Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gökova Pedallarımızın Altındaydı

Konu, 'Yerel/Bölgesel Bisiklet Grupları' kısmında tırt kaptan tarafından paylaşıldı.

1. tırt kaptan

tırt kaptan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Gökova Pedallarımın Altında! imzamda bulunan bu başlığı Sevgili Can'ın tavsiyesi üzerine projemizin ismi olarak belirlemiştik.
    Dün bütün misafirlerimizi yolcu ettik. Sağolsun düşünceli arkadaşımız Can, ilk mesajı benim başlatmamı teklif etti. Ben de misafirlerimiz gittiğinden beri düşünüyorum, foruma neler yazsam diye. Üç günü özetleyen bir cümle düşündüm; işte size üç günü " bence " en iyi anlatan cümle:
    Bir Hayal Olarak Başladı, Rüya Gibi Yaşandı ve Bir Efsane Olarak Hatıralarımda Kaldı !!!
    İşte size bu efsanenin doğuşu; Sevgili Can, muhteşem Muğla Bisiklet Grubu ve ben, hem bisikletçi dostlarımızla tanışmak hem de cennet Gökova'yı bisikletçi dostlarımıza tanıtmak hayalini kuruyorduk. Konuşup, anlaştıktan sonra başta Can olmak üzere, sevgili Dilek Hanımın ve Muğla Grubunun özverili çalışmaları sonucu planımız şekillendi. Muğla'daki bisiklet üstadımız Bülent Savran Bey, bize harika bir jest yaparak Tandemini Ender Abilere vereceğini söyleyince çok mutlu olduk. Bu büyük planımıza şehir dışı olarak Antalya'dan Ender Abimiz ve sevgili eşi İlknur Abla, kızları Pelin, Ankara'dan Kevser, Öznur, Mesut, İstanbul'dan Gökhan, Denizli'den İsmail ve Ümit ( ayrıca Nihat ve Nur güzel bir sürpriz yaparak ) katıldılar.
    İlk Gün: Ankara grubu Kevser, Öznur ve Mesut'tan oluşuyordu. 18 Mayıs cuma sabahı saat 06:50 de bütün gece heyecanla beklediğim telefonla uyandım. Arayan Kevser'di. Hemen garaja gittim, ne gariptir ki tanımakta hiç zorluk çekmedim. Sabahın 7 sinde gülücükler saçıp, çılgınlar gibi konuşup, gülen, Turucu bisiklet ve kıyafetli kaç insan olabilir ki dünyada? Ayrıca sevgili Öznur ve Mesut'ta Kevser'den bir fırsat bulup benimle tanışabildiler. Sıcacık bir tanışmadan sonra Muğla'da yaşayan anne ve babamın evine gidip kahvaltı yaptık. Bizim ev bir anda Ankara'dan gelen üç dünya tatlısı insanın pozitif enerjisiyle doldu. Kahvaltıdan sonra ufak bir Muğla turu yaptık ve sevgili Can'ın işyerinde güzel bir çay içip Kuyucak üzerinden Akyaka'ya doğru pedallamaya başladık. Hava bulutluydu, hatta neredeyse yağmur yağacak gibiydi. Hiçbirimizde fotoğraf makinası olmadığı için ne yazık ki sizlere, telefonla çekilmiş, çekim itibariyle dandik ama içindekiler itibariyle muhteşem 3-4 fotoğraf verebiliyorum.

Yol boyunca Öznur, Mesut ve Kevser telefonla, ne yazık ki bize katılamayan arkadaşlara eziyet edercesine içinde bulunduğumuz çevreyi anlattılar ( o arkadaşların yerinde olmak istemezdim; işkence gibiydi! )
    Kuyucak'tan inişe başladığımızda manzara her zamanki gibi muhteşemdi, ama sevgili Öznur tam bir off road olan bu inişte epey hırpalandı. Toprak yol bitip asfalt başladığında Mesut önden gidip bize görünmeden bisikeltini yere koyup kaza geçirmiş numarası yaptı, ama Kevser onu görmedi bile :p zavallı Mesut çılgına döndü! ve Kevserin peşinden hızla pedalladı. Bu arada Öznur'un düşen çantasını tekrar bağlamak için durduk, bir süre sonra yeniden yola koyulmuş ve hızımızı almıştık ki, ben Öznur'a yolu nasıl bulduğunu sorduğum sırada Öznur'un önüne bir tavuk fırladı. Öznur büyük bir soğukkanlılıkla, yoluna devam etti ( galiba bizim melek yüzlü Öznur'da da ufaktan hayvanlara acımayan sadist ruh var galiba :eek: ), " lütfen kızma Öznur, valla şaka " neyse Öznur'un tekerleklerinden zar zor kurtulan zavallı tavuk can havliyle benim öyle bir bacağıma sarıldı ki, benim hanım bile, bana hayatında böyle sarılmamıştır! Ama sonuçta hepimiz Akyaka'ya sağ salim vardık.
    Şimdilik benden bu kadar, kusuruma bakmayın bu muhteşem geziyi saatlerce yazsam bitiremem ama şimdilik gitmem lazım. Devamı ve ilave resimleri yarın görebilirsiniz. Bu geziye katılan ve katılamayan tüm bisikletçilere kucak dolusu sevgiler...

