Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

GÖkova Bİsİklet Turu- 2011

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında bulentsavran tarafından paylaşıldı.

1. bulentsavran

bulentsavran Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar merhaba,

2005 yılında kurduğumuz Muğla Bisiklet Platformunu 2009 yılında, Muğla Bisiklet Derneği noktasına getirdik. Örgütlenmenin bisikletli ulaşım ve bisikletin bir turizm alternatifi olarak ilimizde yaptığımız ve yapacağımız çalışmalara bir ivme kazandıracağına inanıyoruz. Bu amaç etrafında yan yana gelmiş insanlardan kurulu Muğla Bisiklet Derneği olarak bu yıl 18- 19- 20- 21- 22 mayıs 2011 tarihlerinde, daha önce yaptığımız turların bir devamı niteliğinde, “GÖKOVA BiSİKLET TURU-2011 ‘i organize ediyoruz. Bu buluşma uluslararası bir etkinlik şeklinde olacak ve sponsor olan belediyeler ve ticari kuruluşların katkıları ile ülkemizin cennet köşelerinden olan Gökova Körfezi etrafında gerçekleştirilecektir.
    İnsan, toplum ve çevre sağlığını korumanın yanı sıra, dünyada barışın sağlanmasına da adadığımız bu bisiklet buluşmasını, Gökova Körfezinin mavi sularının kenarında uluslar arası bir şenlik havasında her yıl tekrarlamayı amaçlıyoruz.
    Amacımız bisikleti ile birlikte bu tura katılan bisikletçilerin, tatil yapması değil, pedal çevirirken düşünmesi, tartışması ve düşüncelerini diğerlerine aktarması, “birlikte olmanın” gücünü ve zevkini yaşamasıdır. Bisikletçilerin bu turda kendilerini müşteri olarak değil, katılımcı olarak hissetmeleri temel amacımızdır. GÖKOVA BiSİKLET TURU-2011 ticari bir tur değildir, bisikletçiler de müşteri değil, katılımcı olacaklardır.
    Bu turun bir diğer amacı da, ulusal anlamda, bisikletçilerin sorunları ve örgütlenmesi için bir tartışma ortamı açmaktır. Ülkemizdeki tüm bisiklet dernekleri ile bireysel bisikletçileri yan yana getirmek ve “bir olmanın” koşullarını oluşturmayı amaçlamaktayız. Bir akşam konaklamasında, yönetim kurulu üyesi düzeyinde temsil edilen tüm derneklerin, kendilerini tanıtmaları ve çalışmalarını anlatabilmeleri, düşüncelerini bizlerle ve sizlerle paylaşabilmeleri amacı ile masa ve zaman ayrılacaktır.
    Ülkemizde bisiklet camiamızda yer almış tüm isimlerin bu buluşmada yer alması temel hedefimizdir. Unutmayınız ki bu sadece Muğla’da yaşayan bizlerin sorumluluğu değil, “hepimizin”, ülke çapında tüm bisikletçilerin kendilerini gösterdikleri, “buradayız” dedikleri, kendi sorunlarını ve çözüm önerilerini dile getirdikleri, bu çözümlerin aynı zamanda toplum ve çevre sorunlarının da çözümünde temel halka olduğunu tüm ülkeye gösterecekleri bir sorumluluktur.
    Mola ve konaklamaları en güzel koylarda yapacak, Gökova Körfezinin tüm güzelliklerini, zeytinlikler ve çam ormanları ile önceki turlarımızda göremediğimiz kenarda köşede gizli kalmış cennet koyları göreceksiniz. Ayrılmak istemeyeceğiniz bu yollarda, köhne köy kahvelerinde kekik çayı içip, acı zeytinyağına bandığınız ekmeği yiyeceksiniz. “Ege”yi seveceksiniz.
    Gelenekselleşen turumuzda gelen sporcuların çantaları ile çadır, uyku tulumu ve matları araçlarla taşınacaktır. Kamp yerlerinde akşamları yemekten sonra sosyal programlar koymayı, bisikletle ulaşım modeline yönetimin dikkatini çekmek amacıyla tartışma konuları açmayı düşünüyoruz. Bu tartışmaların özellikle yabancı katılımcıların da katılımı ile basında yer almasını sağlamak amacındayız. Tüm katılımcıların katılacağı bir yazı ve fotoğraf şeklinde bir sergi açılması yönünde çalışmalarımız bulunmaktadır.
    Katılım için İzmir’de İzmir Bisiklet Derneğine ve Muhlis Dilmaç’a, Edirne’de EDOSK, Karadeniz Ereğli’de Bisiklet Sevenler Derneğine, Ankara'da Gökhan Ak'a, Antalya’da Tayyar Büyükcoşkun ve Ender Alıcıoğlu'na, Fethiye’de Aykut Demir’e başvuruda bulunulacak, bunun dışındaki il ve ilçelerden yapılacak başvurular doğrudan Muğla Bisiklet Derneğine yapılacaktır. Başvurusu kabul edilenlere, kabul mesajı iletilecek ve derneğimize ait web sitemizde ilan edilecektir.
    Bizler bunu organize ediyoruz, sizler buraya, aramıza katılmakla aynı düşünceyi paylaştığınızı göstereceksiniz.

