Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gökkuşağını kovaladım ta ki yakalayana dek :)

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında fadıl pala tarafından paylaşıldı.

1. fadıl pala

fadıl pala Aktif Üye

Adı:
    karahindiba2
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    büyük bir sevinç ile başladım tur hazırlıklarına çünkü yaşamak için gerekli kaynağın yolda olduğunu öğreneli epey oldu.

1 eylül günü yola çıkmaya hazırlanırken,31 ağustos öğleden sonra dayanamayıp pedal sallamaya başladım,yüzyıllar boyunca denizcilere yol göstermiş şile fenerinden.

nerde başladığım ve nereye gitmek istediğim belli idi sadece,nerede ve ne zaman olmam gerektiğine dair bir fikrim yoktu ve olmamalıydı,tedirğin edip beni huzursuz ve somurtkan bir ruh haline bürüdük ten sonra sadece bisiklet sürmüş olmak için yola düşmüş birinden farkım olmazdı. oysa ben ruhumu doyurmak için yola çıkmıştım.

bisikletçi miyim yoksa gezgin mi sorusunu sorar oldum kendime,bisikletten az anlayan gezgin galiba
    çotanak findiğin ağaçtaki hali,giresun sporun loğosunda yer alır.
    bisikletin heybelerini tamamlayarak yükün dağılmasını doğru bir şekilde sağladıktan sonra sürüş keyfi asıl o zaman başladı.

bir su şişesi ile kaç gün idare edilir? şileden çıktığım gün su satın almadan kamp attığımda tutumlu olmadığımı ve bir şeyler yapmam gerektiğini sağladı boş pet şişe,yolculuğum boyunca su satın almadan çeşmelerden doldurarak yola devam etme kararı aldım,çöp üretmeyecek,para harcamayacak,zor durumda kalınca çözümü parasını verip almakta aramayacak,küçük bir çözüm.

yolda ne yerseniz hayatınızda yediğiniz en güzel şeydir.
    en güzel makarnayı,sucuklu yumurtayı ve garnütürü yolda yedim desem yalan olmaz.

sayısız dost edindiğim doğrudur, arayıp sorarım hepsinide,fakat özlediğim hayvan dostlarımda yok değil son kalan sucuğu yemeyip dostumla paylaştıktan sonra öğlen uykusuna böyle başlamıştı.

yoldan korkmamak gerek,korku yavaş ve acılı bir ölümün habercisidir.
    pablo narudonun yavaş yavaş ölürler şiirinde anlatıldığı gibi rüyalarını gerçekleştirmek için risk almayanlar.

gittiğim her şehirde müzeye bedava girmek gibi bi şansım olmuyor.

hayvanat bahçelerini mahsum bi yer sanmayın soğuk betonun üzerinde titreyen ayı yavrusunu görünce görmeseydim keşke demek mumkum.

en çok sorulan sorular
    1-nerelisin?
    2-deli misin?
    3-neden motor almadın?
    4-çok paran var mı?
    ilk sorunun rahatsız ediciliği kadar can sıkıcı bir şey yoktur,insanlara hesap vermek bir şeyleri açıklamak yada ön yargılarından dolayı huzursuz olmak.

ayakların keyfi
    ağaçların üstünde bir asma körünün ne işi olabilir?
    abi sen baharda görecen burayı.

yolculukta temizliğe çok dikkat etmek lazim,bedensel ve içsel olarak rahatlamak için her gün düş alınmalı e haliyle tüm çeşmeler bu iş için kullanmak gereke bilir.

yağmur sonrası oluşan ilginç bulut,patlamamı oldu sorusunu akla getiriyor.

doğa ananın sunduğu nimet yosun lif,deterjan olmadan yağın ve ocağın oluşturduğu isi çıkarmak için ince kum ve yosun ile ovalayarak temizlemek mümkün,çobanların çay yapmadan önce hafif bir çamur yapıp çaydanlığın etrafına sürdüğünü görmüştüm,su kaynarken çamur kuruyor ve tabaka oluşturarak çaydanlığın is olmasını engelliyor,temizlemek için suya tutmak yada silmek eterli oluyor.

yaşam ve ölüm denen çizginin ortasında kalmak bu olsa gerek,sigara ile gelen ölüm :)
    yeşil çamda tüm filmlerde ankaraya gelen birinin bir kaç saniyede olsa atatürk heykeli ile aynı karede görmek mümkün. hal böyle iken ben ve karahindibamda uğramak istedik.

12 gün ne yaptım; ruhumu dinlerdirdim,çevreyi ve yeni insanlar ile tanıştım, ve bu fotoğrafı çektiğimde gökkuşağını neden kovaladığımı anladım. fikri abiye bıkmadan bir kaç saat anlatmıştım, boş şeyler demişti, iyide kimin için?

Kaynak: şileden keskin(istanbul-kırıkkale)

2. huseyın258

huseyın258 Yeni Üye

Adı:
    hüseyin
    Bisiklet:
    Bianchi
    Dikkatle okudum,fotoğrafları da takip ettim. Gerçekten etkileyici,tebrikler.

fadıl pala bunu beğendi.
  3. ekren gökhan

ekren gökhan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    çok güzel fotoğraflar ayağınıza sağlık :harika:

fadıl pala bunu beğendi.
  4. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Yüreğine sağlık biraderim. Okurken ve fotoğrafları izlerken beni aldın akşam akşam bu saatlerde oralara götürdün getirdin. Güzel bir yazı dilin var. Devam etmeli, gökkuşağının peşine gitmelisin, bizde burada beğenerek, imrenerek izleyelim. Paylaşım için teşekkürler, pedalına sağlık. Tekerine taş değmesin :)

fadıl pala bunu beğendi.
  5. fadıl pala

fadıl pala Aktif Üye

Adı:
    karahindiba2
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @huseyın258
    @ekren gökhan
    ve sevgili @soneryen beğendiğinize çok sevindim küçük bir çocukken köyümden geçen bi yabancıya o kadar özenmiştim ki,başladım bir şekilde hal buraya kadar geldi,düşleyen olurda yola çıkması için bir kaç kelime gerekir diye

ekren gökhan, soneryen ve Kuzey Ege bunu beğendi.
  6. beci

beci (Şişman Bisikletçi ;)) 1 BG=1000CC + NG650 ALİVİO

Adı:
    Biltekin KARAKAŞ
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @fadıl pala Tekerine sağlık, ellerine sağlık. İçine sinsin kardeşim

fadıl pala bunu beğendi.
  7. Göksun Özkirişçi

Göksun Özkirişçi Bisikletkolik

Bisiklet: