***Gökova Pedallarımın Altında (GPA) 2007***

umittosun

Daimi Üye
Tepki
303
http://img251.imageshack.us/img251/5677/dsc00030ns7.jpg
kevserserialimm

http://img100.imageshack.us/img100/883/dsc00040pj6.jpg
turun ilk günü dilek abla alime ablamı ismail,i ve beni beslerkene çekilmiş bir kare ..:D

http://img111.imageshack.us/img111/3775/dsc00047pn5.jpg

bu gürdüğünüz kişi bir insan değildir bir androit tir kendiler hem çeker hemde iter sıra dışı benim yol arkadaşım yoldaşımdır..

http://img219.imageshack.us/img219/8306/dsc00045oa9.jpg

http://img475.imageshack.us/img475/857/dsc00050mh7.jpg
http://img219.imageshack.us/img219/872/dsc00052mk5.jpg

alime abla ve ismail gün batımına pedallarken ..

Scudo

ibrahim Kızılkaya

Daimi Üye
Tepki
1.009
Sevgili Ümit kardeşim..!
Bu organizosyon sayesinde seni tanımış olmanın keyfini yaşıyorum.Seçtiğin yolun doğruluğunu söylemeye gerek bile yok.Senin o kocaman yüreğin daha nice turların üstesinden gelecek buna inanıyorum.Umarım seninle yeniden biryerlerde kesişir yolumuz.herşey gönlünce olsun hoşçakal

umittosun

Daimi Üye
Tepki
303
@dagci_gezgin

çok teşekkürler abi mesajın için eğer biz istersek herzaman yollarımız kesişecektir en kıza zamanda tekrar bir arada olucağımıza inanıyorum kalplerimiz bir atıyor çünki..

oktay tiryakioğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
706
tur sırasında birkaç arkadaşımla paylaştığım ve gpa anı defterinede yazdığım gibi , ben ömrüm boyunca hiç mutluluk gözyaşı dökmemiştim. ta ki gökova'ya gelene kadar. bu organizasyonda emeği geçen , bu turun düzenlenmesinde katkısı olan herkese binlerce , milyonlarca teşekkürler ediyorum. nasıl etmemeyeyimki onlar benim bir hayalimi gerçekleştirdiler. özellikle bodruma girerken gözyaşlarıma engel olamadım. hayatımda kendimi hiç bu denli mutlu hissetmemiştim. çok değerli , çok güzel insanlarla tanışmanın verdiği mutluluk ise bambaşkaydı.inanın duygularımı ifade edecek bir kelime bulamıyorum.

teşekkürler değerli arkadaşlarım , iyiki varsınız.......

pedal dostları olarak hepimiz iyiki varız..... bir sonraki turu heyecanla bekliyorum...

keremkeke

Forum Bağımlısı
Tepki
422
Bizde ben(keremkeke) ve Emre(pugtdeem) arkadaşımızla birlikte Çorum Alacahöyük'teydik. Aranız da olmayı çok isterdik kısmet olursa bi sonra ki turda görüşmek üzere hepinizin yüreğine sağlık bacaklarına kuvvet :) ...

heng

Forum Demirbaşı
Tepki
296
gpa gpa gpa ilk defa böyle bir organisazyonda bulunmanın mutluluğu , o kadar insanı tanıdıktan sonra ayrılmanın hüznünü yaşıyorum...taki bu akyaka fethiye ayrımına kadar ağlamamla devam etti.Bu ağlamam tamamiyle bu organisazyonda tanıdığım muhteşem insanlardan ayrılmamdı.hiç ayrılmak istemiyordum daha daha sürsün isterdim ama planlanan zaman buraya kadardı...

Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.Biliyorum bu kadar enerjiyi nereden bulduğumu merak ediyorsunuz...Devamlı bisiklete binmek ve evimin ankarada bir tepebaşında bulunmasından dolayı bu kadar enerjiliyim.Tüm dostlarıma teşekkür ederim.....

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.167
Öncelikle bu organisazyonda emeği geçen tüm abiler ve arkadaşlarıma teşekkür ederim...

Katılım gösteren tüm bisiklet dostlarıma selam eder,sevgilerimi yollarım..

Çok güzel bir tur ve dostlarla hasret giderme ve güzel alanları görmek o anı yaşamak isterdim ama olmadı inşallah bir dahaki sefere diyelim..

herkese sozsuz teşekkürler,bizlerle bu güzel ortamda bu anları yaşattğınız için tekrar tekrar emeklerinize,ayaklarınıza,dostluğunuza sağlık...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bir kaç fotografta benden. Zaman olmadığı için fotograflara açıklama yazamadım ama fotografları izlemesi bile biraz fikir verecektir diye umuyorum.

