Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Göğüs ve bel çevresindeki yağlar ?

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Serbay Akar tarafından paylaşıldı.

1. Serbay Akar

Serbay Akar Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Göğüs ve bel çevresindeki yağlar nasıl eritilir arkadaşlar?

2. sadana

sadana Onursal Üye

Seviye:
    Serbay,Öncelikle kesinlikle "Doktor kontorolünde olmalı".

Yüksek proteinden uzak kal.Va zayıflama ile ilgili daha önce bir çok konu açıldı.
    Akşamları ekmek özellikel yememek ve sürekli olarak spor yap.Zaten yaşında oldukca küçük.Tabi vücuda yatırım da bu yaşlarda olur.
    Zaman'ım azdı bu kadar yazabildim.

Sağlıklı bir yaşam diliyorum.

Kaynak: http://www.diyet.name/ara/bel-cevresindeki-yaglari-eritmek-icin-yapilan-hareketler.html

Serbay Akar bunu beğendi.
  3. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Maddi açıdan sorunun yoksa fitness center' a yazıl. Antranöre derdini anlat, sana uygun yemek ve spor programını ayarlamasını söyle . Üstünede supplement takviyesi yaparsan en iyi sonuca ulaşırsın. Kısacası düzenli cardio, düzenli beslenme, biraz çaba-inanç ve birazda zaman ;) .

Serbay Akar bunu beğendi.
  4. serkkan

serkkan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Aslında kilo vermek veya bölgesel zayıflamak isteyen insanlar aynı zamanda bunu neden yapamadıklarınıda bilirler.:)
    Muhtemelen sende neleri yanlış yaptığını biliyorsun fakat bunu sana başkasının söylemesi sanırım daha cazip geliyor.
    O yüzden ilk başta kendini tanımaya çalış ???
    beslenmede neleri yanlış yapıyorsun kendini bir izle , nelere karşı zafın var bunları keşfet , nelere hayır diyemiyorsun ve neden , bunları öğren.
    Hekim kontrolünden geçtikten sonra bir spor salonuna üye olarak hedeflerine ulaşabilirsin.
    Yok hayır ben kendim birşeyler yapmak istiyorum diyorsan , haftada 3 gün minimum 50 km bisiklete bin orta bir tempoda , kış dönemi olduğundan trainer da binebilirsin , evde yapabileceğin ve internette bulabileceğin bel ve göğüs egzersizleri yapabilirsin.

İstemek ve farkında olmak bu işin yarısı.!!!

http://www.menshealth.com.tr sitesinde fitnes ve beslenme sağlık kısımlarından faydalanabilirsin.

5. sadana

sadana Onursal Üye

Seviye:
    Recep TOPAL bunu beğendi.
  6. Recep TOPAL

Recep TOPAL Bisikletkolik

Seviye:
    bel çevresi için 2 adet 5lt lik su şişeleriyle,hazırol vaziyetindeyken sağa ve sola esneyerek sadece bel çevresini yakabilirsiniz.çok basit vede çok etkili yöntemdir.

serkan diken, Deniz ve İlyas ŞANLI bunu beğendi.
  7. Serbay Akar

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Aslında fazla bir kilom yok, 190cm'e 88 kiloyum sıkıntım belli bölgelerde. Malesef dersler yüzünden evden çıkmaya zaman ayıramıyorum.Doktorumun dediği sadece "yediklerine dikkat et" .
    Dambıl alıp eritmeyi denesem nasıl olur sizce?

8. Fırat Dizman

Fırat Dizman Onursal Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    konu forumda defalarca işlendi,ama kısaca teorikte şu an bilinen yada tahmin edilen şekli ile bölgesel yağ eritilemiyor,genel bir erime olup farklı bölgelerde nasıl farklı birikme oluyorsa,erimede farklı oranlarda olabiliyor,eğer spor ve bildiğimiz beslenme dışında bir madde ile eritiliyorsa ,kesinlikle kimyasal ve hayati tehlike söz konusudur.diğer bir yöntemde cerrahidir.

