Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gökova Bisiklet Turu- 2009

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında bulentsavran tarafından paylaşıldı.

1. bulentsavran

bulentsavran Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar Merhaba,
    2005 yılında kurduğumuz Muğla Bisiklet Platformunu bu yıl, Muğla Bisiklet Derneği noktasına getirdik. Örgütlenmenin bisikletli ulaşım ve bisikletin bir turizm alternatifi olarak ilimizde yaptığımız ve yapacağımız çalışmalara bir ivme kazandıracağına inanıyoruz. Bu amaç etrafında yan yana gelmiş insanlardan kurulu Muğla Bisiklet Derneği olarak bu yıl 8,9,10,11 ekim 2009 tarihlerinde, daha önce yaptığımız turun bir devamı niteliğinde “GÖKOVA BiSİKLET TURU-2009” ‘nu organize ediyoruz. Bu buluşma uluslar arası bir etkinlik şeklinde olacak ve sponsor olan belediyeler ve ticari kuruluşların katılımı ile ülkemizin cennet köşelerinden olan Gökova Körfezi etrafında gerçekleştirilecektir.
    İnsan, toplum ve çevre sağlığını korumanın yanı sıra, dünyada barışın sağlanmasına da adadığımız bu bisiklet buluşmasının, Gökova Körfezinin mavi sularının kenarında uluslar arası bir şenlik havasında her yıl tekrarlamayı amaçlıyoruz.
    Katılımcılardan daha sonra belirleyeceğimiz bir ücreti Muğla Bisiklet Derneğinin banka hesabına yatırmalarını rica ediyoruz. Gelen sporcuların çantaları ile çadır, uyku tulumu ve matları araçlarla taşınacaktır. Her şeyden önce, bisikletçilerin bu turda kendilerini müşteri olarak değil, katılımcı olarak hissetmeleri temel amacımızdır. Bisikleti ile birlikte bu tura katılan her bisikletçi, sadece bir tatil yapmayacak, aynı zamanda düşünecek, tartışacak ve düşüncelerini diğerlerine aktaracaktır. GÖKOVA BiSİKLET TURU-2009 ticari bir tur olmayacaktır, bisikletçiler de müşteri değil, katılımcı olacaklardır.
    Bu turun bir diğer amacı da ulusal anlamda, bisikletçilerin sorunları ve örgütlenmesi için bir tartışma ortamı açmaktır. Ülkemizdeki tüm bisiklet dernekleri ile bireysel bisikletçileri yan yana getirmek ve “bir olmanın” koşullarını oluşturmayı amaçlamaktayız.
    Kamp yerlerinde akşamları yemekten sonra sosyal programlar koymayı, bisikletle ulaşım modeline yönetimin dikkatini çekmek amacıyla tartışma konuları açmayı düşünüyoruz. Bu tartışmaların özellikle yabancı katılımcıların da katılımı ile basında yer almasını sağlamak amacındayız.
    Ülkemizde bisiklet camiamızda yer almış tüm isimlerin bu buluşmada yer alması temel hedefimizdir. Unutmayınız ki bu sadece Muğla’da yaşayan bizlerin sorumluluğu değil, “hepimizin”, ülke çapında tüm bisikletçilerin kendilerini gösterdikleri, “buradayız” dedikleri, kendi sorunlarını ve çözüm önerilerini dile getirdikleri, bu çözümlerin aynı zamanda toplum ve çevre sorunlarının da çözümünde temel halka olduğunu tüm ülkeye gösterecekleri bir sorumluluktur.
    Mola ve konaklamaları en güzel koylarda yapacak, Gökova Körfezinin tüm güzelliklerini, zeytinlikler ve çam ormanları ile kenarda köşede gizli kalmış cennet koyları göreceksiniz. Ayrılmak istemeyeceğiniz bu yollarda, köhne köy kahvelerinde kekik çayı içip, acı zeytinyağına bandığınız ekmeği yiyeceksiniz. “Ege”yi seveceksiniz.
    Bizler bunu organize ediyoruz, sizler buraya, aramıza katılmakla aynı düşünceyi paylaştığınızı göstereceksiniz.

Hepinize selam ve sevgiler...

Dr.Bülent Savran
    Muğla Bisiklet Derneği Başkanı

“Bazılarına göre bisikletçi odur ki, orta derecede SSS paralizisi ile birlikte giden ve sadece tan ağarırken kalkıp, öğlen sıcağında kan ter içinde çıktığı yokuşta, matarasındaki kaynama noktasına yakın suyu içmekle tedavi edilebilen kişidir”
    Dr.Bülent Savran

2. çirkin

çirkin Forum Bağımlısı

Seviye:
    ama ama o zamanlarda ben ekmek parası peşinde oluyorum ki. Yok mu o tarihlerde bi bayram filan bişe atlıyayım geleyim bende. Kalbim sizinle kaldı vallahi.

İrfan Aşıroğlu bunu beğendi.
  3. Aybars Öge Sürücü

Aybars Öge Sürücü Onursal Üye

Seviye:
    Bülent Hocam, şimdiden kazasız belasız bir tur dileklerimle.

Selamlar.

Umut AL ve İrfan Aşıroğlu bunu beğendi.
  4. behcetatinc

behcetatinc Bisikletkolik

Seviye:
    Merhaba Arkadaşlar,
    Öncelikle katılacak olan tüm arkadaşlara ve organizatörlere kazasız belasız keyifli sürüşler diliyorum. Eksik bir bilgiyi tamamlamak istiyorum, her iki organizasyon grubu arasındaki anlaşmazlık bizler ile alakalı olmasada detay belirtmek doğru olacaktır. Bu organizasyon " GPA 3 " organizayonuna ek olarak yapılan farklı bir organizasyondur.
    Tekrardan her iki organizasyon için de, hem katılımcılara hem de organizatörlere iyi eğlenceler dilemek istiyorum.

