibi. bu da aklıma takılan bir soru sormuş olayım.

11. gokhankoc

gokhankoc Aktif Üye

Adı:
    Gökhan Koç
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Otobanda bisiklet sürmek yasak.

12. libertine

libertine Yeni Üye

Adı:
    Faik
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @gokhankoc bunu bilmiyordum, öğrendiğim iyi oldu. peki uzun yol-tur yapanlar mecbur kalmıyor mu otobana çıkmaya?

13. libertine

libertine Yeni Üye

Adı:
    Faik
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    arkadaşlar tekrar merhaba. göktürk-bahçeköy-sarıyer-eminönü gezisi yaptık nihayet. rotamız şöyle oldu: göktürk'ten çifalan köyü istikametine girdik. yolu takip edip sa tarafta kurtkemeri mesire alanına geçtik. buradan belgrad ormanının içinden neşet suyu mesire alanına kadar çok güzel bir yol var. onu takip ettikten sonra mesaire alanından çıkıp sola dönüp bahçeköy istikametine ana yola giriyorsunuz. zaten orası hafif virajlı ve yokuş aşağı bir yol. biraz dar olsa da dikkatli olduktan sonra çok büyük tehlikeleri yok. yokuşu bitirdiğinizde bahçeköy'e varmış oluyorsunuz. bahçeköy'de sağ tarafa doğru gidip yine yokuş aşağı sola dönüp sarıyer(çayırbaşı) na dönüyorsunuz.çayırbaşını takip ettiğinizde denize çıkıyorsunuz. burasıda çayırbaşına kadar yokuş aşağı ve biraz daha dik. yine dikatli olarak inince büyütülecek bir tarafı yok. denize ulaştığınızda zaten sol taraf sarıyer, sağ taraf dümdüz eminönün'e kadar gidiyor. netice itibar ile kendi sorduğum soruyu cevaplayayım okuyup faydalanan olursa: yol tehlikeli değil. kaskınız,eldiveniniz başta olmak üzere ekipmanınız olduktan sonra çok da keyifli bir gezi rotası. sadece şehir içine girdikçe trafik biraz can sıkıyor. bu arada eminönünden göktürk'e dönüşümüzü otobüsle yaptık. sabah 10 ile 16.00 arası bisikletle otobüse binebiliyoruz. şöför biraz surat yapıyor ama bir sıkıntı çıkmadı hatta çoğu insan takdir etti diyebilirim. sevgiler!