Serbay Akar ve İlyas ŞANLI bunu beğendi.
  9. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Evet Fırat hocamında dediği gibi bölgesel yağ yakımı çok zor bir iş. Genel olarak kilo veripte yine göğüs ve bel bölgesinde yağlar kalabilir. Özellikle göğüs bölgesindeki yağlanma çok ileriyse jinekomasti de olmuş olabilir. Jinekomasti'nin tek çözümüde küçük bir amilyattan mevcut, göğüs ucunu açarak içindeki yağın çıkartılması falan filan :D :p . Google'dan bir araştır derim ;) .

10. Ufuk KOÇARSLAN

Ufuk KOÇARSLAN Üye

Seviye:
    Forumda çokça yazılıp çizildi.

Bölgesel yağ yakımı diye bir şey yoktur. Vücut ihtiyaca göre yağı depolayacağı yerleri kendi belirler. Yine ihtiyaca göre hangi bölgedeki yağı harcayacağınıda yine kendi belirler. Örneğin; sadece bacaklarınızı çalıştırarak göğüs bölgesindeki yağları eritebilirsiniz.

Genelde erkeklerde ilk yağ birikimi göbek ve bel çevresinde olur. Kadınlarda baçaklarda ve kalçada. Zamanla diğer bölgelerdede artar.

İlk nerede başladıysa en son orada biter.

Fırat Dizman ve Serbay Akar bunu beğendi.
  11. Serbay Akar

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    jinekomasti için gittiğim de doktorum bireş yok dedi , zaten bu tür operasyonlar + 24 yaşından sonra yapılıyormuş. O zaman yapabileceğim 2 şey spor ve düzenli beslenmek .
    Forumu takip etmeye çalışıyorum , bazen kaçırabiliyorum.

12. mustafa akman

mustafa akman Onursal Üye

Seviye:
    ama yok

gıda dengesi + olduğunda bu gıdalar yağ olarak depolanır
    nerede yağ hücresi varsa o hücreler çalışır
    bölgesel şişmanlama yağ hücrelerinin sayısı ile alakalı
    sayı nerede çoksa orada fazla yağ toplanır doğal olarak

beli inceltmek için sadece bel çalıştırmak işe YARAMAZ

- gıda dengesi gerekir
    - gıda dengesinde gereken enerji, vücudun tüm yağ hücrelerinin
    birlikte
    veya genetik olarak konulmuş belli sıra ile incelir

sözün özü
    sadece biceps çalışarak da belinizi inceltebilirsiniz
    (bu kas fazla enerji yakmadığından biraz zor olur tabii)

son söz olarak
    sevgili kardeşim
    yaşın 16
    daha büyüme çağındasın
    sakın olaki uzmanı dışında tavsiye alıpta zayıflaya kalkma
    düzgün beslen
    koşu yap
    pedalla
    bak nasıl forma giriyorsun

abuk subuk amerikan gıdaları alma sevgili kardeşim
    sana yeter

13. mustafa akman

mustafa akman Onursal Üye

Seviye:
    ergenlik çağında
    vücut
    hormon dengesini tam kuramadığından
    östrojen testesteron oranı bozulur
    bir süreliğine göğüsler çıkar
    sonra kaybolur gider
    bu şekilde bir süre hastam oldu

hiç üzülme
    daha sonra düzelecek

Yusuf Z. Şipal ve Serbay Akar bunu beğendi.
  14. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Mustafa Akman çok güzel yazmış. Ek olarak glisemik indeksi yüksek beslenmek yani fazla şeker, beyaz ekmek, patates vs tüketmek özellikle sporcularda, hele hele dışardan doping maddesi "erkeklik hormonu" alan sporcularda östrojen seviyesinin daha hızlı artmasına ve neticesinde jinekomasti denilen göğüs ucu sartmasına neden olabiliyor. Ama senin sorunun bu değil tabi. Evet jinekomasti var ise büyük ihtimalle ergenlik çağının hormonel düzensizliğinden kaynaklıdır.