Hepinize selam ve sevgiler...

Dr.M.Bülent SAVRAN
    Muğla Bisiklet Derneği
    Yönetim Kurulu Adına
    Dernek Başkanı
    www.muglabisiklet.org

“Bazılarına göre bisikletçi odur ki, orta derecede SSS paralizisi ile birlikte giden ve sadece tan ağarırken kalkıp, öğlen sıcağında kan ter içinde çıktığı yokuşta, matarasındaki kaynama noktasına yakın suyu içmekle tedavi edilebilen kişidir”
    Dr.Bülent Savran

2. Orhan Kılıç

Orhan Kılıç Bisikletkolik

Seviye:
    Tam da aylar önce tur için gözüme kestirdigim yılın ilk uzun tatil haftasında çok güzel bir etkinlik gerçekleşiyor. Henüz kararımı veremedim. Bu etkinliği duzenleyip biz bisiklet severlere sunanlara ve katılacak arkadaşlara başarılar dilerim.

3. kizak

kizak Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    :in: :in: :in:
    Bülent Hocam selamlar.Bu güzel açıklamayı ne zamandır bekliyorum.Adnan hoca ile görüştüğümde buna yakın bilgileri bana iletti. Kendisinede buradan teşekkür ederim.Muğla Bisiklet Derneğinin bu anlamlı turuna 2010 Mayıs aynda iştirak ettim.İnanılmaz keyif aldık .Yeni dostluklar,yeni bilgiler,yeni paylaşımlar yaşadık.Kalıcı dostlukların yanı sıra bir çok arkadaşımıza bisikleti sevdirdik,sevdik.Bu organizasyonu düzenleyen siz değerli dostlarıma tekrar tekrar teşekkür ederim.İnşallah bir aksilık olmazsa tekrar heyecanla bu tura katılmak isterim.Sevgilerimi saygılarımı sunuyorum.

semih59 bunu beğendi.
  4. a.rezak inal

a.rezak inal Üye

Seviye:
    ben de 2010 yılında yapılan gezi yazısı ve fotoğraflarını görünce keşke bu yılda yapılsa diye iç geçirmiştim.emeği geçen herkese teşekkür ederim

5. Nomad

Nomad Flâneur

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Geçen yıl katılmıştım ve oldukça keyfliydi, bu yılda aynı coğrafyada pedal çevirmek isterim...

cihan aksoy bunu beğendi.
  6. kerem seckin

kerem seckin Kıdemli Üye

Seviye:
    bunun dışındaki il ve ilçelerden yapılacak başvurular doğrudan Muğla Bisiklet Derneğine yapılacaktır. Başvurusu kabul edilenlere, kabul mesajı iletilecek ve derneğimize ait web sitemizde ilan edilecektir.

bulent bey mugla bisiklet dernegi web sitesinde başvuru için bir form veya bilgi bulamadım. email ile mi başvuru yapacağız? ne tür bilgiler isteniyor başvuru için. Bilgi verebilir misiniz?

