Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Goccia City Zero Elektrikli Katlanır Bisiklet (ve benzer e-bike bisikletler)

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında volkan.w tarafından paylaşıldı.

1. volkan.w

volkan.w Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar yaklaşık 6 aydır büyük keyifle kullandığım Goccia City Zero Elektrikli Katlanır Bisikletim le ilgili bilgi ve deneyimlerimi bu tarz bisikletlere ilgi duyan forum arkadaşlarım için derlemek istedim.

Öncelikle yaşım 30 un epey üzerinde ve bankacıyım. İstanbul'un keşmekeş trafiğinden bıkmış birisi olarak ve hiç tecrübem olmadığından başlangıçta herkesin bildiği Çin malı elektrikli motorlardan almayı planlıyordum. Araştırırken hem işe gidip gelebileceğim hemde bunu yaparken spor yapabileceğim bu modelleri keşfettim. Keşfettim diyorum çünkü ben ilk kez bu tarz bisikletlerin varlığını yaklaşık 1 sene önce bir arkadaşımdan öğrendim.

Uzun araştırmalarım neticesinde Goccia City Zero almaya karar verdim. Aslında bu tiplerde de oldukça seçenek var ama beni cezbeden en önemli faktörler arasında bataryasının 2 kg kadarcık olması , Katlanır olması ve İtalyan markası olması sayılabilir.

Yaklaşık 6 aydır kullandığım bisikletimle ilgili her türlü sorularınızı cevaplamaya ve deneyimlerimi de vakit buldukça burada paylaşmaya gayret edeceğim. Uzuuuun bir yazı yazmaktansa konu ilerledikçe soru cevap yapmayı hemde diğer benzer bisiklet kullananların yada kullanmak isteyenlerinde fikirlerini almak isterim. goccia-beyaz.jpg goccia.jpg db2.jpg

mariokaldato ve bartsimpson bunu beğendi.
  2. sonradangezmis

sonradangezmis Yeni Üye

Adı:
    Muhamed Yasir DEMİRCİ
    Merhaba Bisiklet araştırırken şehir bisikletinden katlanır bisiklete katlanırdan da elektrikliye meyleder gibiyim bir arkadaşım da gördükten sonra elektrikliyide düşünür oldum fakat benim bununla alakalı sorum bisikleti sadece ulaşım için değil spor yapmak için de almak istiyorum zorda kalmadıkça da motorunu kullanmak istemiyorum, siz ne kadar sıklıkla manuel kullandınız ve manuel kullanımda performansı nasıldı ?
    Teşekkürler

mariokaldato bunu beğendi.
  3. volkan.w

volkan.w Yeni Üye

Seviye:
    Öncelikle şunu belirteyim. Ben ulaşım amaçlı kullanımda destek alıyorum haricinde özellikle hafta sonları kısa turlarda desteksiz kullanıyorum. Sadece yokuşlarda destek alıyorum desek daha doğru olacaktır. Bisiklet desteksiz kullanıldığında normal bir 7 vitesli bisikletten hiçbir farkı yok diyebilirim. Belki yokuşlarda biraz fark ortaya çıkabilir ki malum biraz daha ağır orada da az miktar destek ile çok rahat bir şekilde çıkabilirsiniz. Kesinlikle elektrikli ve katlanır tavsiye ederim.

mariokaldato bunu beğendi.
  4. Togursamsun

Togursamsun Kıdemli Üye

Adı:
    Emin
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Takip

5. ostik

ostik Yeni Üye

Adı:
    Osman Çetin
    hayırlı olsun diyim öncelikle...metro marmaraya bindiniz mi kolay oluyor mu o şekilde ?