Zayıf kalmak için, dikkat et zayıflamak için demiyorum, mental yapını değiştirmen lazım ilk önce. Bu işi başarabileceğini hatta daha geniş zamanlı olarak başardığını ve zayıf olduğunu düşünmen lazım. Evet bu kolay değil ama sağlıklı beslenme ve düzenli spor bu tip bir düşünce yapısına hızlı ulaşmanı sağlayacaktır.

Evet bölgesel zayıflama yoktur.. Hayatım insanlara bunu anlatmakla geçti galiba :) bunu anlamanın en pratik yolu şudur; vücudunu tıpkı bir otomobil gibi düşebilirsin. Gaza çok basarsan hızlı gidersin ama fazla yakarsın. Fazla yakmanın bir yolu daha vardır; Daha ağır bir araç alırsın, misal jip, aynı yolu daha fazla yakıt harcayarak gidersin. Mantık tamamıyla aynı.. Senin kasların motor, depon ise daha çok bel bölgesindeki rezervler. Ama oradan yakmak için bel çalışmak zaman kaybı olur ve hatta bel kaslarının biraz gelişmesine ve belinin daha da kalın görünmesine neden olabilir. Daha etkili antremanlar yapman lazım.

Vücudunuzun sadece sporda değil günlük aktivitelerde ve hatta uykuda bile daha fazla kalori yakmasını istiyorsanız motor hacmini artırm lazım. Bu nasıl olur ? spor yaparak ve kaslarınızı büyütüp güçlendirerek veyahut antremanlarda daha fazla kalori yakan büyük kas gruplarını çalıştırarak; bacak ve sırt gibi. Kısaca koşu bisiklet gibi sporlar evet işe yarar ama hızlı netice almak için ağırlık salonunun yolunu tutmalı ve özellikle bacak sırt antremanları yapmalısınız. Düzenli antreman yapmak ve vücudun tüm kaslarını çalıştırmak sadece depodan kalori yakmaz aynı zamanda tüm vücudunuzu aktif depo olarak kullanmanızı sağlar yani yağ rezervleri bel ve kalça bölgesinden biraz daha vücut geneline yayılır. Bu sayede kilolu bile olsan daha dengeli görünürsün.

vee en önemli nokta! ne kadar spor yaparsanız yapın beslenmenize özen göstermediğin müddetçe sonuca ulaşamazsın.

15. Serbay Akar

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Yeni birşeyler daha öğrenmek bana çok zevk veriyor teşekkür ederim hepinize.

16. Selim Esener

Selim Esener Forum Bağımlısı

Seviye:
    Serbay kardeşim...Öncelikle hareketli bir yaşam tarzını benimsemeniz lazım eger bölgesel bir sorun varsa yada tüm vucut ile ilgili bir kilo sorunu varsa bunu gidermenin yolu belli bir program dahilinde belli bir süre çalışmak olmamalı bence neden dersenm eger bu sıkıntıyı bir şekilde çözersin lakin amacına ulaştıktan bir süre sonra eski haline dönmen içten bile degil..En dogru olanı şuanki olumsuz alışkanlıklarını uzun vadeye yayarak olumlu alışkanlıklarla degiştirmendir bu uzun bir süreç olmalı(yaşam boyu) yaşın çok genç hala gelişim sürecindesin bu nedenle zayıflamak adına benlenmenden asla kısma sakın bırak biraz kilon olsun nasıl olsa uzun vadede kalıcı olarak bu işi zaten çözersin lakin kilon kaç bilmiyorum çok bariz kilolu isen yine beslenmenden çok kısmadan kalorisi düşük besinlerle devam edebilirsin ama unutmaman gereken en önemli şey azda olsa sürekli aktivite uzun vade ve sabır hareketli bir yaşam tarzın oldugu sürece çok extradan bir spor yapmanda gerekmez(spor yapma anlamında degil)ve bölgesel bir problemde o kısımdaki yagları eritmenin en güzel yolu bölgesel çalısmaktan ziyade kopmle bir yag yakımıdır çünki genelde bölgesel çalısmakla istenilen amaca çogu zman ulaşılamaz örnegin göbegi çok yaglı olan birisi çok iddia ediyorum günde 1000 mekikde çekse o yagları eritemez:))) bunun yolu zman ve ortam müsaait oldugu sürece en az 30 dak ve üzeri tempolu koşu yürüyüş ve diger aktiviteler en ideali 45 dakka çünki vücüttaki yag yakımı 30 dakkadan sonra yanmaya başlar..bu konuyla ilgili bir çok yag yakımı örnegi verilebilir lakin çok takma derim yaşın çok genc sen yemene içmene bak fakat hareketli bir yaşan tarzından asla taviz verme...