2. H.Can DEMİREL

H.Can DEMİREL Bisikletkolik

Seviye:
    Sevgili Fırat kardeşim merhaba,

Misafirlerimizi sabahın erken saatinde karşılaman büyük incelikti.Sana Cuma proğramında yardımcı olamadım kusura bakma lütfen.Senin sayende çok harika bir organisazyon oldu:) En kısa zamanda bahsettiğin Kıran köyünden Turnalı'ya inişi yapalım.Bülent bey sanırım aynı güzergahta bir MTB yarışmasıda düşünüyor.Sıcak dostluğun ve arkadaşlığın için tekrar teşekkür ediyorum...

tırt kaptan bunu beğendi.
  3. nikanam

nikanam Kıdemli Üye

Seviye:
    merhaba fırat,

güler yüzün ve sıcak evsahipliğin için tekrar teşekkürler.
    seni afrodisyasa götürmek boynumun borcu olsun :)

kamyonet olayı içinse... ne diyim bilmem ki :)
    tanrı yardımcın olsun.

4. Tolga Gürgün

Tolga Gürgün Onursal Üye

Seviye:
    Manzara mükemmel , paylaşım için teşekkürler.

Tolga Gürgün

5. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Güzel gezi ve etkileyici fotolar için tebrik ve teşekkürler. :)

6. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    Herkese merhaba

Ben de isterim. Bizi niye oralardan geçirmediniz ki. Keşke bizde sabahtan erkenden gelseymişiz. Şaka şaka. Oralar tandeme göre değil.
    Bende sizlere ta yukardan çektiğiniz resimlerin, tam tersinden aşağıdan yukarı çekimlerini göndereyim. Sizler o bulutlarun yaladığı yamaçlar arasından aşağıyı çekmişsiniz. Bende kumsaldan yukarıyı çekmiştim.

Sevgili Fırat'cım ve Tüm ekip arkadaşlarım. Çok güzel bir organizasyondu. Hepiniz süperdiniz. Çok teşekkür ediyoruz.

Sevgive selamlarımızla.
    Hoşçakalın.

:eek:

7. Ozge Deniz

Ozge Deniz Bisikletkolik

Seviye:
    teşekkürler fotograflar için....

8. pelo-selo

pelo-selo Üye

Seviye:
    Merhaba Fırat,

Bizim rahat ettirmek için çok uğraş verip fazlasıyla yoruldun, ne söylenebilir ki Heves ve sen bizi çok güzel ağırladınız, çok çok çok teşekkürler.

nikanam bunu beğendi.
  9. backbone

backbone Üye

Seviye:
    tüm paylaşımlar için teşekürler

10. Nedret Günaydın

Nedret Günaydın Onursal Üye

Seviye:
    harika bir gezinin harika fotoğrafları,bu sıcacık ortamı bizlere yansıtan herkese teşekkürler.

11. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    Fırat Abi ben daha yeni gördüm bu başlığı. Sanırım diğer başlık açılınca hafiften arada kaynama gerçekleşmiş. Her ne kadar fotolar net olmasa da o güne dair çok büyük anlamlar içeriyor benim için...

Bizi karşılamandan, evde ağırlamana, güzel rotalardan geçirip müsli yedirdiğin ana kadar her şey için çok teşekkürler abi. E tabi bu ilk gün için geçerli olanlar. Ondan sonraki günlerde de senin ve ailenin güleryüzü hiç asılmadı. Evimizdeymişiz sıcaklığını bizlere yaşattığınız için teşekkürler... (Heves Abla'ya selamlar...)

Biz de tüm Muğla Ekibi'ni Ankara'ya bekleriz...