(link)

sevgilerimle,

akif türkel

Tepki
20
bu geziyi çok istedim. çok bekledim. gezinin çok iyi geçeceğini biliyordum. ama bu kadar iyi geçeceğini açıkçası pek öngörmemiştim. düşününce; bisikletçilerin olduğu bir yerde bir aktivitenin kötü geçme şansı pek yok be. bu gezi benim için, "tiyatro terimi gibi olacak ama" kulis tozu yuttuğum bir gezi oldu. iflah olmam gibi geliyor. bir de kaynaşana kadar geçen 2 gün kayıp gibi geldi bana. bir dahaki sefere bu konuda birşeyler yapabilmek için birşeyler düşünmeye başladım. bu kadar güzel insanla bir arada olmaktan mutluluk ve gurur duydum. hepinize selam olsun.

ibrahim Kızılkaya

Daimi Üye
Tepki
1.009
Yıllardır olanaklar ölçüsünde bir çok kez uzun turlar yaptım. Bu kadar kalabalık bir ekiple ilk turumdu GPA, katılımcılar açısından çok ta keyifliydi... (Organizasyon komitesinin bizleri memnun etmek için koşuşturmaktan aynı keyfi alıp,alamadıklarından şüpheliyim.) Çok büyük bir organizasyondu ve çok mükemmel hazırlanmış arkadaşlar.Çok emek vermişler.Bülent SARVAN,Dilek BULUT,Can DEMİREL,ekibin neşeli karakterlerinden Fırat OKUTUCU,Adnan CANGİR,Ender ALICIOĞLU ve bu tura emek veren isimlerini bilmediğim diğer tüm arkadaşlarımı yürekten kutlamak ve tekrar teşekkür etmek istedim... Torunlara hikayeler bölümüne unutulmaz bir Gökova turu ekledim sayelerinde...Ayrıca önceden ismen tanıdığım Gürsel AKAY,Ahmet MUMCU,Serkan TAŞDELEN ile turun en neşeli ekibi Ankara ekibine ve tüm katılımıcı arkadaşlarıma da böyle eşsiz bir keyfi paylaşmaktan dolayı ayrı,ayrı teşekkür ediyorum.Yüreğinize sağlık dostlar...Yeni rotalarda tekrar birlikte pedal basmak üzere hoşçakalın

Necati Bilgen

Daimi Üye
Tepki
793
Bütün güzellikleriyle yaşadığımız Gökova Pedallarımın Altında turuna doyamadan bitti. Hepimizin unutamayacağımız anıları arkadaşlıkları çok çok güzeldi.

Günler önce hazırlanmama rağmen 23 Ekim akşamı ancak saat 21.50 de evden çıktım, otobüs 22.30 da hareket edecek. Yola çıktım zincire bagaj lastiği sıkıştı kaldırımı inerken göya yaylı olan sele elimde kaldı.telaşla pedalla altımda dönen sele ile üç km.den sonra İncirli metrosuna geldiğimde tranvay kalktı on dakika sonra gelene bindim Süleyman bey abi nerdesin gelmiyormusun? yoldayım istasyonda beni karşıla. Otogarda indiğimde kimse yok telaşla yürüyen merdivenlere sonra Kamil Koç peronuna geldiğimde altı bisiklet yüklenmiş benimkine yer ayrılmış yolcu bagajlarının birkısmı yerde, hemen ön tekeri söküp içeri, valizlerde yüklenip yola çıktığımızda 15 dakikalık gecikme benim yüzümden olmuştu.
Anadolu yakasında yazıhanesine uğradığımızda camdan bir bisıkletli bayanın çantalarıyle uğraştığını gördüm inip yanına gittim nereye gittiğini sorduğumda Muğla'ya demezmi. Bagajda yer yok Lütfü ve diğer arkadlaşlarla otobüsün arka dört koltuğun boş olduğunu görmüştüm muavine sorduk boş olduğunu öğrenince hemen tekerlekleri söküp zorlukla buraya yerleştirip hareket ettik. Önde sekiz koltuk bizim bir arkadaşımız yarın gelecekmiş.yedi kişiyiz oda gelseydi ne olacaktı? Otobüste yanımıza gelen teşekkür eden bayan arkadaşımızın Alime hanım olduğunu üğrendik
Muğla'ya yaklaştığımızda yer yer sağnak yağışlar bizim Muğla'da mı Akyaka da mı inelin kararları sürekli değişti. Muğla otogarına girdiğimizde yağış yoktu. Bizi karşılamaya gelenlerle kucaklaştık. Bülent bey Can ve diğerleri. Bu sırada İstanbul dan bir başka otobüsle gelen Gürsel bey ve arkadaşları.
Ufak bir Muğla turundan sonra benim selenin yapılması için bisikletçiye ve sonra yemek yerken yağış yeniden başladı. Bülent bey (Sarvan) bizi evinin altında garaj boşuğunda yağmurun azalmasını beklemek üzere oraya götürdü.
Alt kattaki dairenin bizi evine davet edip çay kahve ikram etmesi bir başka incelikti. Az değildik ki 23 kişiydik.
Yağmurun dineceği yoktu Bülent ve Can beyin kararlarıyle yola çıktık. O yağmurda tek sıra halinde görüntümüz çok güzeldi. İki tırmanış yağmur altında Alime hanım la arkalarda kalmış öndekiler bizi beklemek durumunda kalmışlardı. Bu sırada yanımıza yaklaşan araçtan Tuğrul, Fatih bey ve iki arkadaşı çıktılar bizler yağmurda ıslanmış onlarsa rahattılar. Buna rağmen biz halimizden memnunduk. Bir müddet sonra yağmurun dindiği sıralarda Sakar inişi başına gelmiştik. Gökova yı tepeden seyir çok güzeldi buraya kadar çekemediğimiz fotoğrafları burada çekmeye başladık arkada beş kişi kalmıştık Bülent beyde bizleydi. Sakar'ı ikinci kez iniyordum. Doyum olmaz bir güzellikte pedal basmak.
İnişin sonuna yakın sağ tarafa Akyaka'ya giriş. Orman içinde iki katlı villalar sessiz sakin bir belde Burada bizi Fırat bey karşıladı. önde gidenlerin bir kısmı pansiyonlara yerleşmeye çalışırken bizi de aşağıda sahıl kısmında kamp alanına götürdüler bizim yedi kişi denize uzanan ahşap iskele üzerine çadır kurmaya başladılar. Ben de pansiyonda kalacağım üşüyorum ayaklarım çok ıslak. Tekrar tepeye tırmanarak pansiyona girerken Serkan Taşdelen le karşılaştım o beni evlerine götürdü, anesi,ablası ve eniştesi ile Erzincan'dan sonra burada da karşılaşmak çok güzeldi.