17. Serbay Akar

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    190 cm boy , 88 kilo :)

18. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Konuyu sonradan fark ettim.bende birşeyler yazmak istiyorum.Öncelikle boy kilo oranına göre cok fazla kilon yok.8 kilo verdiğin zaman herşey mükemmel olacak :).Kilo verme olayını ekonomiye benzetirsek batman gerekiyor.Yani kazandığından fazla harcıyacaksın.Yada aynı harcamaya devam edip az kazanacaksın.Sağlıklı olanı hem kazancını azaltmak hemde harcamayı yükseltmek.Uzun yürüyüşler ile başlayıp (en az 1 saat) hafif egzersiz ile kas çalışması yapmanı tavsiye ederim.Üstüne birde üç beyazdan uzak durursan (şeker-un-tuz) asitli içeceği hayatından çıkarırsan :) günlük 2 lt sı içmeyi alışkanlık haline getirirsen ve acele etmeyip haftada 1 kilo vererek yukarıda yazdığım tavsiyelerı yaşam standardına oturtursan hayatın boyunca sağlıklı bir kilo ile devam edersin.erkek vucudunda ilk yağ depolanan yer bel bölgesidir.O yuzden bel bölgesini eritmek zordur ama göğüs bölgesini ufak agırlık ve bir eğitmen yardımı ile bench press yaparak (spor salonu imkanın yoksa bol bol şınav çekerek) kısa zamanda sıkılaştırabilirsin.Beli inceltmek kendi bilgilerin ile oldukça zor spor salonu ve eğitmen şart.o herkezin istediği baklava olayı ise oldukça emek isteyen bir olay vucud yağ oranının yuzde 10 un altına inmesi gerekiyor ki ben 187 boy 78 kilo iken yuzde 11.5 deydim 76 kiloya indikten sonra belirmeye başladı karın kasları.Kısacası yaşın cok genç sen bu işi yapmak istedikten sonra kesinlikle başarırsın.

19. Selim Esener

Selim Esener Forum Bağımlısı

Seviye:
    Konuya binaen bir kaç kelime eklemek isterim...Normalde boy kilo oranı olması gereken boy uzunlugundan 10 kilo az olması..lakin bu her zaman geçerli degildir bir örnek vereyim benim boyum 182 kilom bazen 85 oluyor boyumu geciyor ama aynanın karsısına geçip baktıgımda en cok 75 kilo gibi duruyorum yani tartıda ne geldigin bazen çok önemli olmaz o kilonun tüm vucuda orantılı olması gerekir kiloyu kas olarak almıs iseniz(benim gibi) sorun yoktur bazende boy kilo oranı çok iyidir örn.(boy 180 kilo 70) ama adam çok hımbıl görünür yaglar bölgesel birikmiştir bu konuyla ilgili daha çok örnek ve tavsiye yazılabilir..Çok fit ve saglıklı kalmanız dileyigle:))

Serbay Akar ve Ferhat Köse bunu beğendi.
  20. captain_2

captain_2 Aktif Üye

Seviye:
    umut kadir yılmazer bunu beğendi.