12. tırt kaptan

tırt kaptan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Kevsercim, burayı bilmem ama diğer başladık ortalığı yaktı ;) Ender Abi ve diğer arkadaşların süper resimleri orada olunca, diğer başlık herhalde rekor kırdı :) Neyse önemli olan insanların buradan mutlu ve mesut dönmesiydi, sanırım ufak tefek problemler olsa da herkes mutluydu. Önümüzdeki sonbahar ailecek Ankara'ya ve Antalya'ya gelmeyi düşünüyoruz. O zaman inşallah tekrar böyle bir güzel beraberlik yaşarız. Öznur sanırım bizim foruma üye değilmiş, n'apıyo? umarım onu çok yorup, bisikletten soğutmamışızdır. Mesut'u, seni ve Öznur'u çok öpüyoruz. Görüşmek üzere...

13. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    Fırat'cım merhaba

Ya geziyi yeniden inceledim. Artık arkadaşlar daha da tanıdık ve iç ısıtıyorlar. Herkes tanıdık olunca bir daha yazayım dedim. Süper bir gezi yapmışsınız.
    Yanlız Sonbahar da Antalya gezisi işini Lütfen unutmayalım, ona göre . Sizleri ailecek bekliyoruz.

Sevgi ve selamlarımla

14. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:

Her zaman bekleriz Fırat Abi... Ankara'nın kapıları siz güzel insanlara her zaman açık...

Öznur'a her iki forumun da adresini verdim. Hadi gir bak fotolara diye. Ama sanırım final haftası olduğu için fırsatı olmadı. Yoksa bakıp da yorum yazmamazlık etmezdi yani...

15. Önder Özdoğan

Önder Özdoğan Onursal Üye

Seviye:
    Arkadaşlar ayağınıza sağlık,güzel ve hoş bir gün olmuş pedala kuvvet..:);)

paylaşımlar için teşekkür ederim,geziye katılan arkadaşlarıma sevgi ve saygılarımla..:in:

Sağlıcakla kalınız..;)

16. ozpretty

ozpretty Yeni Üye

Seviye:
    herkese merhabalar biraz ara uzun oldu ama eski adresimden attığım mesajla sanırım herkese (kullandığım bilgisayardan dolayı )virüs bulaşmış bundan dolayı herkesten özür dilerim :( bilerek ve isteyerek yapmadım sadece bilmediğim bir pcden mesaj attım kusura bakmayın.
    öncelikle o güzel günler için herkese çok teşekkür ederim.herşey tahmin ettiğimden de daha güzeldi iyiki bisikletimi almışım ve iyiki kevser sayesinde böyle güzel tura katılmışım.
    herkes turun detaylarını çok güzel anlatmış hepsini okurken sanki tekrar o günleri yaşıyormuşum gibi oldum ve bu sıkıntılı yaz okulu dönemimde okuyarak kendimi akyakada hissediyorum :)
    herşey için herkese teşekkür ediyorum sizlerle tanıştığıma çok memnun oldum.inşallah başka turlarda görüşmek dileğiyle.
    ankaraya ve bursaya her zaman bekleriyoruz.

17. Ender Alıcıoğlu

Seviye:

Öznur'cum merhaba

Hoşgeldin aramıza. Senle tanıştığımız için bizlerde çok şanslıyız. İnşallah, 25-28 Ekim deki Gökova Pedallarımın altında 2. tura da katılırsın. Kısmetse bizler katılacağız. Sizleride görmek isteriz.

Sevgi ve selamlarımla.

18. ozpretty

ozpretty Yeni Üye

Seviye:
    inşallah ender abi kısmetse ben de geleceğim.
    en yakın zamanda görüşmek dileğiyle.

H.Can DEMİREL bunu beğendi.
  19. H.Can DEMİREL

H.Can DEMİREL Bisikletkolik

Seviye:
    Sevgili Öznur seni aramızda görmek ne güzel.Tekrar hoşgeldin...

20. candede

candede Bisikletkolik

Seviye:
    Hey gidiler heyyy.
    Pedallarımızın altından bir rüya kaçtı gitti.Büyük bir aksilik olmaz ise ikincisinde sizlerle olmak isteriz.Uzun soluklu turumuzu kazasız belasız bitirdikten sonra.
    Güzel dostlukların pekiştiği verimli yaren pedallarımızın devamını diliyorum.
    Emeği geçen herkesi kutluyorum.Güzel günler sizlerle olsun.
    Yüreğim ve Sevgimle...

'''Bir gün hepimizin Aile olarak bir arada pedal çevireceği gün de gelecek.'''