7. bahadır76

bahadır76 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    geçen seneden başlamak üzere antalya'dan gelip yılın belli zamanlarında gökova körfezinde pedal çeviriyorum. başlattığınız proje için sizi kutlarım. mutlaka katılmaya çalışacağım.

serisonu bunu beğendi.
  8. kerem seckin

kerem seckin Kıdemli Üye

Seviye:
    bulent bey mugla bisiklet dernegi web sitesinde başvuru için bir form veya bilgi bulamadım. email ile mi başvuru yapacağız? ne tür bilgiler isteniyor başvuru için. Bilgi verebilir misiniz?

9. erkan yurttas

erkan yurttas Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    güzel bir etkinlik emeği geçen herkese teşekkür ederim

10. Ahmet Salih Özenir

Ahmet Salih Özenir Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bülent bey, şahsınızda Muğla Bisiklet Derneği'ne bisiklet adına yaptığınız çabalar için teşekkür ederim. Bu büyük buluşmada emeği geçen sizleri ve katılımcı Bisiklet Severleri şimdiden kutlarım.

11. M.Ergun GÖZET

M.Ergun GÖZET Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    EDOSK orada olacak. Selamlar...

Hakan Eşme bunu beğendi.
  12. Orhan Kılıç

Orhan Kılıç Bisikletkolik

Seviye:
    Ergun Bey, tur hakkındaki son durum nedir? Katılım ücreti ne kadar, güzergah nedir? Eğer bu konuda bilginiz varsa katılmayı düşünen bisiklet severleri de bilgilendirir misiniz lütfen.

13. semih59

semih59 Forum Bağımlısı

Adı:
    Semih Saygın
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bu sene 2011 gökova Turuna İDA bisiklet dostlarından Ben semih SAYGIN,Muammer KIZAK,Mustafa Cansız Katılacağız.Gerekli kayıt için muğla bisiklet derneğine mail gönderildi.Cevap bekliyoruz. Hayırlı olsun Katılım inşallah diğer senelerden fazla olur:)

14. GokhanAK

GokhanAK Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Peugeot
    Seviye:
    Bu cevabı Dr. Bülent Savran 'ın bilgisi dahilinde yazıyorum.

İstanbul'dan katılacaksanız e-mail ile başvurun dernek yönetimi size cevap verecek.

Selamlar
    Gökhan Ak

15. GokhanAK

GokhanAK Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Peugeot
    Seviye:
    2011 Gökova Bisiklet Turu için dernek yönetimi hummalı çalışmalar içerisinde olduğundan bilgi mesajını yazmak bana düştü.

Tur için müracaatlar derneğin sitesinden ve e-mail yolu ile devam etmekte.
    İlerleyen günlerde kayıt ücreti, banka hesap bilgileri ve değişmesi muhtemel rota hakkında detaylı bilgi internet sitesinden ve bu başlık altında katılımcılara duyurulacaktır.

Saygılar/Selamlar
    Gökhan AK

16. Zafer KAPLAN

Zafer KAPLAN Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Çok güzel bir organizasyon gerçekten,gitmeyide istiyorum ama bakalım işimiz müsait olacak mı?Organizasyon için tüm bisiklet severlere teşekkürler...

17. M.Ergun GÖZET

M.Ergun GÖZET Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Orhan Bey; Gökhan arkadaşımızın da değindiği gibi Muğla Bisiklet Derneğinden bilgi bekliyoruz. Sanırım bu hafta sonu geniş şekilde bilgilendirileceğiz.