5. Özgün ÇETİN

Özgün ÇETİN Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bende büyük ihtimal muğla üni. gideceğimden dolayı o bölgede olacağım,gelmek isterim.

6. Adnan63

Adnan63 Aktif Üye

Seviye:
    Behçet Atınç arkadaşımıza yaptığı vurgu için teşekkür ederiz. Bülent Savran'ın yazısında da zaten bu açık olarak anlaşılmaktadır.
    Katılımcıları, sürprizleri ve muhteşem doğal güzellikleri ve muhteşem rampalarıyla çok keyifli geçmeye namzet turumuza tüm bisiklet dostlarını bekleriz.

7. Adnan63

Adnan63 Aktif Üye

Seviye:
    Muğla Üniversitesi'ne geleceksen benim elime düşeceksin demektir Özgür; ben Yabancı Diller Y.O.'da İngilizce okutmanıyım.
    Gelince ara...

8. Adnan63

Adnan63 Aktif Üye

Seviye:
    Dostum sen turda ekmeği dert etme, hepimize yetecek kadar azığımız olacak...

Umut AL ve çirkin bunu beğendi.
  9. ateze

ateze Kıdemli Üye

Seviye:
    Organizasyon esnasında, görevim nedeniyle Konya'da bulunacağım.Tura Konya'dan katılacak olanlar var mı? Eğer varsa onlarla birlikte gelmeyi yoksa Antalya'dan arkadaşlarla gelmeyi düşünüyorum. Geçenlerde Tayyar Abi'yle görüştüm ama Konya'dan görevli birinin olup olmadığını bilmediğini söyledi, olmazsa buradan kaydı yaptıracağım. Ama Konya'dan bir ekiple gelmeyi tercih ederim açıkçası.
    Bilgi verirseniz sevinirim.

10. Halil Atalay

Halil Atalay Forum Bağımlısı

Seviye:
    tüm dernekler ortakmı yapıyor bu iş?

11. Adnan63

Adnan63 Aktif Üye

Seviye:
    Konya'da bir temsilci yok bu tur için; ama Tayyar Abi'nin listesine kaydolabilirsiniz isterseniz. Ayrıca www.muglabisiklet.org sitemizdeki başvuru formunu doldurarak da kaydolabilirsiniz.
    Sevgiler...

İrfan Aşıroğlu ve ateze bunu beğendi.
  12. Adnan63

Adnan63 Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba Halil Bey, turu Muğla Bisiklet Derneği organize ediyor, İzmir Bisiklet Derneği katkı sağlıyor. Ama asıl önemlisi tur süresince oluşturacağımız serbest kürsüden bisikletlilerin çığlığı olabilecek her türlü sesin yükselmesini sağlamak istiyoruz. Bu anlamda her katılımcı bu turun sahibi olacak.
    Turda görüşmek dileğiyle.

13. behcetatinc

behcetatinc Bisikletkolik

Seviye:
    Merhaba,

Benim atladığım bir nokta olup fuzuliden mesajmı yazdım acaba diye Bülent Bey'in yazısını tekrar okudum ama yine iki turun yapıldığına dair bir vurgu göremedim. İki tur yapıldığını bildiğim için benim açımdan dediğiniz gibi konu açık, ama bilmeyenler için açık değildi.

14. Kemal Caner

Kemal Caner Forum Bağımlısı

Seviye:
    Muglabisilet.org sitesi çalışmıyor yada ben çalıştıramadım.

15. AHMTB

AHMTB Kıdemli Üye

Seviye:
    Zaten Muglabisilet.org adında bir site de yok... Muglabisiklet.org adı ile var. ve halen aktif.

İrfan Aşıroğlu ve ateze bunu beğendi.
  16. LAYKOPEN

LAYKOPEN Yeni Üye

Seviye:
    Organizasyonunuzda kişi sınırlaması var mı?

17. Yetkin Sal

Yetkin Sal Üye

Seviye:
    izmir'den muğla'ya arabayla gitsek bisiklet bagajda, marmaristen muğla'ya nasıl gideriz?

bu denklemi kafamda çözebilirsem katılıcam sanırım.

18. spokesman

spokesman Forum Demirbaşı

Seviye:
    İnanın çok kolay.

Araba ile muğla yerine akyaka ya gidilir.
    Tur sonunda da bisiklet ile çok keyifli olan marmaris-akyaka etabı koşulur.

Nasıl çözüm ama
    Bence en pratik çözüm bu

Şuda olabilir ;
    Turdan bir gün önce direk marmarise gidilip araç uygun bir yere park edilir.
    Marmarisden akyakaya bisiklet yada başka bir araç ile dönülür.
    O akşam mışıl mışıl uyunur ve sabah tura başlanır.
    Tur bitiminde marmaristeki aracınıza kavuşmuş olursunuz.

Selamlar,

gezgin35 bunu beğendi.
  19. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    O tarihlerde Alanya'da Mtb yarışına katılacağımdan dolayı kalbim barış için pedal basan bisikletçi dostlarımla :)
    Konuyla alakadar arkadaşlara iletişim bilgileri barındıran bir link : http://www.muglabisiklet.org/?p=87
    Hoşcakalın

20. Ayberk Türk

Ayberk Türk Forum Demirbaşı

Seviye:
    kazasız berlasız sürüsler bende gelmek isterdim ama is nedeniyle konyadan ayrılamıyorum fotograflarınızı en kısa sure icerisinde bekliyoruz