Üstümüzü değiştirdikten sonra Sahildeki ahşap teknede EKMEK ARASI BALIK çok güzeldi. Dahada güzeli bütün bu tura katılanların burada olması. Kimler yokki Ender abiler, Kevser ve ekibi,Organizasyon gurubu ve seksen doksan kişi bu Bisiklet Severlerin tek gayesi olan BERABER PEDAL BASMAK..

Bu bizim ekip için özel bir tur du. Esas tur yarın başlıyacak..

Bugün bütün bu olumsuzluklara rağmen her şey güzel ve güzel olaaaacak

serself

Üye
Tepki
53
Organizasyonda emeği geçen tüm arkadaşlara,ayrıca destekleyen herkese ve bilhassa yerel yöneticilere sonsuzkere teşekkürler.Gerçekten harika bir organizasyon oldu.Bundan iyisi yapılamazdı sanırım.Emeğinize sağlık.

Bu arada bizim İso'nun sırrını açıklayayım efendim.Malumunuz basit karbonhidrat.Adam karbonhidratı alınca uçuyo sanki.Pedalına sağlık İsocan:):):)

Şaka bir yana;halat gibi bileği,yayla gibi yüreğiyle İsocan,geride kalanlara herdaim hızır gibi yetişir.Teşekkürler arkadaşım.

YELKENCI

Üye
Tepki
66
Bende burdan emeği geçen ve de geziye katılan herkese eşim ve kendi adıma çok teşekkür ederim.(ikinci gün sizi yeşil bir scenic ile takip ettik ama bisiklet adına çok güzel görüntüler kaydettik:)bir fırsatını bulunca yayınlıyacağız)Sizlerden Bodrum da ayrılmak zorunda olmamız gerçekten üzücüydü ama 2 günde bile sizlerle tanışmış olmanın verdiği mutluluğu yaşıyorduk.Sonra ki 2 gün de muhteşem geçmiş yazılardan anladığım kadarıyla.Performansına bizzat şahit olduğum Gökhan Ak,Pehlivan Amca,İsmail ,Ümit ve diğer tüm arkadaşları bir kez de burdan tebrik etmek isterim.Sizlerle tanıştığımıza çok memnun olduk.Tekrar görüşmek dileğiyle...

Tepki
49
herkese selamlar,

GPA muhteşem bir bisiklet buluşması oldu. Forumlardan tanıdığımız yuzlerin canlıları ile sohbet etmek çok güzeldi. Bilgi ve tecrübe paylaşımları oldu. Hem çok keyif aldık, hem de bazı çevrelere bisiklete binenlerin azımsanmayacak kadar çok olduğu konusunda bir mesaj verildi. Turu organize eden ve emeği geçenlere gönülden teşekkür ediyorum.

Saygı ve sevgilerimle.